Twitch Nedir

9 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Twitch Nedir İnsanların özellikle işsiz olduğu zamanlarda ya da kendilerine uygun bir iş bulamadığında oyun oynayarak resim çizerek, şarkı söyleyerek vb. işlerle twitch üzerinden bağış alırlar. Bunu bir iş gibi benimsemeye başlarlar. Twitch öncelikle oyuncu olan insanların canlı yayınlar açarak insanlarla sohbet edebildiği ve bağış alabildiği bir sosyal medya platformuydu. Daha sonra gelişerek müzik, resim, oyun, spor vb. çeşitli etkinlikler de eklenerek bugüne geldi. Şu anda twitch platformunda günlük yaklaşık 17 milyona yakın izlenmeye sahip. Aylık ise yaklaşık 100 milyon görüntülenmeye sahip bir sosyal medya platformudur.

Bu platformda sevdiğiniz bir yayıncının yayınına giderek canlı bir şekilde sohbet edebilirsin. İstersen bağış atabilirsin. Yurt dışında bağış oranı daha yüksektir. Yurt dışında takipçisinin ve abonesinin bol olan bir yayıncının aylık kazancı 50 bin dolar ile 300 bin dolar arasında değişmektedir. Fakat Türkiye’de bağış yapanlar biraz çekingen olduğu için twitchten elde edebileceğiniz kar en fazla 50 bin Türk lirasıdır. Bu yüzden twitch yayınında kendinizi sevdirmeniz ve yayına katılanları eğlenceli bir vakit geçirtmeniz gerekmektedir.

Twitch üzerinden para kazanma yolları arasında pek çok çeşit vardır. Fakat eğer bir twitch yayıncısı olmak istiyorsanız günlük en az 6 saat yayın yapmalısınız. Twitchten para kazanmak istiyorsanız twitch partner programına katılmalısınız. Bunun için 30 gün içerisinde en az 25 saat izlenmeniz olmalıdır. 12 farklı günde yayın yapmış olmanız gerekir. Ayrıca yayın başına ortalama 75 izleyicinizin olması gerekir. Eğer bütün bu koşulları sağlayabilirseniz size 7 iş günü içerisinden haber verilecektir.

Twitch partneri olmayı başardığınız zaman kanalınıza abonelikler çıkacaktır. Bu abonelikler aylık 5, 10, 25 dolar ya da ücretsiz prime gaming aboneliğidir. Kanalınızdaki bitlerin etkinleşmesi sonucunda yayında sohbet içerisinde izleyiciler etkileşim yapabilmek için aldıkları sanal ürünlerdir. Kanalınızdaki oynayan reklamlardan pay alabilirsiniz. Eğer bunları yapamıyorsanız ise twitch iştirak programını deneyebilirsiniz. Twitch iştirak programının şartları 30 günde en az 8 saatlik yayın yapmış olmalısınız. Yaptığınız bu yayınları 7 farklı günde yapmalısınız. En az 50 takipçiniz olmalı ve eş zamanlı olarak 3 izleyicinizin olması gerekir. Bu program ile twitchte yaptığınız reklamlardan para kazanamazsın. Sadece twitchten ayrılmamanız için yapılmış bir programdır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Twitch Nedir

Twitch Nedir İnsanların özellikle işsiz olduğu zamanlarda ya da kendilerine uygun bir iş bulamadığında oyun oynayarak resim çizerek, şarkı söyleyerek vb. işlerle twitch üzerinden bağış alırlar.…

9 Ay Önce
0 Yorum

Ünlü Yayıncı Levent Balım’ın Hapis Cezası Onandı

Twitch üzerinden yayın yaparak ünlenen Levent Balım, geçtiğimiz günlerde bir dosyadan dolayı hapis cezası aldığı biliniyordu. Ancak bu cezaya itiraz edildiği ve büyük ihtimal ile geri…

8 Ay Önce
0 Yorum
valorant vp satın al