Pembe Yemek Odası Dekorasyonu

1 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Pembe Yemek Odası Dekorasyonu ,2014 yılının dekorasyon trendleri arasında baş sıradaydı. Çoğunluğu canlı ve parlak renklerden oluşmaktadır. Her türlü yeniliğe açık olması da ev dekorasyon edecekleri daha özgür kılmaya yarıyor. Bu yıl diğer yıllara oranla daha özgürsünüz diyebiliriz.  Pembe de 2014 yılının en gözde ve ışıltılı renklerinden birisidir. 

Pembe Yemek Odası Dekorasyonu

Pembe Etkisi

Yaşam dolu, mükemmel ve enerji veren bir renktir. Sağlıklı olmanın ve daima genç kalmanın ifadesi olarak da tanımlanabilir. Pembe enerjisini kırmızıdan alır. Kırmızıya göre daha yumuşaktır. İlkbaharın rengi olarak da tanımlayabileceğimiz pembenin bu saf yönü aynı zamanda kusursuz bir dünyanın ve hayaller peşinde koşulan bir yaşamın da habercisidir.Pembenin dekorasyondaki etkileri; hayallerin rengi pembe, ortama kazandırdığı enerjinin yanı sıra hassas etkileriyle çalışma alanlarında pek tercih edilmez.

Pembe Yemek Odası Dekorasyonu

Pembenin günümüze kadar gelen anlamları oldukça değişmiştir. Pembe rengi sakinliği uyandırdığı için evinizin ilk öncelikle her yerini pembe yapmanız gerekmez. Zaten her yeri pembe yapmanız boğucu bir hava katacaktır. 

Aksesuarlarınız da pembe rengi bazı objelerinizde etkili kullanmanızda bu modanın içinde olduğunuzu da gösterebilir. Cam masaların içinde oymalı desenlerin olduğu masalarda tercih edebileceğiniz türlerdir. Sandalyelerde eskitme tarzı pembe tonlarını kullanabilirsiniz.

Pembe Yemek Odası Dekorasyonu

Renk Tonları

Masanızda beyaz tonlarının hakim olması ve sandalyelere katacağınız pembelikler dekorunuzu daha şık bir görüntüye kavuşturabilir. Beyaz masanın üzerine koyacağınız şamdanlar veya mumlarla pembe rengini daha baskın gösterebilirsiniz. Pembe yemek odası dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken önemli noktada tek bir oda da mı yoksa salonunuzun içinde mi ona karar vermenizdir.

Salondan kullanılan yemek odası dekorasyonlarında salonunuzun genel uyum ve renk dengesine dikkat etmelisiniz. Kahverengi tonlarında veya mavi tonlarında bir salonunuz var ise yemek odanızın pembe tonlarına daha çok dikkat edilmelidir. Renk uyumuna göre açık veya koyu tonların kullanılması salonunuzla uyum sağlayacaktır.Bunun yanında salonunuzda kullanacağınız pembe renkli aksesuarlarda bu durumu destekleyebilir. 

Pembe Yemek Odası Dekorasyonu

Perdelerinizin ipli bağlama yerlerinden aynalarınızın kenar motif süslemelerine kadar pembe rengi etkili bir şekilde kullanabilrsiniz. Unutmayınız ki pembe rengi az kullanmanız etkisini azaltmayacaktır. Doğru yerde kullanılan renkler her zaman vurucu ve etkileyici görüntüler sağlamaktadır. Az aslında çoktur kavramını evinizin her köşesinde görebilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Kişisel Kredi Başvurunuzun Reddedilmesinin 3 Nedeni

Kredi başvurularınızın reddedilmesinin birçok nedeni vardır. Özellikle bankalar ile olan geçmişinizin en önemli karar noktası olduğunu söyleyebiliriz. Son yıllarda artan kredi başvuruları, beraberinde birçok reddedilmeyi de…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Kalıcı Makyaj Uygulaması İle Her An Bakımlılık

Son yıllarda dünyayı kasıp kavuran trendlerden biri de kalıcı makyaj uygulamaları. Artık ülkemizde de gittikçe popülerleşen bu uygulama birçok güzellik merkezi tarafından yapılıyor. Bu makalemizde kalıcı…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Laf Sokucu Sözler

Laf Sokucu Sözler , Belli dönemlerde hoşlanmadığınız anlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda direkt tartışmaya girmek yerine karşınızda ki kişiyi iğneleyici sözler söylemek daha uygun olabilir. Laf sokucu…

1 Yıl Önce
0 Yorum