PCHAIN(PI)

1 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

PCHAIN(PI), 30 Mart 2019 tarihinde giriş yaptığı kripto para piyasasında tam 2 yıl sonra derin bir dönüşüm ve yapılanma yolunu tercih ederek piyasadaki faaliyetlerini Plian ismi altında sürdürmeye başlamıştır. Dolayısıyla Pchaın Coin Yorumlar kapsamında bu değişim ve dönüşüm süreci sürekli olarak ön planda yer almaktadır. Aslına bakılırsa Pchain’in 2021 Şubat ayında gerçekleştirdiği son güncelleme geniş kesimler tarafından bu değişimin ilk sinyalleri olarak yorumlanmıştı. Nitekim bu yorumlar kripto para piyasasının sürprizlere açık yapısı kadar tecrübe ve deneyimin de ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Pchain’in kurucusu Dr. Jeff Cao, gerçekleştirilen güncellemenin özellikle depolama ve zaman karmaşıklığı bağlamında güçlü bir örüntü meydana getirdiğini ve bu sayede ağ senkronizasyonunun çok daha hızlı ve dengeli bir şekilde kurulabileceğinden söz etmişti. 

Öte taraftan Dr. Cao söz konusu bu güncelleme ile Bitcoin ve Ethereum’da dahi yaşanan blok zincirlerindeki kronik bozuklukların iyileştirildiğini de ifade etmiştir. Öyle ki söz konusu güncelleme ile mevcut sorunların %99’unu başarılı bir şekilde çözümleyene Pchain, ağ blokları üzerinde güvenilir ve hızlı bir işlem süreci sağlayabilmiştir. 

PChain’in  bu anlamda kayda değer bir başarı gösterdiği kolaylıkla söylenebilir. Nitekim ana zincir üzerinde 22 milyona yakın bloka sahip olan Pchain, 150 binin üzerinde çapraz zincire ve kısa sürede 1.5 milyon işlem hacmine ulaşmıştır. Pchain zincir bloklarındaki bu büyüme gereke kurumsal gerekse kamusal bazda 5 iştirakin kurulmasına zemin hazırlarken, 4 iştirakin de geliştirilme aşamasında olduğu bilinmektedir.

 

Pchaın Coin Yorumlar

Pchain daha doğrusu güncel ismiyle Plian, gerek kamusal gerekse kurumsal çerçevede sürdürdüğü piyasa faaliyetlerinde merkeziyetsiz bir kimliğe sahip olmakla birlikte güvenlik önlemlerinden de hiçbir ödün vermemektedir.  Öte taraftan Plian’ın organizasyon ve faaliyetlerinde güven olgusu kadar hız ve ölçeklenebilir olabilmek de büyük bir yer tutmaktadır. Nitekim kripto para uzmanları ve analistlerine göre özellikle ölçeklenebilirlik faktörü, bir kripto paranın piyasalarda sürdürülebilir bir faaliyet göstermesi bakımından son derece önemlidir. 

Pchaın Coin Yorumlar da bu noktalar göz önüne alındığında olumlu argümanlara sahiptir. Plian, 2 yıl içerisinde yapmış olduğu atılımlar ve kripto para piyasasına getirmiş olduğu yenilikler ile önemli işlere imza atacağının sinyallerini güçlü bir şekilde vermektedir. Plian sahip olduğu bu projeksiyon ve vizyonun önemli bir parçası olarak Truffle ve Waffle gibi araçlarla çok daha uyumlu bir şekilde mekanizma bağlantıları kurgulayabilmeyi planlamaktadır. 

Öte yandan yatırımcılarının ve kullanıcılarının DeFi çözümlerine, sahip olduğu çapraz blok zincirleri aracılığıyla likiditelerini güvenilir ve oldukça programlı bir şekilde dâhil etmelerini sağlamaya çalışmaktadır. Plain’in bı noktada da en önemli projesi 2021 yılının üçüncü çeyreğinde topluluk tarafından yönetilen fakat yine merkezi olmayan Pizzap isimli borsayı piyasaya sürmektir. Hiç şüphe yok ki Pizzap, Plian’in kripto para piyasasından aldığı dilimin daha fazla büyümesine neden olacaktır. Öte taraftan Plian’ın Çin merkezl bir kripto para olması Pchaın Coin Yorumlarının bu noktaya odaklanmasına ve farklı bağlamların açılmasına da zemin hazırlamaktadır. 

Öyle ki Plian’ın Çin Hükümeti’ne bağlı bir zincire sahip olup olmadığı bu yorumların başında gelmektedir. Ancak şu noktayı belirtmek gerekir ki Plian zaten kamusal ve kurumsal kuruluşlar ile ortak bir havuza sahiptir. Yani Plian için sahip olduğu ekosistemde kamusal veya kurumsal bir ağ zinciri oluşturmak oldukça kolaydır. Dolayısıyla bu gibi yorumlar gerek yatırımcıların tercihleri gerekse de piyasaları çok fazla etkilememektedir.

Pchaın Coin Grafik ve Analiz Tablosu

Pchaın Coin Grafik ve Analiz Tablosu piyasa takipçileri ve kripto para uzmanları için önemli ip uçları verirken, her şeyi de tam anlamıyla açık etmemektedir. Plian coinin maksimum arz adeti 2.100.000 olmakla birlikte günce olarak toplam arzı 1.561.546.868 adettir. Öte taraftan Plian coinin dolaşımda yer alan arzı ise 824.340.345.000 olarak karşımıza çıkmaktadır. Piyasa değeri 1.5 milyarı çoktan geride bırakmış olan Plian’ın günlük güncel piyasa değeri ise 80 milyar dolar bandını aşmıştır. 

Plian ya da kullandığı kısaltma ile anmak gerekirse Pi coin şu anda Upbit, Gate.io, Bibox ve Bithumb Global gibi borsalarda listelenmektedir. Pchaın Coin Grafik ve Analiz Tablosu projeksiyonunda, Pchain’in 2 yıl içerisinde kripto para piyasasında pek de görülmeyen bir kurumsal hareketlilik ve dönüşüm yaşadığı söylenebilir. Plian olarak yola devam eden Pchain, bu dönüşümlerden şimdiye kadar başarılı bir şekilde çıkmıştır. Ancak belirtmek gerekir ki Pi coin şu anda kripto para piyasasında pek de arzu ettiği bir konumda bulunmamaktadır. 

Her ne kadar son çeyrekte olumlu bir ivmelenme göstermiş olsa da, bu pozitif havanın istenilen noktadan uzak olduğu söylenebilir. Fakat Plian üzerine yatırım yapıp yapmamak konusunda kamuoyunda bir belirsizlik ikliminin hâkim olduğu görülmektedir. Öyle ki son çeyrekte yaşanan derin negatif kırılımlar bir yanıyla Plian’ı da etkilemiştir. Fakat 2021’in üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek olan Pizzap isimli borsa Pchaın Coin Grafik ve Analiz Tablosuna bambaşka bir görünüm verebilir.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Tezos (XTZ)

Tezos (XTZ) 2014 yılında Arthur Breitman ile Kathleen Breitman’ın başında yer aldığı bir grup yazılımcı tarafından geliştirilen coin, Tezos olmuştur. Kısa adı ve coinlerin satıldığı kripto…

1 Ay Önce
0 Yorum

Holo Coin

Holo Coin Arthur Brock ve Eric Harris Braun tarafında ortak çalışmalar yürütülerek oluşturulmuştur.  2006 yılında başlayan çalışmalar P2P olarak adlandırılan yalnızca iki parti arasında yapılması için…

1 Ay Önce
0 Yorum

Waifu Token(WAIF)

Waifu Token (WAIF) kripto para birimleri arasında tercih edilebilecek bir seçenek olarak yer alır. Alt coin olarak değerlendirilen Waifu’nun market hacmine göre sıralandığında 1393. Sırada yer…

1 Ay Önce
0 Yorum