Sanal Gerçeklik ile İlişkili İlginç Teknolojiler!

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

(VR) Virtual Reality:

(VR) Virtual Reality

(VR) Virtual Reality 

Gerçek + Hayal = VR

Sanrısal olarak kendi hayal dünyamızda imajine ederek düşlerle kurguladığımız yaşamın simülasyonudur.

Kısmi Katılımlı Sanal Gerçeklik Ortamlar

Gerçek dünya yaşantısı içerisinde tam olarak bütünlüğünü kaybetmeden yaşadığı algıladığı ortamın bir illüzyon sanrısal bir yaşam olduğunun farkına vararak gerçekleşen farkındalık içinde imajine edilmiş ortam.

Örneğin: Uçuş Simülatörleri

Uçuş Simülatörleri

Uçuş Simülatörleri 

Uçuş pilotlarının eğitimlerinde faydalanılmak üzere tasarlanmış ayrıca uçakların tasarımlarının geliştirilmesi içinde faydalanılan uçuş simülatörleri kısmi katılımlı sanal ortamdır.

Tam Katılımlı Sanal Gerçeklik Ortamları (CAVE)

(Computer Assisted Virtual Environment)

Bilgisayar Destekli Sanal Ortam

Kurgulanan sanal gerçeklik ortamının içinde tam anlamıyla yaşamak gerçeğinden ayırt edemeyecek kadar bütünleşebilmek ortamla tam bir bütünlük halinin yaşanması.

Örneğin: Duvar ve Zaman Projeksiyonu ve Ses Sistemleri ile ortam tam anlamıyla kurgulanarak katılımcı zaman içinde yolculuğa çıkar.

Çoklu Katılımlı Ortamlar

virtual reality

virtual reality 

Birden fazla kişinin katılımıyla oluşturulan ortak katılımlı sanal evren çalışmalarıdır. Geniş sanal dünya da eğitim konferansları, iş konferansları, sağlık, kültür, mimari konularda çok farklı kurgulanmış çoklu sanal ortamlar yaratılabiliyor muazzam bir teknoloji.

Giyilebilir Teknolojiler

Günlük hayatın her alanında sanal gerçeklik ile ilişkili ilginç teknolojilere büyük bir ilgi vardır. İnsanlar sanal gerçeklikle yaşamları arasında çok ince bir çizgide yaşamaya başladılar. İnsanlarda uyanan merak ve teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi insanların VR Sanal Gerçeklik ekipmanlarını uygun fiyatlarda bulmaları imkânını sağlamıştır.

Eğitim, Tıp, Turizm, Mimari, Sağlık, Endüstriyel alanlarda görsel etkileşimle pratik zamandan kazanç odaklı öğrenme ve büyük kitlelere istenilen zaman ve mekânda görsel olarak ulaşabilmek maliyetlerin de aza indirgenmesini sağlamıştır. Böylelikle bu alana meraklı pek çok insan da gerekli materyalleri sağlayarak evlerinde bile bu VR Sanal Gerçeklik teknolojilerini deneyimlemişlerdir.

  • Görsel ve işitsel yoğunluklu giyilebilir 3D gözlük,
  • Akıllı telefon ve kulaklık seti
  • Uygulamayı ve oyunu çalıştırabilecek bilgisayar ile

VR Sanal Gerçeklik simülasyonu deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstenilen zaman mekân ve kavram boyutunun VR Sanal Gerçeklik teknolojisiyle yaratımı gerçek anlamda faydalı bir kavramdır, ilerleyen zamanlarda da farklı kavramlarla da buluşarak çok daha ileri boyut teknolojilerde işlevsellik yaratacaktır.

VR Sanal Gerçeklik Teknolojisi ile birlikte insanların yaşamlarının eşitlenebilir bir gerçekliğe ulaşabilmesi de yakın olabilir.

Beynimizdeki sonsuz evrene en kısa zamanda ulaşabilmek dileğiyle.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

WhatsApp Sohbet Yedeğini Google Drive’a Yükleme

Hiç kaybetmek istemediğiniz, ileri ki günler için sakladığınız sohbet yedeklerinizi telefonunuzun imkan sunduğu yedekleme hizmetlerinde değil de Google Drive bulutunda saklamak istiyorsanız tek yapmanız gereken içeriğimizde…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Apple Watch Nike Series 6 44mm

Apple Watch Nike Series 6 44mm 15 Eylül 2020 tarihinde tanıtılan Apple Watch Nike Series 6 44mm ve 40 mm olarak iki ayrı seçeneği bulunmakta retina…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Huawei P40 Lite Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Huawei P40 Lite Akıllı Telefon Modeli İnceleme , Huawei bunu birkaç kez yaptı ve serinin ana üyeleri tanıtılmadan birkaç hafta önce P40 serisinin “lite” üyelerini duyurdu.…

15 Gün Önce
0 Yorum