Valorant’a Dair Bilmeniz Gereken 10 Şey

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Riot Games tarafından üretilen Valorant, kapalı betasında da büyük ilgi gördü. Şimdi ücretsiz olarak indirilebilir ve takım olarak oynanabilmektedir.

Valorant’ın Ana Oyun Modu

Ana mod, Counter-Strike’ın yıkım oyun moduna benzemektedir. Biri saldıran grubu diğeri savunma olmak kaydıyla iki grup olmaktadır. Saldıran grubun birkaç değişik taraftan birine koyması gereken bombalar vardır. Saldıran takım (Spike olarak adlandırılır) Spike’ı yerleştirir ve patlayıp raundu kazanana kadar onları korur. Savunma grubu her turu durdurmak için beklemesi lazımdır. Oyunu her oynayan kişinin her turda belirli bir düzeyde canı olmaktadır. Bir gruptaki tüm oyuncular ölürse puanlar diğer takımlar adına sayılacaktır.

Valorant’ın Hikayesi

Geleceğe yakın versiyonuda olsa dünyamızda gerçekleşen bir oyundur. Dünyayı ve hükümeti yeniden biçimlendirecek felaketler bizim ilerleyen zamanımız olacaktır. Bu hadise, jeopolitik etkilerinin yanında özel birisine olağanüstü bir güç verir. Bu durum, bir temsilcinin yeteneklerini ilk kez kazanmasıdır. Valorant’ın oyun içi sistemi bu şekilde yapılmıştır.

Valorant, oyunun içinde ve dışında canlandırılan hikaye unsurlarına sahiptir. Bu kısa hikaye planlamaları, oyun içi sohbetlere ve temsilcilerin görünüşündeki farklılıklara veya çevresel faktörlere de yansıtılabilir.

Valorant’ta Karakter Değişimi ve Karakterlerin Özellikleri

Eşit bir eşleşmede karakterinizi oyun içinde değiştiremezsiniz. Bu durum, özellikle iyi korunan bir yönetici seçerseniz, takımınızı saldırılar söz konusu olduğunda dezavantajlı duruma düşürebileceğiniz anlamına gelir.

Cesur becerilerin birçok sonucu vardır. Mesela, oyunda bazı küçük haritadaki bölgelerin görünümünü saklamak veya diğer oyuncuları geçici bir şekilde kör etmek gibi özellikler vardır. Bazı Valorant ajanlar grubunun takım arkadaşlarını iyileştirme ve canlandırma yeteneği vardır. Baroranta ölümcül bir karakterdir ve kullanımı zordur. Bazı ajanlar, düşmanların izini bulmak için özel oklar atabilir.

Valorantta Silah ve Yetenek Satın Alma

Önceki turda öldüyseniz, her turun başında Valorant’tan bir silah almanız lazımdır. Valorant oyun silahları, savaş oyunları oynamış olan herkes tarafından bilinmektedir. Saldırı silahları, keskin nişancı silahı, av silahı ve hafif makineli silah olmaktadır. Oyundaki çoğu silah ve özellikle tüfekler, rakibinizin kafasını isabet ederek tek atışta öldürülebilir. Silahlar gibi, yetenekler de turun başında alınmaktadır ama kullanmadan ölürseniz, yetenekleriniz bir sonraki turda kullanılabilecektir.

Valorant

Valorant

Yetenek Kullanımı Olmadan Yalnızca Silah Atışı

Beceri kullanmadan Valorant’ta başarılı olunmasına şüphe yoktur ama bu durum kesin değildir. Valorant oyununda daha iyi bir oyuncu olabilmek için hem silah kullanımına hem de yeteneklerinde usta olmanız gerekir.

Sadece Yetenek Kullanımı

Bu durum çok zordur. Akış için ihtiyacınız olan desteği takıma sağlansa bile genellikle sadece yetenek kullanımı yetmemektedir. İlerleyebilmek için daha basit olarak öğrenilebilen ajanlar var ve atış yapılması hususunda destek sağlayacaklardır.

Dengeleme Güncellemeleri

Riot, League of Legends’ın 10. yıl dönümünü başarılı bir şekilde anarak dünyanın en iyi yapımcılarından biri olduğunu kanıtladı. Aynısı Valorant oyunu için de geçerli olmaktadır. Riot Games’e göre, her iki haftada bir dengeleme güncellemeler yapılacağı öne sürülmektedir.

Valorant’ın İleri Dönemdeki Harita Şekilleri

Valorant’ın haritası takımlı stratejik nişancı oyunu Counter’ı andırmaktadır. Bir bomba alanı vardır ve her iki grubun da bir başlama ​​alanı vardır. Oyunda sadece iki harita bulunmaktadır ancak ileride kaç tane harita olacağı belli değildir.

Valorant’ın Bilgisayar Donanım Özellikleri

Riot tarafından sağlanan very tabanına göre Intel HD 3000, mümkün olan en düşük görünümle saniyede 30 kare hızında çalışabilen entegre grafiklere sahip bir Intel Core i3-370M işlemcidir. Özellikle oldukça eski dizüstü bilgisayarlarla oynayabilirsiniz.

Bıçakla Koşun

Birçok FPS oyununda olduğu gibi Valorant’ta da bıçakla koşulması daha hızlı gidilmesine yardımcı olacaktır. Çoğu durumda fizik yasalarının oyunlar için de geçerli olduğunu unutulmaması gerekmektedir. Ağır silahlarla koşmaya çalışmak hızlı gidilmeye yardımcı olmaz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Steam Yavaş İndirme Sorunu Nasıl Çözülür?

Steam, son zamanlarda oyun satın almanın en kolay yollarından biri haline geldi. Her ne kadar fiziksel mağazalardan oyun satın alma işlemine göre daha avantajlı olsa da…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Assassins Creed Serisi

Assassins Creed Serisi üçüncü Haçlı Seferi döneminde geçen bir oyundur. İlk oyunu 2007 senesinde oyun severlere sunan geliştiriciler, ilk olarak Microsoft Windows için tasarlamıştır. Ancak playstation…

1 Yıl Önce
0 Yorum

En Güzel Oyuncu Nickleri

En Güzel Oyuncu Nickleri , Oyun severler için oyunun ilk aşamasında oyunda kullanacakları oyun nickine karar vermek gelir. Özellikle online ve çok oyunculu olan oyun türlerinde…

14 Gün Önce
0 Yorum