Silinen Dosyaları Geri Getirme Programları [5 Adet]

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Her an yanımızdan ayırmamaya gayret gösterdiğimiz depolama araçları bazı sebeplerden dolayı veri kaybı ya da verilerin tamamıyla silinmesi gibi durumlarla karşı karşıya kalabilir. Bu gibi durumlarda eğer ki depolama aygıtının içerisinde çok önemli, sizin için hayati önem taşıyan öğeler barındırıyorsanız birçok problemi çözmek zorunda olabilirsiniz. Tam olarak bu noktada silinen dosyaları geri getirmek için farklı taktikler denemek zorunda kalacaksınız. Biz de ilgili içeriğimizde silinen dosyaları geri getirme ile ilgili işe yarayan programları sizlerle paylaşacağız.

Bkz: Windows Geri Dönüşüm Kutusu Silinmiş Dosyaları Göstermiyor [Çözüm]

En İyi Veri Kurtarma Programları Nelerdir?

Silinen Dosyaları Geri Getirme Programları

Silinen verileri geri getirmek kimine göre çok zahmetli kimine göre ise çok basit bir iştir. Her ne kadar durum böyle olsa da basit olduğunu düşündüğünüz işlemler belirli zaman dilimlerinde yardımcı program kullanmadığınız için size çok zor gelebilir. Bu programlar günümüzde silinen verileri kurtarma konusunda sizlere mükemmel avantajlar sunmaktadır.

  1. EaseUS Data Recovery
  2. Stellar Data Recovery
  3. Recoveriy by Wondershare
  4. Disk Drill
  5. Advanced Disk Recovery

1- EaseUS Data Recovery

EaseUS, tamamıyla kullanımı ücretsiz olan başarılı bir silinen dosyaları geri getirme programıdır. Birçok kişi depolama aygıtlarının içerisindeki dosyaları kaybettiğinde bu programlara rahatlıkla tekrardan geri getirebiliyor. Windows ve Mac bilgisayarlarınızda kolayca kullanabildiğiniz bu programı öğrenmek sizin için hiç zor olmayacaktır.

2- Stellar Data Recovery

Stellar, silinen dosyaları geri getirme programları arasında ilk sırada yer alabilecek programlardan biridir. EaseUS ile aynı özelliklere sahip olsa da sunucu, mobil cihaz, hafıza kartı, sürücü ve buna benzer birçok öğede silinmiş dosyalarınızı geri getirme konusunda sizlere destek olabilir. Hiç beklemediğiniz anda ortaya çıkan veri kayıplarından kolayca sıyrılmak için bu programı kullanmalısınız.

3- Recovery by Wondershare

Recovery by Wondershare uygulaması diğer programlara göre kapsam alanı en dar olan silinen dosyaları geri getirme programları olarak bilinir. Bu programlar ile birlikte sadece hafıza kartı ve taşınabilir disklerden silinen verileri geri getirebiliyorsunuz. Bazı kullanıcılar söz konusu programın masaüstü cihazlardaki veri kayıplarına engel olmaması sebebiyle bunu tercih etmese de depolama aygıtı olarak söz konusu cihazları kullanıyorsanız kesinlikle işinize yarayacaktır.

4- Disk Drill

Pandora Recovery olarak piyasaya sürülen Disk Drill kısa süre sonra gerçekleştirilen isim değişikliğiyle birlikte artık son halini almayı başardı. Bu program diğerlerine göre daha güçlü olduğu için ücretli olarak satılmaktadır. Hem de aynı şekilde eğer ki programı satın aldıktan sonra kullanımla alakalı problemlerle karşılaşırsanız teknik destek ile haftanın her günü ve her saati iletişime geçebiliyorsunuz.

5- Advanced Disk Recovery

Advanced Disk Recovery, silinen dosyaları geri getirme programları arasında kapsamı geniş olmasına rağmen diğerlerine nazaran daha düşük performans göstermesiyle bilinir. Bu programın sıralamamızda yer almasının en önemli sebebi birçok kişi tarafından tercih ediliyor olmasıdır. Hem ücretsiz olması hem de birçok disk formatını destekliyor olması sizleri kaybettiğiniz dosyaları geri getirme konusunda destekleyecektir.

Bu içeriğimizde silinen dosyaları geri getirme programları ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirdik. Hangi programı kullanacağınız konusunda kararlarınızı kendiniz verebilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Facebook Video Otomatik Oynatma Kapatma

İnternet kullanıcılarının sosyal medya ağları arsında en fazla kullandıkları platformlardan birisi olan Facebook, otomatik video oynatma özelliği ile kullanıcılarının büyük bir bölümünün eleştirilerinin hedefi olmuştur. Ancak…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Oppo Reno Z Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Oppo Reno Z Akıllı Telefon Modeli İnceleme , 2019 yılında piyasaya sürüldü. 157,3 x 74,9 x 9,1 mm ölçülerinde ve 186 gram ağırlığındadır. AMOLED ekranın boyutu…

15 Gün Önce
0 Yorum

En İyi Anti Virüs Programları 2021

En İyi Anti Virüs Programları 2021 , Piyasada yüze yakın antivirüs programı bulunur. Bilgisayarları kötü tehditlere karşı koruma amacı ile oluşturulan antivirüs programları aktif edildiğinde cihaz…

1 Yıl Önce
0 Yorum