WhatsApp ve Bip gibi anlık mesajlaşma uygulamasının popülerlik kazandığı günümüzde kesintisiz iletişim için kullanabileceğiniz farklı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalardan biri de WeChat olacaktır. Türkiye’de yoğun bir kullanıcı kitlesi bulunmasa da bu uygulamaya “Google Play Store” ve “App Store” gibi uygulama mağazalarından rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bazı kullanıcılar uygulamayı denemek için indirdikten sonra memnun kalmaması durumunda cihazdan kaldırıyor. Her ne kadar uygulamayı kaldırsanız da kaydolurken verdiğiniz bilgiler bu şekilde silinmeyecektir. Bu sebeple “WeChat Hesabı Silme” işlemi için içeriğimizin devamında anlatılanları değerlendirebilirsiniz.

WeChat Hesabı Silme Adımları

WeChat, günümüzde yurtdışı tabanlı anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en az WhatsApp kadar popülerdir. Bu sebeple popülerliğini hiçbir zaman yitirmemek için kullanıcılara hesap silme konusunda kolaylık sağlıyor.

  • Adım 1: “WeChat” uygulamasına giriş yapın.
  • Adım 2: “Ben > Ayarlar” yolunu takip edin.
  • Adım 3: “Hesabım” kategorisine tıklayın.
  • Adım 4: “Hesabı Sil” seçeneğine dokunun.
  • Adım 5: “Delete Account” onaylamalarını gerçekleştirin.

Adım 1: “WeChat” Uygulamasına Giriş Yapın.

WeChat uygulamasını telefonunuza indirdiyseniz daha önce kaydolduğunuz bilgilerle girişinizi gerçekleştirin. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra artık hesap silme adımlarını takip etmeniz gerekiyor.

Adım 2: “Ben > Ayarlar” Yolunu Takip Edin.

WeChat uygulamasının anasayfasının sağ alt köşesinde yer alan “Ben” butonuna tıkladığınızda hesap bilgilerinizin gösterildiği bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada sadece profil fotoğrafı ve buna benzer öğeler gösterilecektir. Hemen alt kısımdaki “Ayarlar” butonuna basarak detaylı ayarların yer aldığı sayfaya ulaşın.

Adım 3: “Hesabım” Kategorisine Tıklayın.

WeChat uygulamasına kayıtlı olduğunuz ayarları değiştirmek, isminizi sıfırlamak ya da profil fotoğrafınızı farklı bir fotoğrafla değiştirmek için “Hesabım” kategorisine tıklamalısınız. Bu kategoriye girdikten sonra devam eden adımları uygulayın.

Adım 4: “Hesabı Sil” Seçeneğine Dokunun.

Hesabım” sayfasının içerisinde en alt kısımda “Hesabı Sil” seçeneği olacaktır. Bu seçeneğe tıklayarak artık “WeChat Hesabı Silme” adımlarına başlayabilirsiniz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra vereceğiniz onayların sonucunda hesabınızı artık hiçbir şekilde geri döndüremeyeceğinizi unutmayın. Hâl böyle olunca işlemlerden tam emin olmadan sonraki adıma geçmeyin.

Adım 5: “Delete Account” Onaylamalarını Gerçekleştirin.

WeChat, her anlık mesajlaşma uygulamasında olduğu gibi “Delete Account” sayfası içerisinde kullanıcılarına hesap silme işlemiyle ilgili bilgiler aktarmaktadır. Bu bilgiler İngilizce olsa da genellikle hesabın silindikten sonra geri döndürülemeyeceği ile ilgili bilgilerin verdiğini söyleyebiliriz. “Next > Next” butonlarına basarak doğrulamaları tamamlayın.

Her adımı eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra artık “WeChat Hesap Silme” işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Birçok kullanıcı gibi siz de işlemleri sonlandırmadan önce kararınızı en iyi şekilde vermelisiniz. WhatsApp dünya genelinde popülerliğini arttırdığı günden bu yana WeChat herhangi bir şekilde yeni üye alımını durdurdu. Bu sebeple hesabınızı sildikten sonra artık yeni bir hesap oluşturamayacaksınız.

Bu içeriğimizde “WeChat Hesabı Silme” adımlarıyla ilgili bilgiler verdik. Tüm adımları uygulamanız hesap silme işlemini gerçekleştirmeniz için yeterlidir.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

7 Adımda Telegramda Anket Yapma

Telegram gruplarında anket yapma özelliğiyle birlikte artık grup üyelerinin bazı konular hakkında fikirlerini alabilirsiniz. Telegram kanallarında anket özelliği çok kullanışlı olmasının yanı sıra birçok kanal sahibi…

5 Ay Önce
0 Yorum

LinkedIN Hesap Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

5 Mayıs 2003 tarihinde dijitalleşmenin beşiği olarak kabul edilen Kaliforniya eyaletinde kurulan LinkedIn, günümüzün en popüler sektörel iletişim platformunda biri olmuştur. Bu sebeple kullanım ağı olarak…

1 Yıl Önce
0 Yorum

10 Adımda Ücretsiz Tinder Plus Nasıl Alınır?

Son zamanlarda Telegram, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya uygulamalarının artış göstermesiyle birlikte insanların arasındaki etkileşim de tamamen bu uygulamalara taşındı. Bir bayanla bir erkeğin birbirini…

5 Ay Önce
0 Yorum