USDT Tether Fiyat Grafiği

8 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

USDT Tether kripto para yatırımcılarının bir arada bulunduğu platformlarda en sık kullanılan kavramlardan biridir.  USDT değeri olarak 1 Amerikan dolarına denk gelmektedir.  Özellikle kripto para piyasasında Amerikan doları ile yatırım yapmak isteyen kullanıcılar bir Tether’ in bir Amerikan dolarına denk geldiğinde iyi bilirler.  Bugün bütün kripto para borsalarında (USDT) Tether kripto para olarak bilinir.  Ancak bu varlık stabil yani sabit olarak korunmaktadır.  Sabit 1 dolara eşit oranda tasarlanmıştır.  Bu da yine piyasadaki arz ve talebe göre düşüş veya yükseliş yaşayabilir.  Günümüzde Bitcoin işlemlerinin yaklaşık olarak yüzde sekseni USDT piyasasında en önemli para kaynaklarından biri olarak bilinmektedir.  (USDT) Tether 2014 yılında Hong Kong’da ortaya çıktı ve piyasaya sürüldü.  Şirket sahibi TT Limited şirketidir.  Önce 2014 yılında Tetra Real olarak piyasaya sürüldü ve sonra adı Tether olarak değiştirildi.  

Tether’ in sunduğu avantajlar diğer kripto birimlerinden farklıdır.  Sabit olması değerinin Dolar,  Euro, altın,  gümüş gibi bilinen reel varlıklarla sabitlenmiş durumdadır.  Yani saklı yazı para birimlerine bakılacak olursa reel paralarla kripto paralar arasında bir köprü görevi görmektedir.  Tether USDT reel para birimlerine alternatif olması için çıkarılmıştır ve bugün bundan dolayı da geniş bir avantaja sahiptir.  Kripto para piyasasında #3 numarada yer alan Tether toplam piyasa değeri olarak da 62.492.297.776,00 Dolar değerine sahiptir. (USDT) Tether Fiyat Grafiği son haftalarda %0,19 değer kazanmıştır. Ancak bu durum sabit kalmamış 24 saat içinde bu hareketlilik devam etmektedir. 

Tether Coin Nasıl Alınır?

Yine en çok merak edilen soru olan Tether Coin Nasıl Alınır? Sorusunun cevabına bakalım. Bugün Dünyada ve Türkiye’de de işlem yapan saklı yazı para borsaları bunun için kullanılabilir. Günümüzde bu konuda birçok popüler kripto para borsası bulunmaktadır.  Hepsinde Tether Coin USDT destekli işlemler yapılır. Tether Coin Bitfinex arasında kardeş olduklarını tanımlayabilecek ölçüde ilişki vardır.  Her iki şirket bütün faaliyetlerini Bitfinex aracılığıyla sürdürmektedir. Eski şirketle bir araya gelerek oluşturduğu büyük göçü özellikle kripto para piyasası spekülasyonları ile manipüle ettikleri söylenmektedir.  Tether Coin bugün kripto para piyasasında çok önemli ve yüksek ölçekte projelerden biri olarak görülmektedir.  

1 Amerikan dolarına sabitlenmesi belki  kısa vadede fazla getiri yapmayacağı biçiminde yorumlansa da uzun vadede bir Amerikan doları ile takas edileceği garantisi de bugün piyasalarda söylenmektedir.  Ancak Tether’a yönelik piyasalarda spekülasyon olarak da kabul edilebilecek bir takım endişeler de yok değildir.  Kripto para piyasalarında Amerikan dolarına ciddi anlamda bir alternatif oluşturmuş durumdadır.  Bugün saklı yazı para piyasasında ticari manipülasyon yapılmakta ve bu da Amerika’nın Adalet bakanlığı tarafından ciddi anlamda denetlenmektedir.  

Bugün güncel verilere bakacak olursak stabil ulan kripto para birimi Tether’dir. Şu anda sahip olduğu değer 60 milyon Dolar civarındadır.  Piyasa sıralamasına bakılacak olursa birçok kripto para birimini geride bırakmış olduğu söylenmektedir.  Amerikan dolarına sabitlenen bir saklı yazı para olarak bugün piyasada işlem yürütmektedir.  

Tether Coin nasıl alınır sorusunu tekrar etmek gerekirse diğer reel para birimleri karşısında takas edilebilir özelliğe sahiptir.  Banka hesabınızda bulunan parayı dijitalleştirmenize veya dijital parayı reel banka hesabınıza transfer edebilme olanağı sağlar.  Tether Coin düşük işlem ücreti ve şeffaflık konusunda kendini kanıtlamış Coin’lerden biridir.  İşlem hacmi bakımından piyasada %80’den fazla işlem yapılmaktadır.  Tether Coin kripto para platformlarında gerçekleştirilen online ödemelerde oldukça kolaylık sağlayan Coin’lerden biridir. 

Tether Coin alabilmeniz için bugün Türkiye’de güvenilir kripto para platformlarının hepsinden alınabilmektedir.  Üye olduktan sonra reel banka hesabınızdan Türk lirası olarak kripto para Platformu’na para Türk lirası transfer ederek Tether USDT satın alabilirsiniz.  Ayrıca bunu çok düşük komisyon ödeyerek gerçekleştirirsiniz.  Gerek ticaret yaparken gerekse günlük borsa işlemlerinde Amerikan doları ile takas edilebilir özelliğe sahiptir.  Bugün Tether Dünya’da birçok blok zinciri üzerinden saklayabileceğiniz bir kripto paradır.  

 

Tether Coin Grafik Ve Analiz Tablosu

Tether Coin grafik ve analiz tablosu ve grafiğinin 24 saatlik işlem hacmine bakılacak olursa 867 Türk lirasına denk gelmektedir.  İşlem hacmi ise 639 milyon Türk Lirasıdır.  Tether’ in 1 yıllık değişimini USDT çizelgesine bakarak yorumlayabilirsiniz.  Son 1 yılda Tether Coin dolar bazında %- 0.02 oranında değer kaybetmiş gibi görünmektedir. 

Tether Coin Yorum

Tether Coin yorum için dünya kripto para borsalarında yapılan değerlendirmelerde 1 dolara sabitlenmiş olması ve dolarla takas edilebilir durumda olması büyük bir avantaj sağlamaktadır.  Ayrıca arkasında bulunan Tether şirketinin de Tether Coin için güvenlik anlamında bir kalkan olarak durduğunu söylemek gerekir. 

Tether Coin nasıl alınır? Sorusunun karşılığını internette online kripto para platformlarında işlem yaparak anlayabilirsiniz.  Çok basit ve herkesin kullanabileceği aplikasyonlarla gerek mobil cihazlarınızdan gerekse internetten dilediğiniz gün ve saatte Tether Coin alabilir, satabilir transfer edebilirsiniz. 

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Doge Coin

Doge Coin , özellikle son aylarda çok popüler olan krypto paralardan biri Doge Coin’ndir.  Doge Coin 2013 yılında ortaya çıktı.  Diğer coin’ler gibi yatırım amaçlı dijital…

9 Ay Önce
0 Yorum

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash (BCH) 2017 yılında oluşturulan bu kripto para birimi Bitcoin blockhain’inden ayrılarak ortaya çıkmıştır. Bitcoin sisteminde para gönderip alınırken oluşan işlem yavaşlamasının önüne geçilmek istendiğinde…

8 Ay Önce
0 Yorum

DASH COİN

DASH COİN , kripto para birimleri arasında yer alan Dash Coin (DASH) finansal işlemler sırasında kullanılır. Düşük maliyetli olması ile dikkat çeken bu para birimi de…

8 Ay Önce
0 Yorum
valorant vp satın al