Steam İade Etme Nasıl Yapılır?

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Oyun severlerin hemen hepsinin ilk tercih ettiği platform olarak karşımıza çıkan Steam üzerinden bazı oyunları alarak keyifli bir şekilde oynuyoruz. Fakat bazı oyunları hiç bilmeden alınca bilgisayarımız açmayabilir, beğenmeyebiliriz, oyundan sıkılabiliriz. Hal böyle olunca da oyunu iade etmek isteyebiliriz. Peki, Steam İade Etme Nasıl Yapılır?

Başarılı oyun platform sitesi olarak karşımıza çıkan Steam’dan satın aldığımız oyunları herhangi bir nedenden ötürü iade etmek isteyebiliriz. Oyunu almak çok kolay olsa da iade etmek o kadar kolay olmamaktadır. Oyun fiyatları da oldukça yüksek meblağda olduğundan ötürü satın aldığımız pahalı bir oyunu iade etmek isteyince paranın hesabımıza ne zaman geçeceğini merak edebiliriz. Biz sizlere bugün Steam İade ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz. Okumaya devam ederek siz de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Steam İade Etme Nasıl Yapılır?

Steam iade etme işlemini yapabilmeniz için sitenin bazı kuralları bulunmaktadır. Mesela satın aldığınız oyunu 2 saatten fazla oynamamış olmanız gerekiyor. Siz bir oyunu aldınız ama o oyunu 20 saat 30 saat veya 50 saat oynadıysanız o oyunu kesinlikle iade edemezsiniz. Ayrıca oyunu satın aldığınız günden itibaren 2 hafta içerisinde iade etme hakkınız bulunmaktadır. Oyunu hiç oynamasanız bile 2 hafta geçtikten sonra kesinlikle iadeniz kabul edilmeyecektir. Tüm püf noktalar hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre nasıl iade edeceğinizi adım adım sizlere anlatmak istiyoruz.

Steam’e Girin

Kendi hesabınıza giriş yaptıktan sonra kütüphane kısmına girin. Kütüphaneniz üzerinden iadesini yapmak istediğiniz oyunu seçin. Daha sonra kütüphanede yer alan oyunun olduğu yerde sağ kısımda bulunan Destek kısmına tıklayın.

Steam İade Etme Sebebinizi Girin

Destek kısmına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda oyunu neden iade etmek istediğinizi açıklamanız gerekiyor. Bizi dinlerseniz uzun uzadıya açıklama yapmadan Umduğum gibi değil kısmına tıklayın.

Daha sonra iade talebinde bulunmak istiyorum kısmına tıklayın.

Bilgileri Eksiksiz Girin

En son karşınıza çıkan kısımda oyunu nasıl, ne zaman, ne kadara aldığınız gibi sorular size sorulacaktır. Buradaki bilgileri doğru girmeniz gerekiyor. Eğer oyununuz iade şartlarını karşılamıyorsa sizlere belirtilecektir. Eğer iade şartlarını karşılıyorsa zaten oyunu satın aldığınız kredi kartı ya da banka kartı kısmını seçerek paranın hesabınıza geçmesini beklemekten başka yapacağınız bir şey kalmıyor. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra Talebi Gönder kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Ücretsiz Video Oynatıcılar

Para İadesi Ne Zaman Hesabınıza Geçer?

Şayet Steam İade Etme işleminin Steam Cüzdanına yapılmasını talep ettiyseniz 2 gün ile 4 gün arasında paranın hesabınıza geçtiğini göreceksiniz. Eğer Kredi Kartı ile ödeme yaptıysanız ve iptal talebiniz sonucunda paranızın kredi kartınıza geçmesini istiyorsanız iki hafta beklemeniz gerekebilir. Bu durumu göz önünde bulundurarak iade talebinde bulunduğunuzda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Siz iptal talebini gerçekleştirdiyseniz fakat 20 gün geçmesine rağmen para hesabınıza geçmediyse Steam Destek ekibi ile iletişime geçmeniz doğru olacaktır. Sizlere her gün hizmet vermekle görevli Steam Destek ekibi sayesinde siz de sorunlarınızı kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

WordPress Push Bildirim Eklentileri (En İyiler)

İnternet çağının günden güne engellenemeyen bir gelişim göstermesiyle birlikte birçok insanın internet sitesi sahibi olduğunu görmeye başladık. Hâl böyle olunca internet sitesinde paylaştığı içeriklerden okuyucularını haberdar…

1 Yıl Önce
0 Yorum

POCO M2 Pro

POCO M2 Pro ,akıllı telefon üretiminde dünya devi olan Xiaomi yeni akıllı telefonu POCOM2 Pro modelini 2020’nin Eylül ayında duyurdu. Xiaomi’nin bu modeli duyurmasıyla tüm ilgiler…

1 Ay Önce
0 Yorum

Xiaomi Mi Watch Lite incelemesi

Son dönemlerin popüler teknoloji çeşitlerinden olan giyilebilir teknolojinin son çıktılarından biri olan Xiaomi Mi Watch Lite akıllı saat olmasının yanında iyi bir spot ve fitness yönlendiricisi…

2 Ay Önce
0 Yorum