TikTok Nedir Nasıl Kullanılır?

11 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

TikTok nedir Nasıl kullanılır? TikTok insanların sıkça kullandıkları başkalarını eğlendirmek için veya bir akım oluşturmak için oluşturdukları veya hatıra amaçlı 60 saniyelik kısa videolar çekip daha sonrasında TikTok, Instagram, Twitter veya Youtube’da paylaştıkları videolardır. Bazı kullanıcılar isterlerse sadece arkadaş çevrelerinde diğerlerine kapalı bir şekilde videolar paylaşıp onların paylaştıkları videoları izleyip yorum yapabilmektedir. 60 saniyelik kısa videolar insanların kolayca odaklanabilecekleri bir süre olduğu için insanlar çokça bu videoları izleyerek zamanlarını kaybedebiliyorlar. Bazen bu video yüklemek ve diğer insanların videolarını izlemek bağımlılık yapabiliyor. Bu yüzden bu tür platformlarda zamanını harcamak isteyenler kendilerine belli bir süre ayarlamalarında yararı olabilir.

TikTok yaş sınırı 13 yaş ve üstü olarak belirtilmiştir. Fakat henüz 13 yaşına basmamış bireyler yalan ile yaşını 13 yaş olarak gösterip mail ile giriş yapabiliyorlar. Bundan kaynaklı ebeveynlerin çocuklarının telefonundaki uygulamaları kontrol etmesi ve bu uygulamalarının nasıl bir içeriği olduğunu ve kullanmak için nasıl bilgileri istediğini uygulama ayarları gibi ayarlardan bakmalısınız. Eğer çocuğunuz 13 yaşında ise ve bu uygulamayı kullanmak istiyor ise öncelikle aile eşleşmesi modunu açmanız gerek çünkü bu uygulamada çokça argo, küfür ve cinsel içerikler barındırıyor. Ailenin hesabı açtıktan sonra özel hesaba çevirmesi gerekir. Yoksa gerekli gereksiz pek çok kişisel bilgi uygulama sahip olur. Ayrıca diğer insanların hepsi iyi insanlar değil. İçlerinde sapıkların olmasından kaynaklı çocuğunuzun hesabını herkese açık yapmamalısınız.

TikTok hesabında aile eşleşmesi modunu açarak çocuğunuzun ekran başında kalma süresini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuza uygun olmayan diğer içerikleri kısıtlayabilirsiniz.

TikTok hesabı açmak önce mail hesabınızın olması ve yaşınızın uygun olması gerekmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra profil kısmına dokunarak sizden istenen (mail, telefon numarası veya çeşitli sosyal medya hesapları) gerekli bilgileri doldurduktan sonra giriş yapabilirsiniz. Profil ve etiket aramak için “mercek” kısmından istediğiniz etiketlere girebilirsiniz. Takip ettiğiniz profiller daha sonra sayfanıza düşecektir. Mesajlar ve bildirimlere ulaşmak için sağ altta “Mesaj” simgesine basarak arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz ve önemli bildirimlere buradan ulaşabilirsiniz.

Video paylaşmak için önceden yüklediğiniz videonuzu ya da TikTok’tan çekeceğiniz videoları çekmek ve yüklemek için alttaki menüde yer alan “+” simgesine basarak yükleyeceğiniz video isterseniz ses ekleyebilirsiniz. Daha sonrasında yükleye basarak yükleme işleminizi tamamlamış olursunuz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Trans TikTok Fenomeni Afet Duru’yu Daha Yakından Tanımak İster misiniz?

Ülkemizde birçok tartışmaya neden olan TikTok, bu tartışmalara rağmen kendi içerisinde özel fenomenler yaratmaya devam ediyor. 1 milyona yaklaşan kullanıcı sayısı ile özel içerikler paylaşan Afet…

11 Ay Önce
0 Yorum

O Ses Türkiye’de Parladı, TikTok’da Ünlü Oldu!

TV8’de yayınlanan ve her yıl reyting rekorları kıran O Ses Türkiye yarışmasında ünlenen bazı isimler kendilerini sosyal medya üzerinde kullanmaya devam ediyor. Doğan Cem, isimli yarışmacı,…

10 Ay Önce
0 Yorum

Fenomen Ece Ronay Hem Anne Oldu Hem Klip Çıkardı!

TikTok uygulamasının en dikkat çeken ünlülerinden birisi olan Ece Ronay, dün itibariyle oğlunu kucağına aldı. Miran ismini verdiği oğlunu dünyaya getirdiği anlarda aynı zamanda “Vay Vay”…

10 Ay Önce
0 Yorum
valorant vp satın al