OPPO Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır?

4 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

OPPO, son yıllarda global çapta popülerliğini arttırmaya başlamış telefon markalarından biridir. Bu sebeple birçok kişi hem uygun fiyatlı olması hem de tasarımsal olarak harika bir görünüm sunması sebebiyle ilgili telefon modelini satın alıyor. Her ne kadar durum böyle olsa da satın alınan telefonun belirli bir zaman sonra performansında azalmalar meydana gelebiliyor. Bu noktada biz de kullanıcılarımıza performans arttırma işlemleri için telefonu fabrika ayarlarına çevirme ve OPPO telefon sıfırlama işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğini anlatacağız.

Bkz: Android Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

OPPO Telefon Sıfırlama (Format Atma)

OPPO telefon sıfırlama işlemi için üç farklı seçeneğiniz bulunuyor. Bu seçenekler aşağıda verilmiştir.

 1. Fabrika Ayarlarına Döndürme
 2. Hard Reset Atma
 3. Ayarları Sıfırlama

Her bir seçeneği tek tek değerlendirerek kullanıcıların bu konuda yapması gereken işlemleri detaylandıracağız.

1- Fabrika Ayarlarına Döndürme

OPPO telefon sıfırlama işleminin ilk adımı fabrika ayarlarına döndürmekten geçiyor. Bu adımda tüm kullanıcılarımıza telefonun ilk alındığı gün gibi olması için yapılması gerekenleri anlatacağız. Her işlemi tek tek gerçekleştirmek başarılı sonuçlar almak için yeterlidir.

 • Telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne girin.
 • “Telefon” kategorisine tıklayın.
 • “Sıfırla” seçeneğine basın.
 • “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” diyerek işlemleri tamamlayın.

Bu işlemlerin ardından telefonunuz kapanacak ve sıfırlama işlemi başlayacaktır. Her ne kadar basit olsa da sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce dikkat etmeniz gereken noktalar olacaktır.

 • Telefonunuzun içerisinde yer alan her şey silinecektir, yedeklemelerinizi yapın.
 • Ayarlarınız tamamıyla sıfırlanacaktır.
 • PIN kodunuzu bir yere not edin.

İlgili üç hususa dikkat etmeniz halinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşma olasılığınız olmayacaktır.

2- Hard Reset Atma

OPPO telefon sıfırlama işlemlerinde kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ilgili cihazı “Hard Reset” yapmaktır. Her ne kadar bu öneriyi sunuyor olsak da telefonlar hakkında bilgisi olmayan kişilerin bu yöntemi uygulamamasını şiddetle öneriyoruz. Bunun sebebi hard reset işleminin teknik bilgi gerektiriyor olmasıdır.

 • Telefonunuzu kapatın.
 • “Açma – Kapama + Ses Açma” kombinasyonunu uygulayın.
 • Telefon açıldıktan sonra “Telefonu Sıfırla” seçeneğine basın.
 • Telefon kapatılacak ve tekrardan açılacaktır.

Bu işlemlerin ardından artık cihazınız yeniden başlatıldığında cihazda depolamış olduğunuz tüm içerikler başta olmak üzere tüm ayarlar sıfırlanacaktır. Bu işlemlerin dikkatli yapılmaması durumunda ne yazık ki “Hard Brick” olma durumu ortaya çıkacak. Her anlamda önlemlerinizi almalı, konu hakkında bilgi sahibi olmadan Hard Reset ile OPPO telefon sıfırlama işlemini uygulamaya çalışmamalısınız.

3- Ayarları Sıfırlama

OPPO telefon sıfırlama işleminde en basit yöntem ayarları sıfırlamaktır. Bu yöntem diğerlerine göre aşırı derecede farklılık gösteriyor. Hâl böyle olunca kullanıcılar ilgili yöntemi kullanarak cihaz sıfırladığında tüm içeriklerin silineceğini düşünüyor ancak durum asla böyle değildir. Telefonunuzu ayarları sıfırlayarak yenilediğinizde sadece cihaz içerisinde yapmış olduğunuz ayarlar sıfırlanacak ve diğer dosyalarınız duracaktır.

Bu içeriğimizde OPPO telefon sıfırlama işlemine ait birçok bilgiyi sizlerle paylaştık. Hangisini kullanmak istediğiniz tamamıyla sizin tercihinize kalmıştır.

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

iPhone’da Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Öncelikle Apple’ın bu konu için birçok alternatif sunduğunu belirtelim. Yani bilerek ya da yanlışlıkla herhangi bir fotoğrafınızı sildiyseniz ilgili fotoğrafı geri getirmenin yolları bulunmakta. Fakat bu…

2 Yıl Önce
0 Yorum

AirPods Kulaklık Android Telefonda Nasıl Kullanılır?

Apple markasının kablosuz kulaklığı olan AirPods, piyasaya sürüldükten sonra diğer kablolu kulaklıkların önemini azalttı. Bu kulaklığın özelliği ise, her ne kadar Apple tarafından yapılmış olsa da;…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Son Yılların En Yenilikçi 5 Ürünü

Teknolojinin son yıllardaki gelişimi baş döndürücü hızda olmaktadır. Bunun meyvelerini de hayatın kolaylaşması olarak almaktayız. Her gün hayatımıza yeni bir ürün girmesinin yanında piyasaya sürülen bazı…

2 Yıl Önce
0 Yorum
takipçi satın al