Ümit Karan Kimdir?

5 Ay Önce
Ali
0 0 0 0 0

1 Ekim 1976 tarihinde Almanya'nın Berlin şehrinde dünyaya gözlerini açan Ümit KARAN, kariyeri boyunca futbolculuk ve teknik direktörlük gibi alanlarda hizmet vermiştir. 

Ümit Karan futbol kariyerine doğmuş olduğu ülke Almanya'da yer alan HERTHA ZEHLENDORF isimli futbol takımında başlamıştır. Bu takımdan sonra Türkiyemspor Berlin'e geçiş yapmış olup, sonrasında Süper Lig'e geçerek Gençlerbirliği isimli futbol takımında oynamaya başlamıştır. 

Kendini oldukça özverili bir şekilde yetiştiren başarılı futbolcu Ümit Karan 2001 senesi itibariyle Galatasaray isimli ülkemizin en büyük futbol takımlarından birisine transfer ettirmiş olup, bu takımın şampiyon olmasında büyük bir çabası olmuştur. Ümit Karan dönemin antrenörü ile olan anlaşmazlıklarından ötürü Büyükşehir Belediye Ankaraspor isimli futbol kulübü ile anlaşmış ve 2005 sezonuna kadar bu takımda oynadıktan sonra kiralık sözleşmesinin sona ermesiyle birlikte Galatasaray isimli takıma geri dönmüştür. 

Ümit Karan oynamış olduğu Galatasaray isimli takımda 2005-2006 sezonunda gol krallığına aday olmuş ancak yaşadığı talihsiz bir sakatlık nedeniyle gol krallığına veda etmek zorunda kalmıştır. 2006-2007 sezonlarında Galatasaray ile UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çıkmış olduğu 3 maçta da kaptan olan Karan, Liverpool ile yapılan maçta atmış olduğu 2 gol ile isminden çokça söz ettirmiştir. 2011 yılında futbol kariyerini noktalayan Ümit Karan, bu tarihe kadar Eskişehirspor bünyesinde görev almıştır. Bir süre futbolculuk ardından da sportif direktörlük görevinde bulunmuş olan Karan, Süper Lig'de toplam 136 adet gol atmıştır. Ümit Karan aynı zamanda milli takımda 10 maça çıkmış olup toplamda 3 adet gol atmıştır. 

Ümit KARAN Hangi Mevkii de Oynamıştır?

Ümit KARAN, futbol kariyeri boyunca santrafor mevkiinde görev almıştır. 

Ümit KARAN Futbolculuk Kariyeri Sonrası Ne Yaptı?

Futbolculuk kariyerini sona erdiren KARAN, Eskişehirspor kulübünde bir süre sportif direktörlük yapmış ve ardından 2016 yılında kısa bir süre Tepecik Spor Kulübünde Sportif direktörlük görevini yerine getirmiştir. 

Ümit KARAN'ın Teknik Direktörlük Yaptığı Takımlar Hangileridir? 

  • 2017 senesinde Malatyaspor USA isimli takımı çalıştırmış olup, 
  • 2018-2019 yıllarında Shkupi isimli takımı çalıştırmış olup,
  • 2020 yılında KF Skupi SK isimli takımı çalıştırmış olup,
  • 2021 senesinde Menemenspor isimli takımı çalıştırmış olup,
  • 2021 senesinde İskenderunspor isimli takımı çalıştırmış olup,
  • 2022 senesinde Uşakspor isimli takımı çalıştırmış olup,
  • Şuan aktif olarak 24 Erzincanspor isimli takımı çalıştırmaktadır. 
Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Muslera Kimdir?

Muslera olarak Futbol tarihinde bilinen ve aslen ismi Fernando Muslera olan alanında başarılı kaleci, 16 Haziran 1986 senesinde dünyaya gözlerini Arjantin isimli ülkede açmıştır. Futbol kariyerine…

5 Ay Önce
0 Yorum

Kenan Kalav Kimdir?

1 Kasım 1961 tarihinde dünyaya gelen Kenan Kalav, dizi ve sinema oyuncusu olarak bilinmektedir. Alman Suzi Hanım ile Kimya Profesörü Cevat Beyin evlilikleri sonrasında dünyaya gelmiştir.…

4 Ay Önce
0 Yorum

Serdar Ortaç Kimdir?

16 Şubat 1970 senesinde dünyaya gözlerini İstanbul merkezli olarak açmış olan Serdar Ortaç; şarkıcı ve şarkı sözü yazarı olarak kariyerine devam etmektedir. Türk pop müziği sektöründe…

5 Ay Önce
0 Yorum
valorant vp satın al