Salon Dekorasyonları

7 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Salon dekorasyonları , genellikle yüksek bütçelerin oynadığı dekorasyon türlerindendir. Bu konudaki ilk tavsiyemiz istediğiniz ürünü birçok mağaza araştırmanızdır.

 Aslında tasarımlar Sadece parayla değil zevke de bağlı bir durumdur. Dekorasyonu düzgün ve kusursuz yaptığınız zaman Birbirinden Harika Salon Dekorasyon Tasarımları oluşturabilirsiniz. Psikolojik araştırmalara göre renklerin kişiler üzerinde oldukça önemli bir etkisi vardır. 

Salon Dekorasyonları

Örneğin koyu renkler kullandığınız zaman daha karamsar daha üzüntülü bir durum yaşarken ,açık ve pastel tonlar Sizi daha mutlu ve daha motive göstermektedir. Bu durum Tabii ki herkes de olan bir durum değildir. durumdur. Ama yine de bunu söylemek de fayda olduğunu düşünüyoruz. Birbirinden harika salon dekorasyon tasarımları için yazımızı okuyabilir ve siz de fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Salon Dekorasyon Tasarımları Nasıl Olması Gerekir?

Sizin evinize uyacak modelleri belirlemelisiniz. Örneğin; bunu duvar renginiz olsun perdelerinizi modelleri olsun halınızın desenleri olsun. Buna göre bir mobilya seçimi yapmalısınız. Koltuk rengi pembe ise, Bu pembe rengin detaylarının perdede de olması salonunuzda bir uyum olduğunu gösterecektir, veya pembe ile uyumlu olabilecek renkleri kullandığınız zaman tasarımsal olarak bir etki olduğunu söyleyebiliriz. Bu da salon dekorasyonunuza yansıyacaktır.

Salon Dekorasyonları

Koltuk takımları ahşap tarzda ise, salondaki yemek takımı ve sehpa da ahşap model de olmalıdır.

Salondaki eşyalarınız ne kadar birbirine uyum içerisinde olursa dekorasyonunuzda o kadar güzel ve kusursuz olacaktır.

Dekorasyonu kusursuz gösteren kurallar nelerdir?

Peki dekorasyonu kusursuz ve güzel gösteren kurallar nelerdir?  Öncelikli olarak salonda kullandığınız her şey uyum içerisinde olması gerekir. Uyum, kullanılan renkten ürün yapısına kadar değişiklik göstermektedir.

Salon Dekorasyonları

Eğer, salonda spor tarz kullanıyorsanız diğer ürünlerinizin de spor tarzda olması gerekir. Klasik tarz kullanırsanız renk ve objelerinizde buna bağlı olarak değişiklik 

Renklerin Ahengi

Ev dekorasyonu yapıldığında nasıl bir hava olması istendiği belirlenmelidir. Elbette bunda sizin fikriniz öne çıkacaktır. Doğallıktan yanaysanız toprak renginin tonları ve buna uyumlu olan renkleri kullanabilirsiniz.

Sade aynı zamanda ferah bir dekorasyon istiyorsanız da bunun için pastel renkleri kullanmalısınız. Ev dekorasyonu için pastel renkler seçildiğinde özellikle küçük evlerde daha geniş aynı zamanda huzur verici bir ortam oluşmaktadır. Mobilyaların, duvarın, yer kaplamalarının, perdelerin ve en sonunda halıların renkleri konusunda bir uyum yakalanmalıdır. Burada dikkat edilecek noktalardan biri de her odanın kendine özel bir dekorasyonu olacağıdır. Odanın eşyaları, oluşturulmak istenen tarz belirlenmelidir. Bundan sonrası ise sizin zevkinize kalmış olacaktır artık mobilya ve diğer eşyaların seçimi için işe koyabilirsiniz. 

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Banyo Yenilemeden Önce Okunması Gerekenler

Banyo Yenilemeden Önce Okunması Gerekenler yazımız ile doğru renklerle dekorasyonlarınızda uyumu yakalayabilirsiniz. Banyo dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken bazı durumları vardır. Dikkatle tasarlanan banyo dekorasyonlarınızda tarzınızı yansıtmak…

3 Ay Önce
0 Yorum

Minecraft Renk Kodları

Hayatta kalma moduna ek olarak Minecraft, yaratıcı modda hayal gücünüzü en üst düzeye çıkarmanıza izin verir. Yaratıcılığınıza meydan okurken Minecraft hile kodlarından da yardım alabilirsiniz. Ayrıca…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Akıllı Telefon Bağımlılığı Nedir?

Akıllı Telefon Bağımlılığı Nedir? Tarihin her döneminde o zamanın şartlarına özel psikolojik sorunlar ortaya çıkabiliyor. Günümüzde pek çok kişinin akıllı cihazları kullanması nedeniyle yeni bir sorunla…

1 Yıl Önce
0 Yorum