Steamde Pazarcılık Nedir?

2 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Steam’de Pazarcılık Nedir? Online oyuncuların vazgeçilmez platformlarından birisi olan Steam son derece işlevsel ortamlar arasında bulunmaktadır. Bu dijital oyun dağıtım platformu 2003 senesinde Valve Corporation tarafından geliştirilmiş ve oyun severlerin hizmetine sunulmuştur. Kişiler oynamak istedikleri bir oyunu bu platform üzerinden rahatlıkla satın alabilme imkânına sahip olmaktadır. Bununla birlikte oyuncuların aklını kurcalayan birçok önemli soru da bulunmaktadır.

Steamde pazarcılık nasıl yapılır sorusu da bunlardan biridir. Steam platformunu daha iyi kullanabilmek için kişilerin mutlaka bu konuda son derece geniş bilgiler edinmesi gereklidir. 15 yıldır piyasada hizmet veren ve en iyi oyun dağıtım kanallarından biri olan Steam sizlere en iyi oyunları sunmaktadır. Satın almış olduğunuz oyunlar konusunda Steam platformu sizlere herhangi bir kaset ya da cd gönderimi gerçekleştirmiyor. Aksine satın alınan boyunlar tamamen dijital bir ortamda muhafaza ediliyor ve sizler dilediğiniz anda bu oyunlara katılım sağlayabiliyorsunuz.

Steam Pazarcılık Nedir?

Steam pazarcılık nedir sorusu platform yenileri tarafından en çok sorulan sorular arasındadır. Steam pazarı platform içerisinde bulunan ve oyunlarda kullanılan silah, kostüm ve skin gibi birçok ürünün satıldığı pazarlardır. Bu pazarlar topluluk pazarı olarak da bilinmektedir. Pazarda oyun üyeleri tarafından geliştirilen ve oyunlara dair olan tüm ürünler satılabilmektedir.

Oyun içi ürünlerin kullanıcılar tarafından satın alınması ve başka oyuncuların da bunları satışa çıkarması oyuna dinamizm kazandıran unsurlar arasında yer almaktadır. Bu pazarlarda pazarcılık yapmak istiyorsanız mutlaka pazar yüzdesi hakkında da bilgi sahibi olmanız gereklidir. Platformda bir Pazar tezgahı açtıktan sonra satış yaptığınız takdirde Steam platformu sizlerden %5 komisyon almaktadır. Oyun geliştiricileri her işlem başına ise sizlerden %10 komisyon almaktadır. Yani bu demek oluyor ki Steam üzerinden pazarcılık yaptığınızda oyunda her satış işlemlerinizden platform %15 komisyon kesintisi yapmaktadır.

Steam platformunun pazarcılık işlemlerinden bu komisyonları almasının en önemli nedeni ise hem oyuncuları sahtekârlıklara karşı korumak hem de steam üzerinde ki ekonomik dengeyi daha iyi sağlamaktır. Alınan komisyonlar oyun geliştiricileri ve steam arasında paylaştırılmaktadır. 

Steam Topluluk Pazarında Eşya Nasıl Satılır?

Steam topluluk pazarında eşya nasıl satılır konusu her oyun sever tarafından yanıtı bilinmesi gereken sorulardan biridir. Steam üzerinde bilindiği üzere birçok oyun bulunmaktadır. Bu oyunlar içerisinde kullanılan itemler yani eşyalar oyuncuların gereksinim duyduğu ürünlerdir. Eğer elinizde fazla olan bir oyun eşyası var ise steam topluluk pazarlarında satışa çıkarabiliyorsunuz. Bazen oyuncular değerini düşük gördüğü bir itemi bu pazarlardan alıp yükseldiği zamanda satışa sunabilmektedir. Bir nevi steam borsası gibi de düşünebilirsiniz.

Eğer elinizde fazla olan ya da daha önceden ucuza aldığınız ve fiyatı yükselen bir item var ise Steam pazarında satışa çıkarabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında sol üst kısımda bulunan Topluluk bölmesinin alt grubunda yer alan Pazar sekmesini tıklayın. Bu sekmeye tıkladığınız anda Steam Pazarı’na giriş yapmış oluyorsunuz. Burada sizin için bir cüzdan açılır.

Eğer satış yaparsanız her işlem bu cüzdan üzerinden görülebilir. Pazar sayfanızı açtığınızda sağ üst köşede yer alan kısımda Bir Eşya Sat kısmını tıklayın ve gerekli alanları doldurarak satmak istediğiniz eşyayı pazara ekleyin. Eşya satmak istediğinizde karşınıza tüm envanter gelir ve bu envanter içerisinden dilediğiniz ürünü seçerek pazara uygun bir fiyat ile ekleyebilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

PUBG Mobile 2 Çıkış Tarihi Belli Oldu

PUBG Mobile 2 Çıkış Tarihi Belli Oldu , son zamanların en popüler oyunlarından birisi olan PUBG mobile her geçen gün yeni eklentileriyle hem mobilde hem de…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Steam Envantere Şu an Ulaşılamıyor Hatası Çözümü

Steam Envantere Şu an Ulaşılamıyor Hatası Çözümü, her geçen gün kullanıcı kitlesini arttırmaya devam eden ve dünyada yayına alınan tüm oyunlara erişme imkanı sunan önemli çevrimiçi…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Tencent Gaming Buddy İndir

Dünyada en fazla oynanan ve birçok oyuncusu bulunan Pubg Mobile oyununu telefon yerine bilgisayarlardan da oynamak mümkün hale geldi. Pubg gibi son derece hareketli ve eğlenceli…

2 Yıl Önce
0 Yorum
valorant vp satın al