Biyografisi

Doğum                      Saniye (Mert Kaya) 2001, Mersin

İkamet                      Sakarya

Saniye kimdir?

Sosyal medyada editlemiş olduğu videolarla ve özellikle “Yetenek Sizsiniz Discord” serisiyle bilinen “Saniye Bey” takma isimli Mert Kaya, 2001 senesinde Mersin’de doğmuştur. Video editleme ve kurgulama konusundaki yeteneğini 2016 yılında açmış olduğu Youtube kanalıyla taçlandırmaya karar kılan Saniye, her bir içeriğine gösterdiği ayrı özen sayesinde işine olan saygısı takdir edilen fenomenlerin başında gelmektedir. Aktif olarak Twitch yayınları da yapan genç isim, bu yaptığı yayınlarda ise “Just Chatting” denilen, takipçileriyle sohbet kısmı ve oynadığı korku oyunlarıyla bu platform üzerinden de aktif olarak izlenmektedir.

 

Saniye – Yetenek Sizsiniz Discord

Sahibi olduğu çok aktif Discord grubunu bir içeriğinde malzeme olarak kullanmaya karar veren Saniye, bir yetenek yarışması başlattığını duyurdu ve Discord grubunun katılımcılarına “Bir yeteneğiniz varsa bunu bana gösterin” başlığı adı altında kendisine gelen yetenekleri kayıt altına aldı. Ortaya çıkan inanılmaz eğlenceli anların yanısıra birkaç kişi sahiden de müzik, piyano çalma, oyunculuk gibi yetenekleriyle izleyenleri büyüledi. Onlarca Twitch yayıncısı Saniye’nin bu videosuna reaksiyonlar çekti, çekilen bu videolar dahi viral oldu. Konseptin çok tutulmasının ardından Saniye, geçtiğimiz günlerde “Yetenek Sizsiniz – Discord 2” isimli bir başka içerik daha yayınladı ve bu serinin devamının geleceğinin sinyallerini böylece vermiş oldu.

Saniye – Tiktok

Omegle, Twitch, Discord ve İnstagram gibi platformları daha önce içeriklerine konu eden Saniye, Tiktok’la alakalı da bir içerik yaptı ve bunu “TİKTOK, 1 haftada ünlü olmak” isimli bir başlıkla Youtube kanalında yayınladı. Yaptığı bu içerikle Tiktok algoritmasının ne kadar manipüle edilebilir olduğunu, Tiktok fenomenlerinin nerdeyse bütün içeriklerinin çalıntı olduğunu gözler önüne seren Saniye, videonun sonunda ise 1 haftada çalıntı içeriklerle 150 bin takipçiye kadar çıkarmış olduğu Tiktok hesabını tek hamlede sildi ve Tiktok kullanıcılarını bu tarz içeriklerin etkisi altında kalmamaları için uyardı.

Bu fenomeni paylaş:
Bu Fenomeni Oyla:
  • Beğenme
    0
valorant vp satın al