Sivrisineklerden Nasıl Korunulur

4 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Sivrisineklerden Nasıl Korunulur. Özellikle yazın sivrisineklerin geçilmediği zamanlarda sizi hayattan soğutan sineklerden saklanmanın yollarını sizin için araştırdık. Sizin de bildiğiniz gibi özellikle geceleri uykumuzu batıran ya da uykuya daldıktan sonra fırsat bularak sizi defalarca ısırmış olabilirler. Artık sivrisineklerden nefret etmeden mümkün olduğunca sivrisineklerden doğal yöntemlerle uzak durmayı öğreteceğiz.

Saksıda Bitki Yetiştirin

Özellikle bazı çiçeklerin ve diğer bitkilerin yaydığı kokularla birlikte sivrisinekleri kendinizden uzak tutabilirsiniz. Hem bu bitkilerle etrafta dekorasyon yapabilirsiniz hem de kolayca doğal yöntemlerle korunabilirsiniz.

Kedi nanesi ekebilirsiniz. Özellikle kedi besliyorsanız hem kedinizin hem de sizin sağlığınızı koruyacaktır. Kedi nanesi de diğer nanelerin bir çeşidi olduğundan sivrisinekleri kovma özelliği taşır.

Biberiye hem yenilen hem de kokusuyla sivrisinekleri kendisinden uzaklaştıran bir bitkidir. Yalancı Melisa sivrisinekleri kovan diğer bir bitkidir. Ayrıca boğaz ağrısı ve mide ağrısını geçirme özelliği vardır.

Su Dolu Kapları Kendinizden Uzaklaştırın

Eğer bahçenizde sokak hayvanlarına yardım için bir kap su bırakıyorsanız biraz daha uzağa bırakmak sizin işinize yarayabilir çünkü sivrisinekler ufak bir su birikintisiyle bile kolayca üreyebilir. Bu yüzden su kaplarını biraz kendinizden uzak tutmanızda fayda var.

Sivrisineklerden Nasıl Korunulur

Giysi Seçimleri

Giysi seçimlerinde açık renkleri seçmemenizde fayda var. Mavi ve kırmızı gibi canlı renkler sivrisinekleri kendisine doğru çeker. Ayrıca sadece sinekler de değil böceklerinde dikkatini geçer. Kim böcekleri sever ki? Eğer böceklerden korkuyorsanız özellikle açık ormanlık alanlarda giymemenizde fayda var.

Kokulu Çiçekler

Evinizi hem güzel çiçeklerle süsleyip hem de sivrisineklerden korunabilirsiniz. Çiçekleri aromatik kokularını seviyorsanız özellikleri çiçeklerle evinizi süslemeyi deneyebilirsiniz. Lavanta, limon otu ve kadife çiçeği ile güzel bir aromaya sahip olabilirsiniz. Saksılarda da çok güzel gözükeceğinden de eminim.

Karbonhidrat Salınımı

Karbonhidrat salınımının artmasıyla sivrisinekleri birbirinize daha çok çekebilirsiniz. Bu yüzden özellikle spor zamanlarında terledikten sonra güzelce duşa girmeniz önemli. Vücudunuzun karbonhidrat salınımını azaltmak için yiyecek tüketiminizi salınıma uygun şekilde yapabilirsiniz. Laktik asit olan gıdaları tüketmemeleri gerekir. Bunun yanı sıra alkollü içeceklerle baharatlı yiyecekleri tüketmemenizde de fayda var. Kalp atış hızınızda da karbondioksit salınımında fazlasıyla etkisi vardır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Sağlığa Zararlı Yiyecekler

Sağlığa zararlı yiyecekler günümüzde pek çok hastalığa sebep olabiliyor. Diyabet, kalp rahatsızlıkları, obeziteye neden olmaktadır. Bazı organların düzgün çalışamamasına da sebep olabilir. Bunun olmaması için vücudumunuz…

4 Ay Önce
0 Yorum

Vücudun Tamamını Çalıştıran Egzersiz Hareketleri

İnsan vücudunun sağlıklı olarak yaşamını sürdürebilmesi için beslenme düzenine ve vücut sağlığının bütün olarak korunmasına dikkat etmek gerekir. Bu durumda, beslenme düzeninin önemi kadar egzersiz hareketleri…

2 Ay Önce
0 Yorum

Regl Sancısı Nasıl Azaltılır

Regl sancısı nasıl azaltılır Regl sancısı bazen dayanılmaz hale gelebiliyor. Bu yüzden regl olmadan önce de gıdalar ve egzersizler ile ağrıları azaltmak istiyor olabilirsiniz. Özellikle ergenliğe…

2 Ay Önce
0 Yorum