Traktör Oyunları

1 Yıl Önce
Admin
2 2 2 2 2


Traktör Oyunları
, özellikle araba oyunlarına ilgisi olan oyuncular için traktör oyunları, oldukça tercih edilebilir bir çizgide yer almaktadır. Genelde traktör oyunları da farklı bileşenleri ile ilgilisine sunulmaktadır. Küçük yaştaki oyuncular için traktör oyunları daha öğretici şekilde olmaktadır. Daha büyük yaştaki kişiler için ise bu durum daha farklıdır. Bu kişilerin oynadıkları yetişkin traktör oyunlarında bir simülatör hissi bulunmaktadır. 

3D olarak ayarlanmış olan bu traktör oyunlarında; gerçek bir tarladaymışsınız gibi hissetmektesiniz. Bunu yaparken de gerçek bir atmosfer sunmaktadır. Bu yüzden traktör oyunlarının iki farklı çeşidi bulunmaktadır. 


Traktör Oyunları Çeşitleri Nelerdir?


Traktör Oyunları , bahsettiğimiz gibi traktör oyunları farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Bazen eğitici olan bu oyun dalı bazen de görsel alanda yüksek bir seyir sunmaktadır. Öğretici olan traktör oyunlarının içerisinde pek çok farklı arabayı da öğrenebilme özelliği vardır. Bu arabaları tanıyarak ilerlemek, sonrasında bilgi sahibi olmak ve diğerlerinden ayırt etmek tarzındaki farklı özellikteki unsurlar bir araya gelmektedir. 

Traktör oyunlarının çeşitlerinden olan 3D simülatör traktör oyunları; gerçek bir tarladaymışsınız ve traktörünüzü sürüyormuşsunuz gibi bir his vermektedir. Bu oyunlar içerisinde bazı tarla ve bahçe işlerinizi sürdürebilir aynı zamanda traktör sürmenin de keyfine erişebilirsiniz. 

Özellikle araba meraklıların dikkatini bir hayli çekmekte olan bu oyun türünde kontrol genelde yön tuşları ile sağlanmaktadır. Arabanın yönüne bu tuşlar ile bir biçim verebilmektesiniz. Oldukça keyifli olan bu oyunlar; pek çok yaş grubundaki insanın ilgisini çekmektedir.


En Popüler Traktör Oyunları Hangileridir?


Traktör oyunları genel anlamda aynı oyun tarzı üzerinden, farklı şekillerde ilerlemektedir. Hem IOS hem de Android cihazlarınızdan kolaylıkla indirebileceğiniz oyunlardan en popüler olanı Traktör Çek Kamyon Sürücüsü oyunudur. Çiftlik Sim serisi de oldukça beğenilmektedir. Traktör Simülatör Oyunu 3D de yine tercih edilen ve beğenilen oyunlar arasında yer almaktadır. 

Bunlara ek olarak eğitici traktör oyunları sekmesinde de pek çok farklı traktör oyunu türü bulunmaktadır. İçlerinden, kendinize en uygun olanı seçerek oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Hem gerçeklik sunması hem de eğlenceli bir çizgide yer alması gibi seçenekler bu oyunları oldukça tercih edilebilir kılmaktadır. 


Traktör Oyunlarında Level Var Mıdır?

Pek çok oyunun mantığı bölümlendirme üzerine kuruludur. Bu mantık dahilinde de pek çok farklı bölümlendirme yapılmıştır. Bölüm bölüm daha da zorlaşan ya da karışıklaşan bir düzenden bahsetmek mümkündür. Traktör oyunları için de aynı durum geçerlidir. Yani belirli bir düzende ilerlerken traktör oyunlarının da level level ilerlediğini görmekteyiz. 

Örneğin bir çiftlik oyunu ise tarlalar daha büyüyebilir ve böylece farklı pek çok noktada gelişimi, oyuncu kendi adına görebilir. Level level ilerlemesi de aslında oynayan kişi için daha keyifli bir çizgide ilerleme fırsatı sunmaktadır. 

Bu şekilde ilerlemeyen durumlar da söz konusu olabilir. Yani öğretici oyunlar, çocuklar için tasarlanması sebebi ile belirli bir yere kadar gider ve sonrasında kendini tekrarlar. Bu yüzden eğer bir traktör oyunu seçimi yapacaksanız bunu, kendi yaşınız doğrultusunda yapmalı ve bu şekilde bir ayrıma varmalısınız. Bu sayede daha keyifli bir hal alabilen oyunlara, yakından şahit olabilirsiniz. 

Genel olarak oldukça beğenilen oyunlar, hemen herkesin ilgisini çekmektedir. Özellikle gelişen grafiklere eş olarak, sanal bir gerçeklik de bu bağlamda sunulmakta olan avantajlar arasında yer almaktadır. Böylece oyuncu kendini, gerçek bir atmosferin içerisindeymiş gibi hissetmekte ve bu durum da aynı şekilde oyuna olan aidiyetini daha da arttıran bir öge olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Fortnite Mobile IOS

Fortnite Mobile IOS Birçok popüler oyun arasında çıkmayı başaran Fortnite son derece eğlenceli konsepti ile birçok oyun severin dikkatini çekiyor. Arkadaşlarınız ile bir araya gelerek son…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Crysis 3 Sistem Gereksinimleri

Crysis 3 günümüzde Türkçe de dâhil olmak üzere birçok dilde çevrilen oyunlar arasında yer almaktadır. Electronic Arts tarafından yayımlanan oyun birçok oyun severin ilgi duyduğu oyunlardandır.…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Redball Oyna

Redball Oyna , oyun başarılı olursa bir devamı daha olacaktır. Peki daha fazla devam Redball filmi olan bu oyun hakkında ne söyleyebilir? Red Ball oyunu serisi,…

1 Yıl Önce
0 Yorum