Romantik Bir Banyo Dekorasyonu İçin Gerekenler

1 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Romantik Bir Banyo Dekorasyonu İçin Gerekenler kişinin tamamen zevkine göre dizayn edilmiş tasarımlardır. Karşı cinse duyulan aşk ile şekillenen bu tür dekorasyon biçimlerinin içine kuru güller, tütsüler, mumlar vb. gibi aksesuarlar girmektedir.

Doğu Avrupa’dan beri gelen romantizm duyguların yüceltilmesi, coşku ve imgelemeye kadar dayanır. Abartılı süslenmiş evlerden coşkulu duygularla yazılmış şiirlere kadar bir çok duyguyu barındıran bu dekorasyon fikirleri ile banyonuzu süsleyebilirsiniz. Peki romantik bir banyo dekorasyonu için gereken aksesuarlar nelerdir ? Hangi renkler tercih edilir? sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Romantik Bir Banyo Dekorasyonu İçin Gerekenler

Renk Tercihi

Başta kırmızı renk olmak üzere birçok renkle romantikliği yakalayabilirsiniz. Günümüzde kırmızının daha ön planda olduğu , romantiklik denildiğinde akla gelen kuru kırmızı gül yaprakları gelmektedir.

Mavi , yeşil , mor ve turuncu gibi renklerle de romantikliği yakalayabilirsiniz. Kullandığınız yere göre değişiklik gösteren bu renkleri aydınlatmalarla daha etkili hale de getirebilirsiniz.

Romantik Bir Banyo Dekorasyonu İçin Gerekenler

Küçük banyo kullananlar için kırmızı renk ortamda daha karanlık kalacaktır. Ağır bir görüntünün yanında göz yorucuda olabilmektedir. Daha hafif ve loş bir ortam isteyenler içi farklı renklerde aydınlatmalar kullanmak yararlı olacaktır. Dekorasyonunuz da koyu tonların olmaması da ayrı bir dikkat edilmesi gereken durumdur.

Beyaz ve açık tonlar seçerseniz kullanacağınız renkli ışıklar ortamı daha hoş ve loş gösterecektir. Loş ortamlarda genellikle sarı ışık kullanılmaktadır. Sizde sarı renginin verdiği loşluğu seviyorsanız dekorasyonunuzu tamamlayacaktır.

Romantik Bir Banyo Dekorasyonu İçin Gerekenler

Aksesuar Seçimleri

Romantik ortam ve organizasyon denildiğinde tabi ki ilk akla gelen mumlardır.

Olası tehlikelere karşı elektronik şekilde de bulabileceğiniz mumlar romantik ortamınızı tamamlayıcı niteliktedir. Diğer mumların nem ve buhardan kaynaklı sönmesi durumunda elektronik mumlar sizin için en ideal aksesuar seçimleri olacaktır.  Kafesli olan korumalı kokulu mumlarla da banyonuzu ferah bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Romantikliği biraz daha hissettirmek için kuru gül yapraklarını kullanmanız daha etkili olacaktır. Canlı çiçekler buhardan ve sıcaktan canlılık görüntüsünü kaybedeceği için hoş bir görünüm sağlamaz. 

Gerçekçi görünen yapay çiçekleri de kullanabilirsiniz. Tütsüler banyonuzun havasını değiştirmek için birebirdir. Özellikle okyanus ve lavanta kokuları ile dekorasyonunuzun son dokunuşunu yapabilirsiniz.

Buharın fazla olmasından dolayı vücudunuzda su oranı azalmaya başlayacaktır. Buz bir kovanın içine sodalar yerleştirmekte romantik banyonuzun bir diğer ince ayrıntısıdır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Pomodoro Tekniği Nedir?

İnsanlar her dönem zamanı yönetmekte zorlanmış. Geçmişte de zamanın verimli bir şekilde geçirilmesi için pek çok yönteme başvurulmuş. Bu yöntemlerden birisi günümüze kadar gelmiş. Pomodoro Tekniğinin…

5 Ay Önce
0 Yorum

En İyi 2. El Telefon Modelleri 2021

En iyi telefonlar 2021 yılında da merak konusu. Tabii dolar almış başını gidiyor ve hâliyle bu, telefon fiyatlarını da olumsuz etkiliyor.  Neredeyse araba fiyatına satılıyor diyebileceğimiz…

1 Yıl Önce
0 Yorum

DGS Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022 , aşağıda yer alan tablomuzda 2020 yılının yerleştirme puanları baz alınmıştır. ÖSYM tarafından…

1 Ay Önce
0 Yorum