PancakeSwap (cake)

1 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

PancakeSwap (cake) 20 Eylül 2020 tarihinde faaliyetlerine başlayan PancakeSwap (cake) en çok da DEX adlandırma modeli sebebiyle bu isimde yer almaktadır. BSC üretimi söz konusu olduğu zaman en çok kullanılan ise AMM olmaktadır. Meydana gelen artış bir noktada Binance Accelerator Fund tarafından tanınmasıyla ve desteklenmesi ile mümkün olmuştur. 

AMM, otomatik bir pazar üreticisi olmaktadır. AMM’ler genel anlamda alıcılar ve satıcılar için bir sipariş defteri üzerine işlememektedir. Bunun yerine borsa içerisinde farklı grupları özel bir biçimde birbirlerine bağlamak adına havuzlar ve algoritmalar kullanılmaktadır. Böylelikle de hız ve kaymanın azaltılması sağlanmaktadır. Bu nedenle de sektör içerisinde önde gelen kanalların büyük bir bölümünde AMM’ler kullanılmaktadır. 

Şuan için sektör içerisinde önemli bir rol oynayan PancakeSwap için özellikle de forum, pek çok iş sorununun düzeltilmesi adına önemli ölçüde katkı sağlamaktadır. Güvenilirlik konusunda mevcut DeFİ ve DEX lideri olan Uniswap adına uygulanması mümkün olan önemli bir çözüm olarak ismini duyurmayı başarmıştır. PancakeSwap için söz konusu olan sorun, artan iş miktarının merkez hale gelmesidir. 

Bu noktada Etherium örnek olarak verilecek olursa bu ağ içerisinde DeFi devriminin meydana gelmediği söz konusu bile değildir. Bütün tokenlerin %90 gibi önemli bir bölümü ERC-20 üzerinde yer almaktadır. Bu noktada özellikle de 2017 yılındaki ICO çılgınlığı ardından kıyaslama ise olabildiğince kısa bir süre içerisinde meydana gelmiştir. 2020 yılında ise bu ağ DeFİ’yi başlatma kararı almıştır. Merkezi olmayan finansman platformu olarak adlandırılan DeFİ başladığı zaman ERC-20 tokenleri için de piyasa içerisinde daha fazla uyarı söz konusu olmuştur. 

Binance akıllı zinciri bulunmakta olan PancakeSwap (cake), BEP-20 tokenlerini en etkili ve aynı zamanda da güvenilir olacak bir biçimde değiştirmesini sağlamıştır. DEX ve AMM Binance akıllı zinciri olarak bilinmektedir. PancakeSwap ise bu zincirde yer alan en büyük dapp’lardır. Aynı zamanda bu durumu sınırsız bir çaba olarak görmekte ve oldukça da yaygın bir biçimde bulunmaktadır.

 

PancakeSwap Yorumlar

PancakeSwap yorumlar söz konusu olduğu zaman uzman analistler tarafından iki farklı konu açıklaması geliyor. Analistlerin bir kısmı için en mantıklı alım olurken belirli bir kısmı için de en gereksiz hamle oluyor. Analistlerin bir kısmından gelen açıklamalara bakılacak uzun vadede yatırımcılar için güzel ve iyi kazançları getirecek olduğuna inanıyor. Bu süreçlerde yatay bir şekilde belirli seviyelerde dalgalanmalı hareketlerine devam eden PancakeSwap; ilerleyen zamanlarda coin tabanında iyi bir proje olmasından dolayı yatırımcıları mutlu edecektir. Dipten alım fırsatlarını yakalayan yatırımcıların iyi bir gelir elde edeceği coinlerin başında gelir. 

Proje konusunda altında bulunan güçlü yapısı ile PancakeSwap, insanlara bu zamanlarda iyi bir gelir vermese bile ilerleyen zamanlarda bu durum farklı bir hale gelecektir. Kısa ya da orta vadeli yatırımlar yaparak kazanç elde etme düşüncesinde olan yatırımcılar için pek tatmin edici kazançlar verecek olmasa bile ilerleyen zamanlarda insanların yüzlerini güldürecek gibi duruyor. Uzmanlardan gelen bu açıklamaları yatırımcıların yatırım tavsiyesi olarak algılamaması gerekir. Kripto para sektöründe sürekli dalgalanmalı bir şekilde hareketlerin meydana gelmesi, en ufak bir haber geldiği zaman dahi tavan ve taban yapabilecek kadar etkili olmasından dolayı kişilerin yatırım tavsiyesi olarak algılamaması gerekiyor.

Uzman analistlerden gelen yorumlardan bir kısmı da bu güne kadar PancakeSwap kazandıracak olduğu kişilere iyi bir şekilde kazandırdı. Kazanan kişilerin farklı liman arayışlarına girmiş olması dikkatleri çekiyor. Bu yüzden de PancakeSwap ile kazanç pek söz konusu gibi durmuyor. PancakeSwap yatırımı yapmayı düşünen kişilerin iyi bir şekilde analiz yaparak küçük çaplı kazançlar elde etmesi söz konusu olabilir. Tabi ki kişiler PancakeSwap analizleri ile iyi bir gelir elde etmeleri söz konusu olabileceği gibi büyük kayıplar yaşamaları da söz konusu olabilir. Bu yüzden yatırımcılar analistleri dinleyerek değil de kendileri iyi bir analiz yaparak hamleleri yapması gerekir. 

Pancakeswap Grafik Tablosu ve Analiz

PancakeSwap grafik tablosu ve analiz incelenirken dalgalanmalı hareketler dikkatleri çekiyor. Kısa ya da orta vadeli yatırımlardan ziyade uzun vadeli yatırım olarak düşünülen PancakeSwap, belirli hareketlerine devam ediyor. BTC ile Ethereum hareketlerinden oldukça etkilenen coinlerden bir tanesidir. Bu yüzden de piyasa hareketleri ile hacimdeki alım ve satımların dikkatli bir şekilde analiz edilmesi gerekir. Tokene ait zaten çok iyi bir proje olmasından dolayı mantıklı hamleler yapan ve iyi bir şekilde analizlerine devam eden yatırımcılar iyi bir şekilde kazanç elde etmek için hamlelerini yapabileceklerdir. Bu yüzden iyi bir analiz şarttır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Dent Coin (DENT)

Dent Coin (DENT) , son dönemlerde piyasalarda bulunan kripto para çeşitliliği hızla artmaktadır. Bunlardan bir tanesi de piyasaya hızlı bir giriş yapan DENT olarak ön plana…

1 Ay Önce
0 Yorum

TRON COİN

TRON COİN TRX olarak bilinen Tron Coin Singapur çıkışlı bir sanal para birimidir. Merkeziyetsiz yapıda olan bu sanal para birimi Justin Sun tarafından piyasaya sürülmüştür. Tron…

1 Ay Önce
0 Yorum

VeChain (VET)

VeChain (VET) Belli başlı coinlerin çok fazla artması ve yatırımcısına ciddi karlar bırakmasından sonra gözler bu kez de daha ucuz coinlere çevrildi. Bunun sebebi Chiliz, doge,…

1 Ay Önce
0 Yorum