Steam’de Aile Paylaşımı Nasıl Aktif Edilir?

2 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Steam’de aile paylaşımı özelliğini tüm kullanıcıları için herhangi bir ekstra ücret talep etmeden sunmaktadır. Bu sayede de her kullanıcı satın aldığı oyunu diğer aile üyeleriyle paylaşabilir ve her kullanıcının ekstra olarak oyunu satın almasına gerek kalmaz. Hâl böyle olunca sunduğu avantajlardan dolayı ilgili platformda aile paylaşımı özelliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bu özelliği aktif hale getirmek için ise yapacağınız şeyler fazlasıyla kolaydır. Biz bu içeriğimizde ilgili başlık hakkında merak edilen konuları en ince ayrıntısına kadar sizlerle paylaşıyoruz.

Steam’de Aile Paylaşım Özelliği Aktif Etme Adımları

Steam’de sahip olduğunuz oyunları birkaç adım neticesinde diğer aile üyelerinizle paylaşmak için yapacağınız işlemler fazlasıyla kolaydır. Bu sebeple sizin de ilgili işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlamanız ve anlatılanları birer birer uygulamanız gerekiyor.

Bu özelliği aktif etmek için gerekli olan adımlara başlamadan önce ilk olarak “Steam Guard” özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Bu özelliği aktif hale getirdikten sonra adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

Bkz: Steam Guard Nedir? Nasıl Aktif Edilir?

  • Steam hesabınıza giriş yapın.
  • Sol üst köşedeki “Steam” kategorisine tıklayın.s
  • “Tercihler” seçeneğine basın.
  • “Aile” sekmesine girin.
  • Bu sekmenin içerisindeki “Bu Bilgisayara Kütüphane Paylaşımı İçin Yetki Ver” seçeneğini onaylayın.

Tüm onaylamaları tamamladıktan sonra kütüphane paylaşımı gerçekleştireceğiniz kişinin kullanıcı adını girerek sonuca ulaşın. Bu özelliği aktifleştirdiyseniz artık diğer merak edilen sorulara geçebilirsiniz.

Steam’de Aile Paylaşımı Nasıl Kapatılır?

Steam’de Aile Paylaşımı

Steam’de aile paylaşımı özelliğini açtınız ancak oyunları paylaştığınız kişiyle bir süre sonra aranız bozuldu. Bu noktada artık onunla kütüphane paylaşımı yapmak istemeyebilirsiniz. Biz de tam olarak bu noktada ihtiyacınız olacak “Aile Paylaşımı Sonlandırma” konusunda yapılması gerekenleri bu başlık altında sizlerle paylaşıyoruz.

  • Steam’de aile paylaşımını kapatmak için hesabınıza giriş yapın.
  • “Steam > Tercihler > Ayarlar” yolunu takip edin.
  • “Aile” seçeneğine tıklayın.
  • “Bu Bilgisayara Kütüphane Paylaşımı İçin Yetki Ver” butonunun yanındaki onay işaretine tıklayın ve onayı iptal edin.

Bu aşamaların ardından daha önce aktifleştirmiş olduğunuz aile paylaşımı özelliği sadece birkaç adım neticesinde kapatılmış olacaktır. Her ne kadar zor gibi görünse de işlemleri eksiksiz olarak tamamladığınızda kütüphanenizi paylaşmamak için yapacağınız ekstra bir işlem kalmıyor.

Steam’de Aile Paylaşımı İçin Oyun ya da Aile Üyesi Sınırı Var mı?

Steam, aile paylaşımı özelliği sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilen platformların başında geliyor. Bu sebeple de her ailenin ekstra ücret ödeyip oyun satın almasına gerek kalmıyor. Biz de bu noktada hiçbir şekilde ücret ödememeniz için yapmanız gereken işlemleri sizlere sıraladık. Birçok kişi bu özellik aracılığıyla platformda kaç oyun paylaşabileceğini merak ediyor ancak Steam bu konuda herhangi bir sınır uygulamıyor. Bir sınır olarak sadece paylaşım yapabileceğiniz hesap sayısında uygulama yapıyorlar. En fazla 5 hesapla kütüphane paylaşımı gerçekleştirebildiğiniz için sınırlamalar bu kadar olacaktır.

Bu içeriğimizde Steam’de aile paylaşımı yapma hakkında gerekli bilgilerin tamamını sizlerle paylaştık.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Steam Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Steam, her geçen gün popülerliğini arttıran ve arttırdıkça yeni kullanıcılar elde eden platformların başında geliyor. Bu sebeple de artık eskisi gibi fiziksel oyun satın alma işlemi…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Kızma Birader Nasıl Oynanır?

Kızma Birader Nasıl Oynanır? Denildiği zaman bu oyun birçok kişinin aklına gelir. Ancak oyun nasıl oynanır sorusu da akıllarda yer edinir. Bu oyun masa kategorisi oyunları…

2 Yıl Önce
0 Yorum

En İyi İnternetsiz Savaş Oyunları [TOP 4]

Her geçen gün mobil cihazların hayatımızda mükemmel bir yer edinmesiyle birlikte tüm işlemlerimizi bu cihazlardan gerçekleştirmeye başladık. Bu cihazlar artık eskisi gibi sadece telefon görüşmesi yapmak…

2 Yıl Önce
0 Yorum
valorant vp satın al