Youtube Ne Demek

2 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Youtube ne demek Youtube bir çeşit sosyal medya ağıdır. Burada insanlar farklı amaçlar ile video yüklerler. Kimileri insanları eğlendirmek, komik videolar atmak için kullanır. Kimileri ders çalışmak için öğretmenlerin yüklemiş oldukları eğitici videoları yüklerler. Ayrıca youtube çok geniş konuları vardır. Hemen hemen her türden konularla ilgili videolar yapabilirsiniz. Youtube güncel kullanılan sosyal medya platformu olduğundan bazen büyük güncellemeler bazen de küçük güncellemeler yaparlar.

Makyaj yapmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Sorun değil makyaj yapmakla ilgili binlerce video var. Canınız sıkıldıysa binlerce youtuberın çektiği komik videolara ya da sizi eğlendireceğini düşündüğünüz bir videoyu izleyebilirsiniz. Eğer spor yaparken, çizim yaparken, yemek yaparken veya ev temizliği yaparken bunun gibi uğraşlarla uğraşırken dinleyebileceğiniz her ülkeden şarkıcıların yüklediği şarkıları dinleyebilirsiniz. Eğer bu şarkıları yüklemek istiyorsanız pek çok seçeneği var. Sonuçta şarkı dinlerken veya youtubetan video izlerken metroya indiğinizde veya dışarıda iken internetiniz gittiğinde indirdiğiniz videoları izleyebilirsiniz. Bunu yapmak için isterseniz youtube premium satın alabilirsiniz. Bu şekilde aylık belli bir miktar ödeme yaptıktan sonra istediğiniz kadar video indirebilirsiniz. Korsan olmazlar. Ayrıca öğrenci iseniz küçük indirimlerde yapabiliyorlar.

Video izlemek için ya da şarkı dinlemek için para ödemek istemiyorum diyorsanız. Bu tür işler için olan uygulamalar vardır. Bu uygulamalardan biri MYT Music’tir. Maalesef bu uygulama sadece müzikleri indirmek içindir. Yani sadece ses indirebilmenize yarar. Farklı internet üzerinden mp3 video dönüştürücü sitelere girip url’sini yapıştırıp ücretsiz indirebilirsiniz.

Küçük çocuğunuza yemek yemekte güçlük çekiyorsanız ona yemek yedirirken çocuklar için hazırlanmış videolar izletebilirsiniz. Çocuğunuz videoya odaklanırken rahatlıkla yemek yedirebilirsiniz. Fakat bunu abartmamakta fayda var. Sebebi ise çocuğunuz ekrana bağımlı olabilir. Bu yüzden Youtube Kıds kullanarak çocuğunuzun ekrana bakma süresini kısaltabilir ve de izlediği videoların içeriklerini siz belirleyebilirsiniz.

Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz. Hem eğlenerek hem de diğer insanları eğlendirerek reklamlar aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Bunun için önce youtube videolarında hangi kategorilere girdiğinizi bilmeniz gerek. Resimle uğraşıyorsanız resimle ilgili eşyalarınız olmalı, günlük yaşantınızdan kesitler paylaşacaksanız iyi bir vlog kamerası olmalı. Tabi bu youtubetan para kazanma süreci yavaş ilerleyebilir. Bu yüzden en önemli şeyler sabırlı olmak ve video çekerken para amacıyla çekmemek gerçekten de eğlenirseniz bu zor süreçler daha çekilebilir olur.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Röportaj Adam Yeni Videosu ile Futbol Dünyasını Eleştirdi!

Sosyal medyanın en çok izlenen ve en çok takip edilen fenomenleri arasında yer alan Röportaj Adam, yeni videosu ile futbol dünyasına eleştiri getirdi. “Futbol ve Ötesi”…

19 Gün Önce
0 Yorum

Fenomen Mükremin Gezgin, Sahte Doğumunu Anlattı!

TikTok fenomeni Mükremin Gezgin, geçtiğimiz günlerde ülkenin gündemine sahte doğumu ile oturmuştu. Birçok kişi tarafından çok ciddi tepki alan fenomen Armağan Çağlayan tarafından sorulara cevap vererek…

2 Ay Önce
0 Yorum

Okan Boyar Üçüncü Şarkısına Hazırlanıyor

Sosyal medya fenomenlerinden bir tanesi olan Okay Boyar, bundan önce çıkardığı iki şarkısı ile takipçileri ile buluşmuştu. Arap Sabunu ve Dolma ismini verdiği şarkıları ile kitlelere…

9 Gün Önce
0 Yorum