Uçaklar Hakkında Bilmedikleriniz

2 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Uçaklar Hakkında Bilmedikleriniz. epeyce bilgi olsa da size aralarında en ilginç bilgileri sunacağız. Bildiğiniz gibi uçaklardan korkanla uçaklar da seyahat etmeyi daha güvenli bulan pek çok kişi vardır. Herkesin göklerde bir kuş gibi havalanmak, penceredeki bulutlara bakmak hepimizin hoşuna gider.

Türbülans Uçak Düşürmez

Türbülans uçakları düşürmez ama insanlara kemer takmalarını rica etmelerinin sebebi türbülanstan kaynaklı düşmemeleri bir yere kafalarını vurmamaları. Kemer takmanızı bu yüzden istiyorlar.

Uçaklar Hakkında Bilmedikleriniz

Uçakta Kaza Yapmak

Uçakta kaza yapma ihtimaliniz arabaların geçtiği yollardan geçerken kaza yapma ihtimalinizden çok daha az. Sonuçta uçaklar hava da ilerlerken arabalar yolda ilerliyor. Hava da bir uçağın başka bir uçağa çarpma ihtimali azdır.

Yıldırım Uçağa Zarar Vermez

Kötü bir hava koşulunda uçağa bindiyseniz korkmanıza gerek yok. Yıldırımlar uçaklara sıkça düşer ama uçaklardaki yalıtkan maddeler uçakları daha güvenli yapıyor. Sadece ses ve ışık olabilir ama yıldırım uçağa çarptığında bir şey hissetmezsiniz.

Pilotlar Aynı Yemekleri Yemez

Pilotlarda aynı yolcular gibi uzun uçuşlar da yemek ihtiyaçlarını gidermeleri gerekir. Tabi pilotlar aynı yemekleri yememelerinin sebebi eğer bir pilot yediği yemekten zehirlenirse ya da alerjik reaksiyon olursa diğer pilot uçağı uçursun diye. Bu yüzden pilotlara farklı yemekler verilir.

Uçaklar Hakkında Bilmedikleriniz

Pilotlar Uçuş Esnasında Uyuyabilirler Mi?

Pilotlar uzun süreli uçuşlarda uyuma ihtiyaçları duyarlar. Bir pilot uyuduğu zaman otomatik pilot devreye girer ve yardımcı pilot da uçurmaya yardım eder. Bu sayede sorunsuz bir şekilde uçmaya devam edersiniz.

Uçakta Çok Daha Fazla Susayabilirsiniz

Uçakta insanlar daha fazla su içme ihtiyacı duyarlar. Bunun nedeni havadaki alçak basınç. Bu yüzden yediklerimizden sonra daha çok susayabiliyoruz.

  • Oksijen Maskeleri

Sizlere söylenmeyen diğer bir gerçekte acil bir durumda iken kullanılan oksijen maskelerinin ne kadar oksijen verildiği. Oksijen maskeleri acil bir durumda size 10 veya 15 dakika yetecek kadar oksijen verebilir.

  • Hava Durumları

Kötü bir hava durumunda eğer etrafınız sisle kaplanmış ise ve pilotların görüşü tamamen kapandığı zaman sizleri endişelendirmemek için sisten kaynaklı biraz kapalı olduğundan bahseder. Daha fazla bilgi vermez.

  • Uçakların Havası

Uçakların havası diğer araçlara göre çok daha temizdir. Bunun sebebi uçaklar da aynen hastanelerde kullanılan bir filtre kullanılıyor olmasından kaynaklıdır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Ktunnel Proxy Nedir? Güvenli Midir?

İnternetin her geçen gün hayatımızda mükemmel bir yere sahip olmasıyla birlikte özellikle ara sunucu olarak kullanılmakta olan Ktunnel Proxy, internet ağı kullanılarak gerçekleştirilen saldırılara karşı korumasız…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Youtube Go Nedir

Youtube Go nedir Youtube popüler bir sosyal medya ağı olduğundan kaynaklı sıkça kullanılır. Özellikle okula giden çocukların hafta sonlarının ya da uzun süreli tatillerinde yani yaz…

2 Ay Önce
0 Yorum

Çift Monitör Kurulumu

Bilgisayar üzerinden ev ya da rahat ortamlarda çalışma göstermek son dönemlerde en çok tercih edilen çalışma yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Bu sayede etkili ve rahat…

5 Ay Önce
0 Yorum