TCL’nin Yeni Robot Süpürgeleri

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Teknolojinin ilerleme kaydetmiş olmasıyla beraber robotların da günlük yaşam içerisindeki yerleri ve kullanım sayısı artmıştır.

Mutfak gereçlerinden ev aletlerine, akıllı cihazlardan eğitim gereçlerine kadar her alanda teknolojiden yararlanılmaktadır. Son dönemlerde geliştirilen ve teknolojinin geldiği noktaların göstergesi olan aletlerden bir tanesi de robot süpürgelerdir.

Diğer markalarda olduğu gibi tcl’nin yeni robot süpürgeleri de bu kategoride adından söz ettirir. Kullanım kolaylıkları, sahip oldukları özellikler ve kullanım yararları değerlendirildiği zaman bu süpürgeler alınmak istenebilir.

Robot Süpürge Nedir?

TCL markasının da üretmiş olduğu robot süpürgeler; ev ve ofisler içerisindeki zemin kirlerini süpüren, insan kullanımına gerek kalmadan çalışan, pratik olarak temizlik sağlayan akıllı süpürgelerdir. Komut verilmesi sağlandıktan sonra hiçbir manuel kullanımı gerektirmeyen bu süpürgeler şarjlı olarak üretilir.

Kablonun olmaması ise ayrıca kullanım kolaylığıdır. İsminin robot süpürge olarak anılmasının nedeniyse teknolojik bir robot donanımına sahip olması ve kendi kendine işlem yapabilecek bir yazılımının olmasıdır.

Robot Süpürge Nedir?

Robot Süpürge Nedir?

Robot Süpürge Özellikleri Nelerdir?

TCL markasının üretime sunmuş olduğu robot süpürgelerin hem teknolojik bazlı hem de temizlik açısından özellikleri oluşturulmuştur.

Bu özelliklerden en çok beğenilenleri şunlardır:

 • Geniş bir haznesi vardır. Bu sayede süpürgenin sıkça iç kısmının boşaltılmasına gerek duyulmadan defalarca süpürme işlemi mümkündür.
 • Şarj dinamosu kısmı vardır ve şarjının yetersiz kalacağını öngördüğü zaman kendi başına istasyonuna giderek şarj olmaya başlar.
 • Minik toz parçaları, orta büyüklükteki çoğu pisliğin çekilmesini sağlar.
 • Emiş gücü kuvvetlidir. Bu sayede temizlik oldu mu yoksa yetersiz mi şüphesine düşülmez.
 • Uzun süren şarj kapasitesi vardır. Sürekli olarak bataryası boşalmaz ve bu sayede manuel elektrikli süpürgelerde olduğu gibi yüksek elektrik giderleri oluşturmaz.
 • Yazılımı sayesinde hafızası bulunur. Daha önceden temizlemiş olduğu yerler, temizleme yapmasına rağmen kalıcı hale gelmiş olan pisliklerin ayrımına varabilir.
 • Uzaktan verilecek komutlar sayesinde evde olunmamasına rağmen süpürgenin çalıştırılması mümkündür. Ayrıca otomatik kurulum yapılarak her gün aynı saatte süpürgenin kendiliğinden çalışması mümkündür.
 • Dayanıklıdır ve kolayca; kırılma, bozulma veya hasar görmelere maruz kalmaz.
 • Garanti süresi uzun olduğu için belirli sürelerde oluşan hasarlar firma tarafından giderilir.
 • Boyutunun ideal olması sayesinde; kanepe altları, masaların altı, dar alanların alt kısımları temizlenebilir.

Şeklindedir.

Robot Süpürge Özellikleri Nelerdir?

Robot Süpürge Özellikleri Nelerdir?

Robot Süpürge Nasıl Kullanılır?

Robot süpürgelerin birçoğunda olduğu gibi TCL robot süpürgelerinde de kullanıma önce istasyon kısmından başlanır. Çünkü bu kısım, temizlik robotunun asıl gücünü aldığı kaynak olacaktır. Prizin başına yerleştirilen veya yeterli gelecek kablosu sayesinde istenilen alana yerleştirilen istasyonun açma kapama tuşuyla açılması sağlanır.

İç kısmına yerleştirilen robot süpürge şarj olduktan sonra, telefonlardan açılacak Bluetooth ile süpürgeye bağlanılır. Komut oluşturularak; ne zaman süpürmeye geçebileceği, isteniyorsa belirlenmiş olan saatler arasında çalışmasına ve ne zaman istasyonuna dönmesi gerektiğine dair komut oluşturulur. Kaydetme sonrasında yeniden bir değişiklik yapılana kadar TCL robot süpürge tam istenen şekilde temizliğe devam edecektir.

Robot Süpürge Nasıl Kullanılır?

Robot Süpürge Nasıl Kullanılır?

Robot Süpürge Nerede Satılır?

Robot süpürgeler, insanlığın teknolojide gelmiş olduğu ilerlemenin en son ürünlerinden bazılarıdır. Ayrıca fiyatlarının alım gücüne uygun olmasından ötürü birçok eve ve ofise alınabilen gereçlerdendir.

Alım sayısının yüksek olması, temizlikte yüksek hijyen ile kolaylık sağlaması ve kendi başına iş yapabilmesiyle de özellikle çalışan kesimi cezbeder. Kullanıcı sayısının böylesine çok olması ve gördüğü rağbetin her geçen dilimde artması nedeniyle de satıcıların çoğuna getirilen robotlardandır.

En çok; ev aletleri satan, teknolojik içerikli market olan, her türlü gereğe yer veren ve fabrika satışı olan robot yardımcı aletleri bulunduran işletmeler içerisinde bulunur. Ayrıca sanal satışa sahip işletmelerin sayfaları da incelenerek satın alınabilir.

Robot Süpürge Nerede Satılır?

Robot Süpürge Nerede Satılır?

Robot Süpürge Fiyatı Nedir?

TCL robot süpürgeler, yeni modelleriyle daha fazla özgünleştirilmiş olan robot yardımcı gereçlerdendir. Bu sonuca ulaşılırken ise araştırma çalışmalarına yüklü yatırımlar yapılmış ve kullanılan malzemelerin nitelikleri daha da iyileştirilmiştir. Doğal olarak robot süpürge fiyatları da artışa geçmiştir.

Ayrıca yazılımın sürekli olarak güncelleniyor olması da fiyat değişikleri meydana getirir. Piyasa içinde bir de rekabet kanunu olduğu için hem ortalamaya yakın seviyelerde hem de firmaları zarara uğratmayacak satış bedelleri tespit edilmiştir.

Böylelikle TCL markasının yeni geliştirilen robot süpürgeleri iki bin beş yüz ile dokuz bin lira aralığında satılır. Bayi almış işletmelerin veya firmanın alıcı kitlesini artırmak için kampanyalar yapmasıyla yüzde olarak belirli indirimler uygulanabilir.

Robot Süpürge Fiyatı Nedir?

Robot Süpürge Fiyatı Nedir?

Robot Süpürge Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Robot süpürgelerin satın alındığı markalar mutlaka orijinal olmalıdır. Çünkü orijinal markalar tarafından kullanılan her türlü malzeme; sağlığa zararlı etken maddeler içermeyen, uzun ömürlü, garanti altına alınarak korunan parçalardır.

Doğal olarak spot şekilde alınan robot süpürgelerden pek bir kullanış ömrü ve yarar beklenemez. Bundan dolayı TCL yeni robot süpürge alınırken lisans sahibi olan, devletin satış yetkisini almış olan işletmeler veya bizzat firmanın kendisi tercih edilmelidir. Böylece hem temizlik istenirken sağlık sorunları oluşmaz hem de robot süpürgelerin bozulması dert edilmez.

Robot Süpürge Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Robot Süpürge Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Robot Süpürge Avantajları Nedir?

TCL yeni üretim olan robot süpürgeler, çalışan insanların yükünü hafifletir. Temizliği gereken şekilde ve hijyeni en üst noktalarda oluşturarak sağlayacağı için yer temizliği dert edilmez. Uzaktan çalıştırma yapılabildiği için henüz eve veya ofise gidilmemiş olsa bile temizlik derdinden kurtulmak mümkündür.

Kendi kendini kontrol ettiğinden dolayı manuel süpürgelerde olduğu gibi aletlerin peşine düşülmek, dert edilmek zorunda bırakmazlar. Bir kez alınarak uzun süren garanti sayesinde rahatlık yaşatır.

Sessiz çalışma prensibi sayesinde temizlik esnasında orada olunmasına rağmen rahatsızlık hissi, dikkatin dağılması sorunları oluşmaz. Evde bebeklerin ve çocukların bulunmasıyla oluşan kirlilikler anında kaldırılırken hijyen bakımından ‘Acaba?’ soruları akla dahi gelmez. Bu avantajların yanında kullanışı ve özellikleriyle örnekler artırılabilir.

Robot Süpürge Avantajları Nedir?

Robot Süpürge Avantajları Nedir?

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Daha fazla teknoloji içeriği için: https://sosyalhane.com/teknoloji/[/box]

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Sanal Gerçeklik ile İlişkili İlginç Teknolojiler!

(VR) Virtual Reality: (VR) Virtual Reality  Gerçek + Hayal = VR Sanrısal olarak kendi hayal dünyamızda imajine ederek düşlerle kurguladığımız yaşamın simülasyonudur. Kısmi Katılımlı Sanal Gerçeklik…

2 Yıl Önce
0 Yorum

PS5 Telefondan Yönetmek

PS5 Telefondan Yönetmek . Sony’e ait resmi olarak yayınlanan PlayStation 5 uygulaması cihazınızın işletim sistemi ne olursa olsun indirilebilir olmasıyla dikkat çekiyor. Hâl böyle olunca evinizde…

2 Yıl Önce
0 Yorum

E-Devletten Abonelik İptal Ettirme Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti’nin interaktif devlet olma yolunda attığı adımların en belirgin olanı geçmiş zaman dilimlerinde “E-devlet” adlı platformu kullanıcıların erişimine açmasıydı. Bu platformun erişime açılmasıyla birlikte resmi…

2 Yıl Önce
0 Yorum
valorant vp satın al