PS5 Kolu Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

PS5 Kolu Bilgisayara Nasıl Bağlanır? Bilgisayar oyunlarına ilgisi olan kişiler farklı türden oyunları oynarken bazen klavyede sıkılır. Bu sebeple ev içerisinde bulunan PS5 kolu bilgisayara nasıl bağlanır sorusuna yanıt bulma ihtiyacı duyarlar. Bu şekilde daha rahat bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. PS5’in DualSense adı verilen PS5 kolu ile oyun deneyimini bilgisayarda kontrolcüyle yaşamanız için bu yazımızda yapmanız gereken her şeyi sizlere anlatacağız.

PS5 Kolu Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

ps5 kolu bilgisayara nasıl bağlanır

PS5 kolunu bilgisayara bağlama işlemi için tek yapmanız gereken PS5 kolu ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı usb kablosuyla birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Kablosuz bir bağlantı gerçekleştirmek istiyorsanız aşağıdaki belirtilen adımları yerine getirmeniz gerekiyor.

PS5 Kolunu Bilgisayara Bağlama

  • Bilgisayara DS4Windows yazılımını yükleyin.
  • İndirdiğiniz yazılımı masaüstüne çıkarın.
  • DS4Windows.exe dosyasına çift tıklayın.
  • Bu adımda kurulum başlayacaktır. 
  • Programı ilk başlattığınızda ayarlar ve profillerin nereye kaydedilmesi gerektiği hakkında sizden bilgi alınır. Burada “Appdata” seçimini tercih etmenizi öneriyoruz.
  • Son olarak PS5 kolunu bilgisayarda kullanma işlemi için gerekli olan sürücüleri yüklemeniz gerekecektir.
  • Bu sürücüleri yükledikten sonra konsolu bilgisayarda kullanabileceksiniz.

PS5 Kolunu Bilgisayara USB Kablosuyla Bağlama

PS5 kolunu bilgisayara bağlama işlemini gerçekleştirmek için kullandığınız USB kablosu bilindik kablolarla aynıdır. Bu kabloyu kullanarak bilgisayarınızla kontrolcü arasındaki bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç olarak her ne kadar bir PS5 kontrolcüsü olsa da bilgisayarınızda oynayacağınız oyunları oynamak için bu kolları kullanabilirsiniz. Yukarıda anlattığımız adımları tek tek uygulamak ps5 kolu bilgisayara nasıl bağlanır sorusunun yanıtı niteliğindedir.

Bkz: PS5 Kol Bağlantısı Yapma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Bilgisayardan Telefon Görüşmesi Yapma Uygulamaları

Teknolojinin günden güne mükemmel ötesi bir gelişim göstermesiyle beraber iletişim imkanları da fazlasıyla çeşitlenmeye başladı. Bir kullanıcı telefonu olmasa bile bilgisayardaki internet bağlantısını kullanarak tanıdıklarıyla iletişime…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Dünyayı Değiştirecek Teknolojiler

Dünya her geçen gün gelişiyor. Yeni teknolojiler ve buluşlar insanların fazlasıyla heyecanlanmasına neden oldu. Peki, dünyayı değiştirecek teknolojiler nelerdir? Gelin bu yazımızda dünyanın geleceğine yakından bakalım.…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Chrome Kredi Kartı Silme 2021

Chrome Kredi Kartı Silme 2021, günümüzde birçok kişinin internet aramaları yapmak için kullanmış olduğu minimal, şık ve hızlı internet tarayıcılarından biridir. Bu tarayıcı özellik bakımından diğer…

1 Yıl Önce
0 Yorum