Telefonu Webcam Olarak Kullanma Uygulaması: Droidcam

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Google Play Store, akıllı telefonlar için mükemmel uygulamaların bulunduğu en önemli mağazalardan biridir. Birçok kullanıcı günümüzde akıllı telefonlarını bilgisayar ile birbirine eşleştirerek webcam olarak kullanıp kullanmayacağını merak ediyor. Tam olarak bu noktada “Play Store” adı verilen uygulama mağazasının içerisindeki uygulamalar yardımımıza koşuyor. Biz de bu içeriğimizde mağazadan indirebileceğiniz en stabil uygulamalardan biri olan “DroidCam Wireless Webcam” adlı uygulamayı inceleyerek telefonu webcam olarak kullanma konusunda yapmanız gereken işlemlerden bahsedeceğiz.

Telefonu Webcam Olarak Kullanma: DroidCam Wireless Webcam

DroidCam Wireless Webcam uygulaması telefonu webcam olarak kullanmak isteyen kullanıcıların değerlendirebileceği en iyi uygulamalardan biridir. Bu sebeple ilk olarak uygulamayı hem telefonunuza hem de bilgisayarınıza indirip sonrasında eşleştirme adımlarına geçebilirsiniz.

Droidcam Wireless Webcam: AndroidPC

Adım 1: Telefonunuzdan “Droidcam Wireless Webcam” Uygulamasını Açın.

Telefonunuza indirdiğiniz uygulamayı açın. Bu uygulama açıldıktan sonra kullanım kılavuzu niteliğinde rehber sizleri karşılayacaktır. Her ne kadar biz detaylıca sizlere kurulum işlemlerini anlatacak olsak da siz kendi dilinize çevirerek kılavuzda önemli gördüğünüz kısımları değerlendirebilirsiniz.

Adım 2: Droidcam Portlarını Öğrenin.

Bu uygulamayı telefonunuzdan açtığınızda sizi karşılayan rehberi geçtikten sonra “Wi – Fi IP” ve “Droidcam Port” gibi bilgilerin yer aldığı sayfa açılacaktır. Bu kısımda görüntülenen bilgilerin neredeyse büyük bir kısmına ihtiyacınız var. Her birini isterseniz kağıt kalem alarak not alın isterseniz de uygulama ekranını açık bırakın.

Adım 3: Programı Bilgisayarınıza Kurun.

Programı bilgisayarınıza titizlikle kurduktan sonra “Connect Over Wi-Fi (LAN)” sayfasına geçiş yapın. Bu sayfada yer alan “Device IP:” yazan bölüme telefonunuzdaki uygulamada “Wi-Fi IP” kısmında yazan sayıları girin ve ardından port girişini de tamamlayın. İlgili sayfada “Video” ve “Audio” kutucuklarını da işaretlemeyi unutmamalısınız.

Adım 4: Telefonunuzdan Video Kaydını Başlatın.

Telefonunuzu webcam olarak kullanmak için artık son adıma geldiniz. Bu adımda tek yapmanız gereken telefonunuzdan “Kamera” bölümüne girmek ve video kaydınız başlatmaktır. Uygulama anlık çekimleri değil, cihazınızdan yaptığınız video kaydınız bilgisayara aktaracaktır. Hâl böyle olunca video kaydını başlatmazsanız bilgisayarınıza da görüntü aktarımı sağlanmayacaktır.

Droidcam Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Droidcam uygulaması günümüzde telefonu webcam olarak kullanma konusunda sizlere destek sunacak en performanslı uygulamalardan biridir. Bu sebeple güvenilirlik konusunda endişe duyan kişilerin içinin rahat olmasını öneriyoruz. Bir diğer husus ise telefon ve bilgisayar arasındaki bağlantının ne şekilde gerçekleştirileceğidir. Bazı kullanıcılar cihazlar arası bağlantıyı USB kablosu ile gerçekleştirmek istiyor. Droidcam uygulamasının en önemli özelliği de bu tür bir bağlantıya sorunsuz bir şekilde olanak tanıyor olmasıdır.

Bu içeriğimizde “Telefonu Webcam Olarak Kullanma” konusunda değerlendirebileceğiniz en performanslı ücretsiz uygulamalardan biri olan “Droidcam” hakkında detaylı bilgiler vererek bağlantı işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi anlattık. Her adımı eksiksiz olarak tamamlamış ancak herhangi bir hatayla karşılaşmışsanız yorum kısmından aldığınız hatayı belirttiğinizde sizlere destek olabiliriz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Redmi Note 9

Redmi Note 9 Xiaomi’nin Redmi India markası altında sunduğu telefonlar, yüksek fiyat / performans oranı ile pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Note 9 Haziran Türkiye Redmi…

2 Ay Önce
0 Yorum

Samsung The Freestyle Projeksiyon İnceleme!

Günümüz teknolojisi çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Gelişen teknolojiye bağlı olarak projeksiyonlar da değişiyor. Hem kablosuz hoparlör hem de yansıtıcı olarak kullanılan The Freestyle, duyuruldu. İlk…

5 Ay Önce
0 Yorum

Windows 10 Hızlandırma Yöntemleri

Her geçen gün büyük gelişimler gösteren teknolojiyle birlikte bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemleri de değişmeye başladı. Bir mağazadan satın aldığınız bilgisayarın içerisinde yüklü olan Windows 10 işletim…

1 Yıl Önce
0 Yorum