Snapchat, günümüzün en çok tercih edilen sosyal mesajlaşma platformları arasında yer alıyor. Her ne kadar geçmişteki popülerliğini koruyamamış olsa da halen daha birçok kişi tarafından kullanılıyor. WhatsApp, Telegram ve Instagram gibi platformlardan bir hayli farklı olan bu uygulamada üyeler kullanıcı adını belirledikten sonra doğrudan arkadaşlarıyla resim göndererek iletişime geçebiliyor. Bazı kullanıcılar ise uygulamaya ilk giriş yaptığı anda belirlemiş oldukları kullanıcı adını ileriki zaman dilimlerinde değiştirmek istiyor. Biz de bu değişiklik talebinden dolayı kullanıcı adı değişikliğinin nasıl yapılacağını ilgili içeriğimizde sizlere sunuyoruz.

Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme Adımları

Snapchat uygulamasında ilk kayıt olduğunuz anda belirlediğiniz kullanıcı adını değiştirmek ne yazık ki mümkün değildir. Bu sebeple alternatif yolları deneyerek kullanıcı adı yerine diğer kullanıcılar tarafından görünen isminizi değiştirebilirsiniz. Biz bu konuda ilgili işlem adımlarını sizlerle paylaşarak değişikliği gerçekleştirmenizi sağlayacağız.

  • Snapchat” uygulamasına giriş yapın ve “Sağ Üst” tarafta yer alan “Dişli Çark – Ayarlar” sekmesine tıklayın.
  • Bu sekmenin içerisinde yer alan “İsim” butonuna basın.
  • İlgili sayfa açıldıktan sonra görünen isminizi yani kullanıcı adı yerine geçen mahlasınızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Bu aşamaların hemen ardından değişikliğin onaylanması için kayıtlı e-posta adresinize gelen bilgilendirme postasındaki linkle tıklayarak değişikliğin gerçekleşmesini sağlayın.

Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirildiğinde Diğer Kullanıcılar Görebilir Mi?

Snapchat, isim değiştirme konusunda kullanıcılarına kolaylık sağladığı için değişikliği de hiçbir şekilde gizli tutmamaktadır. Bu bağlamda yaptığınızın değişikliğin ardından sizi takip eden ve arkadaş listenizde olan kişiler değişikliği anlık olarak görebilecektir. Hâl böyle olunca hiçbir şeyin gizli kalmayacağını bilmeniz gerekiyor.

Snapchat Kullanıcı Adı Ne Kadar Sürede Değiştirilir?

Snapchat uygulamasında kullanıcı adı değişikliği yaptığınızda değişikliğin yansıması için işlem adımlarında da belirttiğimiz gibi herhangi bir şekilde beklemenize gerek yok. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli durum e-posta adresinize gelen bilgilendirme postasını onaylamak ve ardından değişikliğin gerçekleşmesini sağlamaktır. Bazı kullanıcılar ilgili posta içerisinde yer alan linki onaylamadığı için değişikliğin gerçekleşmesi de bir hayli uzun sürüyor. Bu konuya dikkat eder kullanıcı adı değişikliğinin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Snapchat Kullanıcı Adını Değiştirdikten Sonra Uygulamayı Silersem Değişiklik İptal Olur Mu?

Birçok kullanıcı Snapchat’te kullanıcı adı değişikliği yaptıktan sonra uygulamayı kullanmaya bir süre ara verebiliyor ya da farklı hesap açarak o hesaptan devam edebiliyor. Bu gibi durumlarda yapılan değişikliğin hiçbir şekilde ortadan kalkmayacağı ve değişikliklerin sürekli olarak kalacağını unutmamalısınız. Her sosyal medya platformunda olduğu gibi hesabın tamamıyla silinme işlemi gerçekleşmediği taktirde yaptığınız değişikliklerden tutun buna benzer birçok özel öğeniz hesap içerisinde tekrar yapacağınız girişle birlikte ulaşılabilir olacaktır.

Bu içeriğimizde “Snapchat Kullanıcı Adı Değişikliği Nasıl Yapılır?” başlığı altında ilgili işlem adımlarını sizlerle paylaştık. Her bir adımı eksiksiz olarak uyguladığınızda takipçilerinizin sizi farklı bir isimle görmesi kaçınılmaz olacaktır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

LinkedIN Hesap Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

5 Mayıs 2003 tarihinde dijitalleşmenin beşiği olarak kabul edilen Kaliforniya eyaletinde kurulan LinkedIn, günümüzün en popüler sektörel iletişim platformunda biri olmuştur. Bu sebeple kullanım ağı olarak…

1 Yıl Önce
0 Yorum

WhatsApp Grup İsimleri

Dünya genelinde en popüler mesajlaşmam uygulaması olarak karşımıza çıkan WhatsApp üzerinden hem ailelerimizle hem de arkadaşlarımızla konuşarak vakit geçirebiliyoruz. Eğer aile fertlerinin hepsinin bir arada olmasını…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Bilgisayardan Instagram Canlı Yayın Yapma

Instagram Bilgisayardan Canlı Yayın Açma konusu son zamanlarda birçok kişi tarafından aranan konuların başında geliyor. Instagram uygulamasını kullanarak sadece telefondan canlı yayın yapılabildiği düşünülse de ne…

1 Yıl Önce
0 Yorum