Steam Türkçe Yapma Nasıl Olur?

2 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Steam, son zamanlarda özellikle oyun severlerin ilgi odağı haline gelmiş dijital oyun satın alma platformlarından biridir. Bu sebeple de birçok kullanıcının ilgili platformdan vazgeçemediğini, oyun oynamak için bilgisayarına yüklediğini görüyoruz. Hâl böyle olunca söz konusu platformda yapacağınız işlemlerin tamamını kendi dilinizde gerçekleştirirken bir anda farklı bir dille sizlere sunulduğuna şahit olabilirsiniz. Eğer ki dil bilginiz yoksa ne yazık ki değişiklik yapmak istediğinizde sorunlarla karşılaşırsınız. Biz de bu tür problemlerin önüne geçmek için içeriğimizde sizlere “Steam Türkçe Yapma” işlemiyle ilgili adımları anlatıyoruz.

Bkz: Steam’de Aile Paylaşımı Nasıl Aktif Edilir?

Steam Türkçe Yapma İşlem Adımları

Steam, özellikle arayüzü ve sunmuş olduğu kullanım kolaylıklarıyla bizleri karşılıyor olsa da dili sürekli kullandığınız dilden farklıysa kullanımı bir hayli zorlaşabiliyor. Bu gibi durumlarda da arkadaş ekleme başta olmak üzere oyun satın alma gibi birçok işlemi gerçekleştirmekte güçlükle karşılaşacaksınız.

  • Steam” programını açın.
  • Sol üst kısımdaki “Steam” kategorisine tıklayın ve açılan pencereden “Setting” butonuna basın.

Not: Steam diliniz İngilizce değil de farklı bir dilse açılır pencereden 5. Seçeneğe tıklamanız yeterli olacaktır.

  • “Interface” seçeneğine tıklayın ve en üst kısımdaki dil seçme bölümüne tıklayarak açılan seçenekler arasından dilinizi yani Türkçe’yi seçin.
  • “OK” butonuna bastıktan sonra işlemleriniz kolayca tamamlanacaktır.

Bu işlemlerin tamamını uyguladığınızda artık Steam Türkçe Yapma olayını başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Birçok kişi söz konusu işlemi dilin farklı olmasından dolayı gerçekleştirmekte zorlanıyor ancak anlatılan adımları takip ettiğinizde sorun ortadan kalkacaktır.

Steam Oyun Dilini Güncelleme Nasıl Yapılır?

Steam’dan oynadığınız bir oyunun dilinin değişmesi tamamıyla oyunun kendi ayarlarıyla alakalıdır. Bu soru son zamanlarda birçok kişi tarafından soruluyor olsa da işlemlerin doğru bir şekilde gerçekleştirilmemesi ve değişikliğin yanlış yerden yapılması birçok sorunu beraberinde getiriyor.

  • “Oyunu Açın” ve “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
  • “Langueage” butonuna basın.
  • “Türkçe” seçeneğini seçin.

Bu işlemler her oyunda olmayabilir. Bazı oyunlar günümüzde Türkçe dil desteği sunmadığı için farklı yöntemleri kullanarak crack yüklemeniz gerekebilir. Her ne kadar durum böyle olsa da son zamanlarda oyunların fazlasıyla gelişmesiyle birlikte dil seçeneklerinin çoğaldığını görüyoruz. Bu sebeple siz de anlatılan adımları uygulayarak dil değiştirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Steamin En Zenginleri

Steamin En Zenginleri , Online oyunlara merakı olan kişilerin vazgeçilmez online platformlarından biri olan Steam son derece işlevsel ve popüler bir dijital ortamdır. Oyuncular oynamak istedikleri…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri , 28 Eylül 2020 tarihinde oyunseverlerin indirmesine sunulan Genshin Impact oyunu dünyanın en yüksek notlu oyunlarından biri Zelda ile fazlasıyla benzerlik gösteriyor.…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Bedava Discord Nitro Kodları [2021]

Bedava Discord Nitro Kodları, söz konusu platformun son zamanlarda fazlasıyla popülerlik kazanmasıyla birlikte birçok kişi tarafından aranmaya başladı. Bu kodlar genel olarak platform içerisinde kanal sahiplerinin…

2 Yıl Önce
0 Yorum
valorant vp satın al