Rüyada Saç Kesmek

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Rüyada saç görmek , bolluğa işarettir. Rüyada saç kesmek en sık görülen rüyalar arasındadır. Rüyada seç kesmek farklı yorumları olmakla birlikte hem olumlu hem de olumsuz yorumlar içerir. Bunlardan birkaçına göz atacak olursak; rüyasında saç kestiğini gören kişi yakın zamanda bir yolculuğa çıkabilir. Bir başka olumlu yorum olarak rüyada saç kestiğini gören kişi çevresinde itibar bir kişi haline gelebilir. Bu itibarla birlikte iş hayatında birtakım başarılar rüya sahibini beklemektedir. İş hayatında başarılar da elle tutulur bir miktarda kazanç sağlamasına işarettir. Rüyada saç kestiğini gören kişinin niyeti de çok önemlidir. Kimi İslam âlimlerine göre bu olumlu yorumlar kişinin niyeti doğrultusundadır. Eğer ki rüya sahibi iyi niyetli ise itibarı artar, kazancı artar ve bereketlenir.

Rüyada saç kesmenin olumsuz yorumlarına bakacak olursak; rüyayı gören kişinin aile hayatının bozulacağına işaret edilir. Bu bağlamda rüya sahibi aile hayatına daha fazla ihtimam göstermelidir. Aile hayatının yanında iş hayatında da birtakım sıkıntılara gebedir rüyada saç kesmek. Kişinin maddi zararları olabilir, ilerleyen dönemlerde üst üste talihsizlikler yaşayabilir.

Rüyada Saç Boyatmak

Bu rüya, bazı sırların varlığını gösterir. Rüyada saç boyatmak, rüyayı gören kişinin bazı sırlarının olduğuna ve bu sırlarını kimsenin bilmemesi için özellikle çaba sarf ettiğine yorulur. Rüya sahibini sakladığı bu sırrı hem kendisine zarar vermektedir hem de öğrenildiği takdirde çevresi tarafından hoş karşılanmayacaktır. Rüyada saç boyatmak, rüya sahibini sakladığı bu sırrının ortaya çıkacağı anlamında yorumlanır. Bu sırrın ortaya çıkmasıyla birlikte rüya sahibini sıkıntılı bir süreç beklemektedir.

Rüyada Saç Taramak

Rüyasında saç taradığını gören kişi çok samimi, arkadaş canlısı ve sevecen bir kişidir. Arkadaşlık ve aile ilişkilerine verdiği değerle tanınmaktadır. Bu anlamda rüyada saç taramak yeni kurulacak olan samimi arkadaşlıkların habercisidir.  Bu arkadaşlık uzun soluklu ve sağlam temeller üzerinedir. Bir başka yorum olarak rüyada saç taramak bazı İslam âlimleri tarafından yolculuk olarak nitelendirilmiştir. Bu yolculuk rüya sahibinin hayatında hayırlara vesile olacak bir yolculuktur.

Rüyada Saç Beyazlaması

Rüyada saç beyazlaması uzun ve bereketli ömre dalalettir. Rüyada saçının beyazladığını gören kişi vakarlı duruşuyla ve tedbirli olmasıyla bilinir. Bunlarla birlikte rüyasında saçının beyazladığını gören kişi erkek ise yakın bir zamanda eşinin hamile olduğu haberini öğrenecek anlamlarına da gelir. Hamile eşin doğuracağı çocuğun ise erkek olacağı bazı rüya tabircileri tarafından söylenmektedir. 

İkinci bir yorum olara rüyada saç beyazlaması fakirlik olarak yorumlanır. Rüya sahibinin  tez zamanda fakirleşeceği ve bununla birlikte de aile saadetinin bozulacağı yorumlar arasındadır.  Rüya sahibi bu rüyayı bir uyarı gibi anlamalı ve rutinlerine bu bilinç ve tedbirle yaklaşmalıdır.

Rüyada Saç Tıraşı Olmak

Rüyasında saç tıraşı olan erkek , yeni şeyler peşinde koşuyor demektir. Yeni bir iş, yeni bir aşk veyahut yeni bir görüm kazanma gibi eğilimler olabilir. Rüyada saç tıraşı olmak genellikle iyi şeylere yorulur Örneğin; rüya sahibinin zor hayat şartlarının son bulması ve refaha kavuşması anlamına gelir. Eğer rüyasında saç tıraşı olduğunu gören kişinin uzun zamandır devam eden düşmanlığı var ise, rüya sahibi düşmanına karşı bir zafer kazanacak anlamına gelmektedir. Bunlarla birlikte rüya sahibinin yakın zamanda bir haber alıp her şeyden uzaklaşacağı kimi tabirciler tarafından söylenmektedir.  

Rüyada Saç Kestirmek

Rüyada saç kestirmek uğursuzlukların başlangıcı olarak yorumlanır. Rüya sahibinin hayatında yanlış tercihler yapacağının bir göstergesidir. Rüyada saç kestirmek, rüyayı gören kişinin hayatına yanlış insanlar alacağına ve bu insanlardan hainlik göreceğinin habercisidir. Ayrıca rüyayı gören kişinin talihindeki kapanmalar, şanssızlıklar kişiyi depresyonu sürükleyebilir. Rüya sahibi bu konuda bilinçli olmalıdır.

Rüyada saç kestirmek, maddi kayıplara ve manevi kayıpların da habercisidir. Kişi yakın ç evresinin uyarılarını dikkate almalı ve başına buyruk hareket etmemelidir. Böylece uğrayacağı zararı bir nebze olsun azaltma imkânına sahiptir. Rüyada saç kestirmek kimi İslam düşünürleri tarafından rüya sahibinin bazı kesimler tarafından iftiraya uğrayacağı şeklinde yorumlanmıştır. 

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

DGS Uzay Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Uzay Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022 yılında rağbet gören bir bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Geleceğin mesleklerinden kabul edilien Uzay Mühendisliği, havacılık sektörünün giderek büyümesi…

15 Gün Önce
0 Yorum

Erotizm İlişkiye Girmek Cinsel Sevişme Sahneleri Seksizm Örnekleri 2022!

Erotizm ilişkiye girmek cinsel sevişme sahneleri seksizm örnekleri! Erotizmi anlamak yetmiyor, onu hayat felsefesi yapmak daha büyük önem arz ediyor. İlişkiye girmek erotizm midir? Seksizm örnekleri çok aranan kelimeler arasında.…

2 Ay Önce
0 Yorum

Makyaj İle İlgilenenlerin Mutlaka Bilmesi Gereken 8 Makyaj Trendi

Günümüzde makyaj çok önemli bir ilgi alanı olmaktadır. Doğal ve ferah bir görünüme sahip olmak için çeşitli makyajlar yapılmaktadır. Giyim modası gibi makyaj modası ve trendleri…

1 Yıl Önce
0 Yorum