PS5 Telefondan Yönetmek

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

PS5 Telefondan Yönetmek . Sony’e ait resmi olarak yayınlanan PlayStation 5 uygulaması cihazınızın işletim sistemi ne olursa olsun indirilebilir olmasıyla dikkat çekiyor. Hâl böyle olunca evinizde bulunan PS5 cihazınızı dilediğiniz noktadan kontrol edebiliyorsunuz. Bu uygulamayı indirerek elinizde bulunan telefonunuzu klavye olarak kullanabilir ve aynı zamanda oyun konsolunuzdaki medyaları rahatlıkla yönetme fırsatı yakalayabilirsiniz. PS5’i Telefondan Yönetmek konusunda ne yapmanız gerektiğini bu yazımızda sizlere detaylıca anlatıp işlerinizi kolaylaştıracağız.

PS5 Telefondan Yönetmek

ps5 telefondan yonetmek

PS5 cihazınızı telefondan yönetmek için aşağıdaki adımları sırasıyla gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Tüm işlemleri başarıyla tamamladığınız sürece konsolun üzerinde sadece evdeyken değil dışarıdayken bile hakimiyet kurabilirsiniz.

  1. Android telefonlarınıza uygulamayı buradan, iOS cihazlarınıza ise uygulamayı buradan ücretsiz bir şekilde kurarak işe başlayın.
  2. PlayStation uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra PlayStation Network hesabınızla uygulamaya kullanıcı girişi yapın.
  3. PS5 cihazınızı telefonunuza bağlamak için aynı ağ bağlantısı içerisinde olmanız gerekiyor. Bu bağlantıyı sağladığınızda “PS5’e Bağlan” butonuna tıklayarak sonrasında “İkinci Ekran” özelliğini aktifleştirin. Bu adımın ardından uygulama ile konsol arasındaki bağlantı görünür hale gelecektir.
  4. PS5 cihazınızda Ayarlar > PlayStation App Bağlantı Ayarları > Cihaz Ekle adımlarını takip ederek ekranınızda gözüken kodu uygulamanıza yapıştırarak cihazınızla PS5 arasındaki bağlantıyı aktifleştirin.

PS5 telefondan yönetmek için yapmanız gereken işlemler burada anlatılan 4 adımla sınırlıdır. Bu işlemden sonra evinizde eğlence amacıyla kullandığınız oyun konsolunu istediğiniz gibi özgürce yönetebilirsiniz. Uyku vakti geldiğinizde PS5 cihazınızı açık unuttuğunuz aklınıza gelirse yatağınızdan kalkmaya gerek kalmadan uygulama aracılığıyla cihazınızı kapatabilirsiniz. PS5 telefon bağlantısı işlemiyle ilgili bilinmesi gerekenler bunlarla sınırlı olup oyun dünyanıza cep telefonunuzu da artık bu işlemle katabilirsiniz.

Bkz: PS5 Ekran Görüntüsü Alma, PS5 SS Nasıl Alınır?

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Huawei P Smart 2021

Huawei P Smart 2021. Huawei akıllı cihazların üretiminde üst teknolojileri kullanarak müşteri yelpazesini genişletiyor. 2020 yılında kullanıcısı bile buluşan P Smart 2021 telefonun da üst teknolojiler…

3 Ay Önce
0 Yorum

İnternetinizi Hızlandırmanın 7 Yöntemi

Teknolojinin gelişmesi ile beraber internet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Özellikle yıllar geçtikçe birçok işlemin artık internet üzerinden yapılması ve insanların artık gelir kaynağı haline gelmesi…

7 Ay Önce
0 Yorum

Kuantum İnternet Nedir?

Son zamanlarda birçok kişi kuantum internet nedir? Sorusunu sordu. Geleceğin interneti olarak görülen bu teknoloji birçok kişinin dikkatini çekti. Kuantum interneti birçok ülke hayata geçirmek için…

8 Ay Önce
0 Yorum