Satış Ortaklığı (Affiliate) Veren Siteler – Firmalar Nedir?

2 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Satış ortaklığı Affiliate internetten para kazanmanın en etkili yollarından biridir. Satış ortaklığı veren siteler aracılığıyla ürünlerini satmak isteyenleri veya hizmet satışından müşterileri yönlendirmektir. Dünya genelinde küçükten büyüğe her firmanın ve insanın en çok kullandığı para kazanma yöntemleri arasında Affiliate adı verilen yöntem yer almaktadır. Satış ortaklığı veren firmalar aracılığıyla ortaya hiçbir sermaye koymadan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta satışlarınızı gerçekleştirebilmektir.

Satış Ortaklığı Affiliate Nedir?

En etkili müşteri bulmak için satış ortaklığı fiziksel ya da sanal bir satış yapan bir internet sitesidir. Ürün satışını yapan için internet sitesi içinde bir bağlantı oluşturulur. Bu oluşturulan bağlantıyı yayınlayarak müşterilere kolaylık sağlanılır.

Bu bağlantı ile gelecek her müşteriyi kendi belirledikleri sistemler aracılığıyla takip edilir. Müşteri bu bağlantı üzerinde ürün satın aldığı vakit bağlantıyı oluşturan kişiye önceden belirlenen bir komisyon tutarında ödeme yapılır. İnternet üzerindeki satış ortaklığı sistemlerinin neredeyse tamamı böyle çalışır.

Satış ortaklığı büyük sosyal medya hesaplarının sahibi olan kişilerin ya da web site sahiplerinin para kazanmak için kullandıkları bir yöntemdir. Satış ortaklığında birçok ürün satışı bulunur. Bu ürünlerin satışına destek sağlayarak sizde bu platformlardan komisyon alırsınız.

Örneğin bir kazak şirketi, bu platforma kayıt olur ve kazaklarını satan her kişiye yüzde 30 komisyon vereceğini söylüyor, sizde bir yayıncı web sitesi olarak bu web sitesinde ki ürünleri sosyal medya platformlarındaki hesaplarınız aracılığıyla satarak belirlenen komisyonu alamaya hak kazanırsınız.

Dünyada ABD ve Avrupa’da çok aktif olan bu satış ortaklığındaki sistemlerin benzerleri Türkiye ‘ de de bulunur. Türkiye ABD ve Avrupa’ya göre daha az bir gelir elde eder. Örneğin Norveç’te satış yaparak 100 lira kazanabilecekken Türkiye’de 40 lira kazanabilirsiniz. Ürünler arasında komisyon oranları da büyük değişikliler gösterir. Satış ortaklığı (Affiliate ) para kazandıran bir pazarlama yöntemidir. Affiliate sistemi böyle çalışır;

Satış Ortaklığı Affiliate Nedir

Satış Ortaklığı Affiliate Nedir

Satış Ortaklığı Veren Türk Siteler

Türkiye’de satış ortaklığını veren birçok e- ticaret platformu bulunur. Çok ciddi kazançları sermayesiz bu internet siteleri aracılığıyla elde edebilirsiniz. Burada herkes gibi düşünmeyip yaratıcı ve girişimci yeteneklerinizi kullanmanız sizi bir basamak çıkaracaktır. Kısa zamanda ciddi kazanç elde etme yerine düzenli gelir elde etmeye çalışın. Affiliate veren Türk siteler;

  • Bıletıx; Bilet komisyonlarından para kazanılır. Gelir Ortakları
    Türkiye’nin en büyük online bilet sitelerinden birisi Biletix, Affiliate vermektedir.
  • net; bütün sigorta türlerine ait karşılaştırmalı değerlendirmeler sunan sigorta.net’ te Affiliate sistemine sahiptir. Sigorta satın almasıyla komisyon elde edilir.
  • Hepsi burada; Türkiye’nin en büyük online perakende platformları arasında yer alır. Yüzbinlerce ürüne yönelik satış yapıyor. Komisyon ile gelir elde edebiliyorsunuz.
  • Çiçek Sepeti; Yılların en büyük satış sitesi Affiliate sistemine sahiptir.
  • Defacto; Kurulduğundan beri ciddi bir yükselişe sahip e ticaret platforma sahip olan Defacto ürün başına komisyon sağlıyor.
  • Trendyol;  Yaptığı kampanyalar ile moda e- ticaret sektörünün en çok tercih edilen siteleri arasında olan satış platformu Trendyol da satış ortaklığı fırsatı sağlıyor.
Satış Ortaklığı Veren Türk Siteler

Satış Ortaklığı Veren Türk Siteler

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Yurt Dışında İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Kovid -19 salgını sebebiyle insanların çoğu önceden yaptıkları işlerini şu anda yapamıyor. Bu durumda internetten para kazanma durumu yaygınlaştı. Peki, internetten para kazanmak istiyorsanız ve yurt…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Bitcoin Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Son bir kaç yıldır ortaya çıkan ve neredeyse dünyada milyonlarca insanın peşinden sürükleyen Bitcoin Kripto para biriminin alım ve satım işlemlerine ilişkin pek çok kişinin kafasında…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Udemy Online Video Kursları İle Para Kazanmak

Udemy, günümüzde birçok insanın kendini geliştirmek için kullandığı bir site haline geldi. Her geçen gün yeni eğitimlerin ve eğitimcilerin katıldığı Udemy, en önemli online eğitim sitesi…

2 Yıl Önce
0 Yorum
valorant vp satın al