Zoom Call Over İnternet Hatası Nedir? 4 Adımda Çözüm

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Türkiye’de koronavirüs tehlikesinin her geçen gün arttırması sebebiyle eğitimde yapılan değişiklikler uzaktan eğitim sürecinin devam etmesine sebep oldu. Her okul kendi uzaktan eğitim platformlarını oluştururken bazı eğitimciler Zoom uygulamasını kullanarak öğrencilere eğitim vermeye devam ediyor. Her ne kadar bu uygulama eba tv den daha fazla kolaylık sağlıyor olsa da yerli bir uygulama olmaması sebebiyle özellikle alınan hataların ve kullanılan komutların yabancı kelimelerden oluşuyor olması sorunların çözümünü daha zor hale getiriyor. Zoom uygulamasında sık sık karşılaşılan Zoom Call Over İnternet Ne Demek diye merak ediyorsanız ne anlama geldiğini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Zoom Call Over İnternet Ne Demek Çeviri Ne Anlama Geliyor?

Bu kelimenin Türkçe olarak kendi dilimize çevirdiğimizde “internet üzerinden çağrı” olarak nitelendirilebilir. Herhangi bir kişiyi Zoom üzerinden aramak istiyorsanız bu komutu kullanmanız yeterli olacaktır.

Call Over İnternet Zoom Sorunu Nasıl Çözülür?

Call Over İnternet Zoom Sorunu ile karşılaştığınızda toplantıya katıldığınızda sesiniz karşı tarafa gitmiyorsa bunun birden çok sebebi olabilir. Bu sebeplerden en çok bilineni mikrofonunuzun kapalı olmasıdır. Zoom Call Over İnternet Ne Demek Çeviri olarak kendi dilimizde internetten konuşma anlamına geldiğini sizler için söylemiştik dolayısıyla konuşma gerçekleştirmek için mikrofon sorununu çözmeniz gerekiyor.

  • Zoom uygulamasına girin.
  • Ana ekranın sağ alt kısmında bulunan “Settings” yani “Ayarlar” kısmına ulaşın.
  • Ayarlar kısmında karşınıza”Meetings” yani “Toplantılar” bölümü olacaktır.
  • Karşınıza çıkacak seçenekler arasında “Always mute my microphone” olacaktır. Buna tıkladığınızda sesiniz toplantılarda karşı tarafa gitmeyecektir.

Bu durum Call Over İnternet Zoom Problem olarak görülmese de birçok kişinin ayarlarını yapamamasından dolayı sesin karşı tarafa aktarılmamasını sorun olarak görmesine sebep oluyor. Zoom İnternet Sorunu için yaşadığınız farklı problemler bulunuyorsa uygulamanın yapımcılarıyla iletişime geçmek doğru bilgiye kısa sürede ulaşmak adına size fayda sağlayacaktır.

Bkz: Zoom Disable Waiting Room Ne Demek?

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Sivilce Problemi Yaşayanlar İçin Pratik Çözümler

Sivilce problemi büyük bir dert. Sadece ciltte kötü görüntü olması dışında insanlarda psikolojik sorunlar oluşturur. Sivilce problemi; beslenme şekli, hormonsal durumlar, genetik, çevresel faktörler şeklinde sıralanabilir.…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Diş Lekelerini Temizlemek İçin Doğal Yollar

Dişlerin her zaman inci gibi beyaz olmasını ister ve bunun için arayışlarda oluruz. Düzenli olarak dişleri fırçalamak bazen yeterli olmayabilir ve istenilen beyazlığa ulaşılamayabilir. Dişlerin uzun…

1 Yıl Önce
0 Yorum

10 Kasım Sözleri

10 Kasım 1938 günü yaşamını yitiren, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız olan Mustafa Kemal Atatürk’ün anısını canlı tutmak ve ulusal kahramanımıza olan bağlılığımızı sergilediğimiz…

1 Yıl Önce
0 Yorum