Alınganlık ve hassaslıkla özdeşleşmiş olan Yengeç Burcu bireyleri oldukça duygusal bir fıtrata sahiptir. Duygusal zekâları analitik ve rasyonel zekalarından daha önde olan yengeçler, birçok insanın fark edemeyeceği duygusal eğilimlere sahiptir. Esasından narin ve nazenin bir yapıya sahiptirler. Sorumluluk duygularının oldukça gelişmiş olmaları onları sosyal hayattan ziyade iş hayatında bir adım öne taşır. Hassasiyetin ve duyarlılığın bir diğer adı olan Yengeç Burcu 22 Haziran 23 Temmuz arasında doğan bireylerde baskın özelliklerini gösterir.

Yengeç Burcu Kişisel Özellikleri

Sevgi dolu ve sıcakkanlı yapılarını dış dünyaya tezahür ettirmekte zorlanan yengeçler, esasında oldukça sevecen ve insancıl fıtrata sahiptir. Yengeç burcu kişisel özellikleri başlığı altından es geçilmemesi gereken en mühim özellikleri sabırlı olmalarıdır. Pek çok burcun özelliği olan tez canlılık, yengeçlerde etkisini minimumda tutmaktadır. İnsanların genelinin heyecanlandığı vakalarda gösterdikleri sabır ve vakur tavırlar ile fark edilirler.

Hayatta tutumlu olmanın gerekliliğine inanan ve sade yaşamanın en muntazam yaşam olduğunu düşünen yengeç burcu bireyleri, bulduğu her fırsatta birikim yapmanın yollarını arar. Bu özelliği sayesinde hayatının sıkıntılı dönemlerinde maddi açıdan zorluk yaşamazlar. Zira daha önce yaptıkları birikim sayesinde yaşam standardını düşürmenden bir müddet idare edebilirler. Bu özelliklerinden cimri oldukları anlaşılmamalıdır, çünkü onlar çevrelerince alicenap yani eli açık olarak bilinirler. Sevdiklerine maddi ve manevi tüm değerlerini sonuna kadar sunan Yengeç burcu bireyleri ailesine ve akrabalarına düşkün, insani ilişkilere ve dostluklara kadim değer olarak bakan bireylerdir. 

Yengeç Burcu Fiziksel Özellikleri

Yengeç burcu fiziksel özellikleri diğer burçların aksine oldukça ayırıcı ve belirgindir. Genellikle beyaz ve tonlarından ten rengine sahip olup yüzleri yuvarlak yapıdadır. Hem yengeç erkeği hem de yengeç kadını çok uzun boylu değildir. Ekseriyet kısa boy eğilimi gösterirler. Göz renkleri ise genellikle iki renk arasında gidip gelmektedir. Kimi mavi gözlü olurken kimi gri tonlu ve rengi belirsiz olarak adlandırılan göz rengine sahiptir. Çok gür olmayan saçlara sahiptirler. Saçlarının canlı bir görünümü yoktur daha çok mat niteliktedir. Saç rengi ten renklerinin ahengine paralellik gösterir. Genellikle mat bir siyah saç rengine sahip olurlar. Şüphesiz çok güzel dış görünüşe sahiptirler. Beyaz ten renkleri ve yuvarlak yüz hatları onları çekici kılmaktan ziyade sevimli ve güzel bir görünüme kavuştururlar.

Yengeç Burcu Hangi Ay?

22 Haziran ve 23 Temmuz arasında doğan bireylerde Yengeç Burcu özellikleri yoğun bir biçimde hissedilir. Yengeç burcu hangi ay sorusunun yanıtı da bu şekilde verilebilir.

Yengeç Burcu Erkeği
Yengeç
Yengeç

Hayata, vicdani perspektifler ile yaklaşan ve bu istikamet üzerinde hareket eden Yengeç burcu erkeği, kalbi yönlerini öne çıkarmakta ve akıldan ziyade kalbi dinleyerek hareket etmektedirler. Bu bakımdan çevrelerince çok sevilir ve iyi niyetli olarak değerlendirilirler. Bu yönleri ilişkilerine de yansır. İlişkilerinde tabiri caizse fırtınalı denizleri değil berrak ve sakin suları tercih ederler. Tutkudan ziyade sevgi ve sadakati üstün tutarlar.

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu kadını hızlı ve aksiyon dolu bir hayatı isabetli bulmaz. Gelenekçi mizaca sahip olmaları değişim karşısında negatif refleks göstermelerine neden olur. Çoğu zaman mevcut durumu muhafaza etme eğilimi gösterirler. Bu durumsa değişen dünyaya adapte olma hususunda zorluk yaşamalarına neden olur. İlişkilerinde anne şefkatini ve merhametini partnerine hissettirirler. Bağlılıkları ve huzura olan düşkünlükleri sakin ve ferah bir ilişki yaşamalarını sağlar.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Yengeç Burcu

Alınganlık ve hassaslıkla özdeşleşmiş olan Yengeç Burcu bireyleri oldukça duygusal bir fıtrata sahiptir. Duygusal zekâları analitik ve rasyonel zekalarından daha önde olan yengeçler, birçok insanın fark…

1 Yıl Önce
0 Yorum