Web Tabanlı Oyunlar

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Web Tabanlı Oyunlar,günümüzde internet üzerinden online olarak oynanan oyunları web tabanlı oyunlar olarak adlandırabiliriz. Özellikle de son dönemlerde bu tarz oyunlar dünyada  en çok oynanan oyunlar olmuşlardır. En trend web tabanlı oyunlar ise sürekli olarak gündemdedirler.

Bu tarz oyunlar web tabanlı oldukları için oynarken bilgisayarlarınızda ekstra bir özellikler olmasına gerek duyulmaz. Çünkü tüm sistem kendi web sitelerinde kurulmuştur. Böylece sadece o web sitesini kullanmanız yeterli oluyor. Hem daha aktif olarak oynamış olursunuz. Hem de daha profesyonel ortamlarda oyununuzu oynamış olursunuz. Web tabanlı oyunlarda bu şekilde daha net olarak bu şekilde oyunun keyfini daha net olarak alırsınız.

Peki günümüzde web tabanlı oyunların en trend olanları hangileridir? İşte birkaç tanesini açıklayalım.

Legend Online

Dünyaca trend oyunların başlarında yer alıyor. Dünyadaki pek çok kişi tarafından web tabanlı oyunlarda sürekli olarak tercih ediliyor. Oyun içerisinde ki büyücü ya da savaşçı gibi karakterler ile daha çok seviliyor. Bu yüzden de yaklaşık 25 milyon yakın legend online oyununu severek oynayan kişiler var.

First Blood

Oyun tarayıcı tabanlı olarak oynanıyor. Pek çok tarayıcı tabanlı oyunlara göre daha çok ön planda çıkmıştır. Çünkü oyun içerisindeki grafik ile ilgili durumlar kaliteli olarak hizmete sunuluyor. Oyun için oluşturulan ortamlar ise pratik kullanımlıdır. Bu oyunda haritalar ile online olarak oynayabiliyorsunuz.

Bombom

Online oyunları daha farklı olarak oynamak isteyenlerin web tabanlı oyunudur. Oyun sempatik grafikler ile tasarlanmıştır. Günümüzdeki diğer web tabanlı oyunlardaki savaşma oyunu var. Fakat daha farklı bir şekilde tasarlanmıştır.

League Of Angels

Oyun içerisinde oluşturulan tasarımlar kaliteli olarak oluşturulmuştur. Hem tarayıcı üzerinden oynayabilirsiniz. Hem de Facebook ile oynayabilme imkanınız bulunuyor. Oyun içerisinde ilk olarak karakter seçimleri yapılıyor. Ardından oyunu oynadıkça karakterlere de özellikler ekleniyor.

Sheerwood Dungeon

Geçmiş dönemlerdeki oyunları oynamasını sevenler olabiliyor. Bu oyun tam olarak onlara göre tasarlanmıştır. Geçmiş dönemlerdeki oynadıkları oyunları bu oyun ile daha profesyonel olarak oynayabilirler. Çok fazla oyun modu bulunuyor. Günümüzde ise bu oyunu tercih edenlerin sayısı günden güne artıyor.

Dark Obrit

Günümüzdeki oyuncu sayısı çok fazladır. Oyun da uzayda geçiyor. Uzay gibi ortamlarda oynamayı ve keşfetmeyi sevenler için ideal bir oyundur. Pek çok kişi tarafından beğenilmesinin bir diğer sebebi ise; oyunda sistematik bir sistem kurulmuştur. Yani daha büyük oyunu oynayabilmeniz için başka oyunlarda rütbe almanız gerekiyor.

Dino Storm

Ütopyalara merak olanlar için tasarlanmış bir oyun sistemidir. Oyunu oynarken kendinizi çok farklı bir dünyada hissediyorsunuz. Oyunda kovboylar da bulunuyor. Dinozor olarak oyuna başlıyorsunuz. Lazer silahlarını kullanarak üst mertebelere çıkmaya çalışıyorsunuz. Online olarak oynanıyor. Günümüzde ise oyun kullanıcısı çok fazladır.

Online Soccer Manager

Hem mobilden hem de tarayıcı üzerinden oyun oynamak isteyenler için tasarlanmıştır. Futbol maçlarını online olarak yönetebiliyorsunuz. Yani teknik direktör olarak maçlara hakim olabilme olanakları sunuluyor. Sezonluk  maçlar oynanıyor. Sezon sonrasında ise bazı maç değerlendirmeleri yapabiliyorsunuz.

Town of Salem

Oyun Salem büyücü avı üzerine oluşturulmuştur. Oyunda karşınızdaki karakterlere sizde yalan olmadığını kanıtlamaya çalışıyorsunuz. Oyun için farklı bir diğer özellik ise para ile oyuncu satın alabiliyorsunuz. Oyun tarayıcı üzerinden oynandığında ücretsiz olarak oynanıyor. Fakat tarayıcı üzerinden oynamak isteyemeyenler 10 tl karşılığında oynayabilirler.

Habbo Hotel

Web tabanlı bir ortamda sosyal çevre edinmek isteyenler için oluşturulmuş bir oyundur. Oyun içerinde kendi arkadaş çevrenizi oluşturmanız için  imkan sağlıyor. Günümüzde ise pek çok ülkede sık olarak oynanıyor.

Agar.io

Günümüzde pek çok mobil ortamda oyunu oynayabiliyorsunuz. Oyun içinde yemler var. Yemleri yiyerek güçleniyorsunuz. Hatta diğer oyun kullanıcılarını da yiyebilme imkanınız bulunuyor. Oyun kısa süre içerisinde trend olmaya başladı.

Slither.io

Oyun yiyerek güçlenebilme sistemi üzerine kurulmuştur. Oyun kullanıcısı oyuna yılan olarak başlıyor. Yılan yemleri yiyerek büyüyor. Fakat oyuncu kullanıcılarının birbirlerini yiyebilme olanağı da bulunuyor. Yani yemleri yerken her an başka bir oyun kullanıcısı sizi yiyebilir.

War Brokers.io

Oyunda ilk olarak bir tüfek ve tabanca oyun kullanıcısına ait oluyor. Daha sonra oyunda ilerlemeler oldukça başka silahlara da sahip olabilirsiniz. Silahların dışında oyunda helikopter ve taşıtlar da bulunuyor. Onları da kullanabilme imkanınız vardır. Oyun oynarken sürekli aktiflik gerektiği için zamanın nasıl geçtiği anlaşılamıyor. Günümüzde ise battleroyal moodu ile de oynayabilirsiniz.

Squadd.io

Hem tarayıcı üzerinden hem de mobil üzerinden oynanan bir oyundur. Bol aksiyonlu oyun severler için de idealdir. Oyun içerinde çevrenizdeki silahlar ile harita üzerinden savaşıyorsunuz. Oyunda savaşır iken W, A, S ve D tuşları kullanılıyor.

Hordes.io

3 boyutlu olarak oyun oynamak isteyenler için oyun oluşturulmuştur. Tarayıcı üzerinden oynanıyor. Diğer online oyun çeşitlerine göre farklı olarak oluşturulmuştur. Arena ortamlarında savaşarak oyununu devam ettirmeye çalışıyorsunuz.

Goodgame Empire

Online olarak krallık kurmak isteyenler için oluşturulmuş bir oyun sistemidir. Tarayıcı üzerinden oynanıyor. Oyuna birkaç bina ile başlıyorsunuz. Oyunu oynadıkça binalarınız artıyor. Dilerseniz diğer oyun kullanıcıları ile ortak olabilirsiniz. Dilerseniz onlarla savaşabilirsiniz.

Goodgame Big Farm

En trend çiftlik oyunlarından birisidir. Kaliteli olarak oluşturulmuş grafikler ile kendinizi oyunun içinde hissedersiniz. Çiftliklerde üretilen ürünleri satabilme olanağınız oluyor. Online çiftlik oyunlarının en iyi oyunlarındandır.

Call of War: 2. Dünya Savaşı

  1. dünya savaşını online olarak yaşamak isteyenler için oluşturulmuş oyun sistemidir. En trend oyunlar listesinde sıklık ile yer alır. Tüm dünyada sevilerek oynanır.

Legends of Honor 

Geçmiş dönem kurgulanarak oluşturulmuş bir oyun sistemidir. Oyun kaleleri geliştirebilme sistemi ile oynanıyor. Çevrenizde kaynaklar bulunuyor. O kaynaklar ile kalelerinizi geliştirebilme olanağınız oluyor. Dünyada pek çok kişi tarafından sevilerek oynanıyor.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Traktör Oyunları

Traktör Oyunları , özellikle araba oyunlarına ilgisi olan oyuncular için traktör oyunları, oldukça tercih edilebilir bir çizgide yer almaktadır. Genelde traktör oyunları da farklı bileşenleri ile…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Türkiyedeki En İyi CSGOcular

Türkiyedeki En İyi CSGOcular de her geçen gün popüler bir hale gelen E-Spor, alanında sahip olduğu birbirinden yetenekli gruplar ve oyuncular ile dünya bazında da oldukça…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Komik ve Etkileyici Clan İsimleri

Her oyuncu için online oyunlarda farklı oyuncularla işbirliği içerisinde olmak, beraber oyuna devam etmek ve ortak bir amaca yönelmek çok önemlidir. Bu sebeple etkileyici clan isimleri…

1 Yıl Önce
0 Yorum