Programsız Arka Plan Silme Nasıl Yapılır?

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Bir fotoğraf çektiniz ya da fotoğraf düzenleme araçlarını kullanarak yeni bir fotoğraf çizdiniz. Bu fotoğrafın arka planında rahatsız edici nesneler olabilir. Bu nesnelerden kurtulmak için bazı işlemler yapmanız gerekmekte olup eğer ki program aracılığıyla arka plan silme işlemi gerçekleştirecekseniz teknik bilgiye sahip olmalısınız. Birçok kişi bu konuda ne yazık ki teknik bilgiye sahip olmadığı için tek tıkla arka plan silme işleminin yollarını arıyor. Bu yollar hem çok basit, hem de sizden herhangi bir ücret talep etmez.

Bkz: Benzersiz Steam Arka Plan Önerileri 2021

Programsız Arka Plan Silme İşlemleri

Bir fotoğrafın arka planını programsız bir şekilde temizlemek herkes tarafından tercih edilen bir durumdur. Bu durumu tercih ettiğinizde ise hem zamandan tasarruf edersiniz hem de kusursuz fotoğraflar elde edersiniz.

  • Tarayıcınızın adres çubuğu bölümüne “https://remove.bg“ yazın ve ilgili siteye giriş yapın.
  • “Upload Image” olarak sizi karşılayan butona tıklayın.
  • “Aç” seçeneğine dokunun.
  • “Download” butonuna basıp arka planını sildiğiniz fotoğrafı bilgisayarınıza ya da telefonunuza kaydedin.

Bu işlemlerin ardından fotoğrafta ön planda olan nesne haricindeki tüm nesneler silinecektir. İlgili işlemi biraz daha detaylandırarak sizlerle paylaşalım.

1- “Remove.bg” İnternet Sitesine Giriş Yapın.

Bir fotoğrafın arka planını programsız silmek, geçmişten günümüze en fazla talep edilen işlemlerden biridir. Talepler göz önünde bulundurulduğunda böyle bir aracın artık daha kolay bir şekilde işlem yapabilir hale gelmesinin gerekliliğini göz önünde bulundurabiliriz. Bu internet sitesi herhangi bir fotoğrafın arka planını programsız silmek istediğinizde size ücretsiz olarak hizmet verecektir.

2- “Upload Image” Butonuna Basın.

Programsız arka plan silme işlemlerinin ilk aşaması resmin ilgili siteye yüklenmesiyle başlıyor. Bilgisayarınızda ya da telefonunuzda tutmuş olduğunuz fotoğrafı ilgili butona tıklayarak sisteme yükleyin. Bu fotoğrafı sisteme yüklerken hiçbir şekilde söz konusu sitenin fotoğrafınızı açık açık diğer kullanıcılarla paylaşacağı konusunda şüphe etmeyin. Remove.bg, günümüzün güvenilir programsız arka plan silme araçlarından biridir.

3- “Aç” Seçeneğine Dokunun.

“Upload Image” butonuna bastıktan sonra cihazınızdan fotoğraf seçmeniz için sizlere bir pencere açılacaktır. Bu pencerede fotoğrafınızın konumunu belirleyerek ilgili fotoğrafı seçip “Aç” seçeneğine dokunun. Bir sonraki işlem adımında ise söz konusu fotoğrafın programsız arka plan silme işlemleri başarılı bir şekilde tamamlanacaktır. Bundan sonraki adımda artık tek yapmanız gereken yenilenmiş fotoğrafı cihazınıza indirmektir.

4- “Download” Butonuna Basıp Fotoğrafı İndirin.

Programsız arka plan silme işlemleri için kusursuz çalışan sisteme fotoğrafınızı yüklediniz, arka plan silme işlemleri gerçekleştiyse artık indirme işlemlerine başlayabilirsiniz. Fotoğrafın kırpılması sebebiyle boyutu düşecektir. Bu sebeple telefonunuzda ya da bilgisayarınızda yer kaplar gibi düşünmenize gerek yoktur.

Bu içeriğimizde programsız arka plan silme işlemlerinin gerçekleştirildiği internet sitesinin nasıl kullanıldığıyla alakalı detaylı bilgileri içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz. Bu adımlarda takıldığınız bir nokta olması durumunda yorum bölümünden bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Bilgisayar Veya Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bilgisayar Veya Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Bilgisayar ve laptop modelleri günümüzde her evde bulunan cihazlardan bir tanedir. Gelişen teknoloji ile beraber ideal boyutlara ulaşan bu…

1 Yıl Önce
0 Yorum

DGS Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü 3.Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü 3.Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022 , tercihler açıklandığında merak edilen bölümler arasında yer almaktadır. Her üniversitenin puan sistemleri farklılık…

2 Ay Önce
0 Yorum

Vestel Akıllı Saat incelemesi

Vestel tarafından üretilen vestel akıllı saat şık ve modern tasarımı ile her yaştan kullanıcıya hitap etmekte. Kullandığı teknolojik özellikler sayesinde, kullanıcılarına saatten daha fazlasını sunar. İOS…

2 Ay Önce
0 Yorum