Otizmle Mücadele Eden Baba Tiktok Fenomeni Oldu

4 Ay Önce
Rıdvan Ünal
0 0 0 0 0

İstanbul, Bağçılar’da yaşayan Fatih Çoşkun isimli TikTok fenomeni ilginç ve özel bir konuyla sosyal medya fenomeni oldu. 7 ay önce açtığı hesabında otizme farkındalık yaratmak için paylaşımlar yapan Çoşkun, bu kadar kısa bir süre içerisinde 215 bin takipçi sayısına ulaşmayı başardı. 

Paylaşımları milyonlarca kez izlenen Fatih Çoşkun, otizmli olan oğluyla birlikte yaptığı paylaşımlar ile hem farkındalık oluşturmak hem de insanların dikkatini bu konuya çekmek için paylaşımlarına evam ediyor. 

Birçok kişinin yaşlı başlı adamsın, bu platformda ne işin var yönünde tepki gösterdiğini söyleyen fenomen, bu platforma derdi ve sıkıntısı olan insanlar başvuruyor. Yaşla ilgisi olan bir nokta değil dedi.

Otizm Konusunda Farkındalık Oluşturdu

56 yaşında olan Fatih Çoşkun, oğlu ile birlikte açmış olduğu fatihkadirbabaoğul2534 isimli hesapta paylaşımlar yapmaya başladı. Yaptığı paylaşımlar sadece ülkemizde değil hem Avrupa’da hem Asya’da ciddi takipçi kazanmasını sağladı. 

Fenomen baba konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Oğlu, Abdülkadir’in 3,5 yaşındayken otizm olduğunu öğrendiklerini ve o andan itibaren hayatlarını çocuklarına endekslediklerini aktardı. Aile olarak bir sosyal hayatlarının olmadığını, onu mutlu etmek için çalıştıklarını ve sürekli eğitim aldıklarını aktardı.

29 yıldır otizmli oğluna baktığını ve bu konuyla ilgili olarak sürekli eğitim aldığını aktardı. Son olarak Bağçılar Belediyesi tarafından başlatılan duyu bütünlemesi kursuna gittiklerini aktardı. Videoları arasında en ilgi çekenin 13 saniyelik öfke nöbeti olduğunu, bu konuyla ilgili olarak insanları bilgilendirmek için elimden geleni yaptığını da aktardı. 

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Fenomen Dila Tarkan’ın Eşine Nafaka Davası Açıldı!

Sosyal medyanın en çok ilgi çeken isimlerinden birisi olan Dila Tarkan geçtiğimiz Mart ayında Dağhan Doğruer ile dünya evine girmişti. Sakin bir ilişki yaşayan ikilinin hayatına…

4 Ay Önce
0 Yorum

Taha Durmaz Soru-Cevap Etkinliğinde Kafaları Karıştırdı!

Geçtiğimiz günlerde yaptırdığı estetik ile gündem olan ünlü fenomen Taha Durmaz, bu sefer İnstagram hesabı üzerinden yaptığı soru cevap etkinliği ile gündem olmayı başardı.Sosyal medya hesapları…

4 Ay Önce
0 Yorum

Cinayet Hikayeleri Anlatırken Makyaj Yapıyor

Youtube sürekli olarak kendi fenomenlerini ve ünlülerini yaratmaya başarıyor. Bunlar arasında en ilgi çekenler her zaman makyaj videoları oluyor. Ancak bunların arasında ilginç deneyimler yaşatmak isteyen…

4 Ay Önce
0 Yorum
takipçi satın al