Steam Üye Olma

2 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Steam Üye Olma , Ücretli ve ücretsiz olarak oyun indirmenizi sağlayan Steam, dünyanın en popüler platformlarından biridir. Platform kullanıcıları sahip oldukları oyunları istediği yere götürebilir. Platformu kullanmak için steam üyelik hesabı açılmalıdır. Oyunları satın aldıktan sonra destek kısmında yaşadığınız sorunlara çok rahat bir şekilde destek bulabiliyorsunuz. Platform pek çok avantaj sunuyor. Yaz, kız ve bahar indirimleri gibi zaman zaman kampanyalar ile çok daha ucuza oyunlar alabiliyorsunuz. Windows dışında mac, Linux destekleri de sağlıyor. Ayrıca iki saatten fazla oynamadığınız oyunları da iade edebiliyorsunuz.

Steam Platformunu İndirme

Resmi web sitesi üzerinden steam’i yükleyin kısmı bulunuyor. Bu alandan oyun indirilebiliyor. İndirme işleminde farklı bir işletim sistemi kullanıyor iseniz seçim yapılmalıdır. İndirme sonrasında yüklenen dosya açılır ve kurulum tamamlanır. İndirme aşamasında steam üye ol araştırması yapılmasına gerek bulunmuyor. Üye olmadan istemci indirilebilir. Ancak devamında kullanmak için üye olmanız gereklidir. Yükleme yapılırken fazla alana sahip depolama biriminin seçilmesi önemlidir. SSD kullananlar oyunun daha hızlı açılmasını sağlayabilir.

Steam Hesabı Açma

Platformu indirdikten sonra “steam hesabı oluştur” kısmından giriş yapılır. Bu alana aktif olarak kullandığınız bir e-mail adresi girilmelidir. Ayrıca ikamet ettiğiniz ülkeyi seçersiniz. 13 yaşından büyükler doğrudan onay verebilir. Devam ettiğinizde e- mail adresinize gelen doğrulama işlemini yapmanız istenecektir. Hesap adı ve şifre girerek üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Eğer steam üye olamıyorum diyorsanız bu adımlar esnasında bir hata yapmış olabilirsiniz. Ayrıca steam hesap adı alırken kullanılabilirliğini kontrol etmek çok önemlidir. Hesap ismi sonradan değişmez. Bu nedenle hesap ismi seçerken dikkatli olunmalıdır.

Steam Hesabı Açma Ücreti

Platform üzerinden hesap açmak ücretizdir. Bu nedenle steam üyelik ücreti bulunmaz. Platform içinde ücret ödenen tek kısım oyunları satın alırken olacaktır. Bunun haricinde ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve hesap ismi- şifreniz ile pratik bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Profilinizde diğer oyuncuların sizi göreceği resim ve isim için değişiklikler yapılabilir. İstediğiniz oyunu pratik bir şekilde satın alabilir ve anında oymaya başlayabilirsiniz. Oyunları satın alırken banka para transferi, steam cüzdan, mobil ödeme ve kredi kartı seçenekleri arasından istediğinizi kullanabilirsiniz. Para harcamak istemeyenler içinde pek çok ücretsiz oyun seçeneği bulunuyor.

Steam Üyelik Silme

Platform üzerindeki oyunları bir daha oynamak istemiyor iseniz steam üyelik iptali için steam destek sayfası ile irtibata geçebilirsiniz. Destek sayfası kullanıcıdan sahiplik kanıtı ister. Hesabınızı doğruladıktan sonra hesabınızı silmek için 30 günlük bir sıra bekleme işlemine geçer. Bu süre boyunca herhangi bir oyun alımı yapamaz ve topluluk özelliklerini kullanamazsınız. 30 gün sonunda ise tekrardan üyelik iptali için hatırlatma yapılır. Hesabınızın silinmesini istemiyor iseniz sayfa üzerindeki kırmızı bildirime tıklayabilir ve iptal et butonuna basabilirsiniz. Herhangi bir işlem yapılmaz ise hesabız iptal edilir.

Platform üzerinde yeni bir hesap açmak için steam üyelik alma gibi ücretli bir işlem değil, farklı bir e-posta ve kullanıcı adı ile yeni bir hesap açmanız gereklidir. Hesabınız silindiğinde satın alımlar için iade hakkınız olmaz. Steam cüzdanda da herhangi bir bakiyeniz var ise kullanamazsınız. CD anahtarları da tekrar kullanılamaz. Silinen hesap isimleri yeniden aynı isimle tekrar açılamaz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Valorant Mağaza İçeriği

Valorant mağazası  öne çıkan koleksiyonlar ve rotasyon olmak üzere iki bölüme sahiptir. Öne çıkan koleksiyonlar bölümü 5 ila 12 gün arasında sıfırlanır ve tam bir koleksiyon…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Araba Oyunu

Araba Oyunu , 1971 yılına dayanan oyun tarihi, serüveninde birçok iniş çıkış yaşasa da 11 milyon dolarlık bir büyüklüğe geldiğinde eğlence sektörünün lideri olan sinema sektörüne…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Ücretsiz Oyunlu Epic Games Hesapları GÜNCEL

Ücretsiz Oyunlu Epic Games Hesapları GÜNCEL, son yıllarda oyun severlerin diledikleri oyuna kolayca ulaşmasında aracılık eden oyun platformlarından biridir. 14 Mayıs 2020 tarihinde GTA V oyununu ücretsiz…

1 Yıl Önce
0 Yorum
valorant vp satın al