Valorant’ta Uzaklaştırma

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Geçtiğimiz yıl, yani 2020’nin yaz aylarında oyun oynayan kişiler ile buluşan Valorant, birçok kişi tarafından sevilip oynanmakta. Ücretsiz oynama imkanı olan bu oyunu yine ücretsiz şekilde bilgisayarınıza indirip oynayabilirsiniz. Stratejiye dayalı olan bu oyun, birbirinden farklı ve iyi özelliklere sahip karakterle de sahiptir.

Oyunu bilgisayara indirdikten sonra Valorant giriş yap yolunu takip edip hesabınıza giriş yapabilirsiniz veya hesap oluşturabilirsiniz. Bu sayede sizin de artık bir oyun hesabınız olmuş olur. Boş zamanlarda genelde tercih edilen bilgisayar oyunları arasında yer alan Valorant’ı da zevklerinize uyduğu halde tercih edebilirsiniz.

Bu oyunda, oyun sırasında veya oyun açılırken vesaire bazı hata ve hata tarzı durumlar meydana gelmektedir. Bunlardan bir tanesi de Valorant uzaklaştırmadır. Bazı nedenlerden dolayı ( hile yapmak vb.) olabileceği gibi, sebepsiz yere de meydana gelmektedir.

Bilgisayar oyunu severlerin karşılaşmaktan hiç hoşlanmadığı hatalar, hata kodları, uyarılar, ve bu uzaklaştırma gibi aksi durumlar olduğu durumlarda bunların nedenleri ile birlikte çözüm yolları da aranmaktadır.

Hesap oluşturup oyuna girdikten sonra eğitim kısmının da tamamladıktan sonra yeniden girildiğinde ‘kalıcı uzaklaştırma’ bilgisi ekranda görülebilmektedir.

Valorant Uzaklaştırma Neden Olur?

 • Bu oyunda uzaklaştırma yanında Valorant kalıcı uzaklaştırma da söz konusu olabiliyor.
 • Aslında bu ikisinin farklı olduğu söylenemez. Genelde oyunda kalıcı uzaklaştırma bildirimleri alınır. Yani uzaklaştırma ve kalıcı uzaklaştırma hemen hemen aynıdır.
 • Valorant’ta uzaklaştırma almanın nedenleri arasında ilk olarak illegal yolara başvurmak vardır. Bu yolun diğer adı hiledir. Oyunda hile yolu tercih edildiğinde ve hile yapıldığında / yapılmaya çalışıldığında alınır.
 • Hile sitelerinde çerezler bulunduğu zamanlarda da uzaklaştırma olabilir. Hile yapılmadığı durumlarda da uzaklaştırma olabiliyor.
 • Bilgisayarda arka plan kısmında çalışan herhangi bir program yüzünden meydana gelebilir.
 • Yazılımsal olabilir.
 • Donanım banı yenmiş olabilir.
 • Daha önce herhangi bir oyunda hile yapıldı ise bu oyunu da etkileyebilir.
 • Bu tarz nedenlerden kaynaklı uzaklaştırma alınmış olabilir. Valorant hata kodları alındığı durumlarda ise o koda uygun yöntemle takip edilebilir.
Valorant

Valorant

Uzaklaştırma Kaldırma İşlemi

Valorant kalıcı uzaklaştırma kaldırma adına şu yöntemler uygulanabilir;

 • Destek iletisi oluşturarak yetkililer ile iletişime geçilebilir.
 • Seçili spooferlardan herhangi birini kullanılabilir.
 • 90 gün beklenildiği zaman otomatik kalkar.
 • Bilgisayarın arka planında açık olan programlara bakılabilir.
 • Ticket atılabilir.

Bu yöntemler uygulanabilir ama yetkililer ile iletişime geçmek daha sağlıklı ve daha kesin çözümlü yol olabilmektedir.

Bunlara ek olarak, Vanguard da kullanılabilir. Vanguard adı verilen, Riot Games’in güvenlik amaçlı var olan yazılımıdır. Riot Vanguard oyunların bütünlük olarak mümkün olan en üst seviyeye ulaşılması için tasarlanmıştır. Valorant etkin haldeyken çalışır. Şirket içerisinde geliştirilmiş olan Vanguard, ilk olarak kişisel bilgisayarın ve oyunun  güvenliğini baz alıyor. Ürün hem şirketin içindeki hem de şirketin dışındaki bilgili kişilere (uzmanlara) incelettirilmiştir.

Güvenlik açısında bu kararlılık ile hareket edilmektedir. Bu bağlamda gizlilik de göz önünde bulundurularak üretime geçilmiştir.

Vanguard’ın son sürümünde güvenlik yönünden tüm özellikler korunmaya devam edilirken, diğer yandan biraz daha fazla görünürlük sağlamak için birtakım değişiklikler yapılmıştır.

Riot Vanguard, bu oyundaki oyun bütünlüğünün korunması amacı ile Valorant oyunu oynanırken aktif durumda olmalıdır. Kullandığınız cihazda Vanguard istemcisi veya sürücüsüne karşı yapılması tahmin edilmeyen müdahaleler ve benzeri şeyler oyunun devam etmesine olumsuz açıdan etki etmiş olabilir.

Riot Vanguard cihazdan silinmek / devre dışı bırakılmak istenildiği zaman, Windows simgesinden ‘program ekle veya kaldır’ seçilip enter tuşuna basılır. Riot Vanguard ekranda gözükene kadar aşağı inilir. Ardından çıkacak seçenekler seçilip işlem tamamlanabilir.

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Tencent

Pubg Mobile dünyanın en popüler oyunları arasında yer alıyor. Pek çok oyuncusu bulunan oyun, telefon ekranlarının yanında bilgisayar üzerinden oynanarak çok daha keyifli bir deneyim sunuyor.…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Kelime Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır

Kelime Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır ? Kelime oyunu hem oynaması kolay hem de faydalı olan bir oyundur. Kelime oyununun faydaları ise hem kelime haznenizi zenginleştirmesi…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Xbox Game Pass Nedir? Nasıl Kullanılır?

Oyun konsolları, oyun severlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Son zamanların en popüler oyun platformları arasında yer alan Xbox Game Pass Nedir? Nasıl Kullanılır? Microsoft’un pek çok…

5 Ay Önce
0 Yorum