OPPO Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

4 Ay Önce
Admin
1 2 1 1 1

OPPO, her telefonda olduğu gibi birçok özelliği kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor. Her kullanıcının cihazında olması gereken özelliklerin başında gelen fotoğraf gizleme özelliği bu cihazda da yerleşik bir şekilde geliyor. Hâl böyle olunca hiçbir ekstra uygulamaya ihtiyaç duymadan galerinizde yer alan ve görüntülenmesini istemediğiniz fotoğrafları rahatlıkla gizleyebiliyorsunuz. Biz de tam olarak bu noktada söz konusu işlemin nasıl gerçekleştirildiğiyle ilgili bilgileri sizlere aktararak işlem adımlarını daha kolay yapmanızı sağlıyoruz.

Bkz: OPPO Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Oppo Telefonlarda Fotoğraf Gizleme

OPPO fotoğraf gizleme işlemi aslında birçok kişinin merak ettiği konuların başında geliyor. Bu cihaz ne kadar android işletim sistemine sahip olursa olsun arayüz bakımından farklılıklar gösterdiği için kullanışlılık konusunda bazı problemleri ortaya çıkarabiliyor. Biz de tam olarak bu noktada sizlere zor arayüzün arasında yapılması gereken işlemleri anlatıyoruz.

  • Telefonunuzda yerleşik olarak bulunan “Fotoğraflar” uygulamasını açın.
  • Gizlemek istediğiniz fotoğrafın üzerine basılı tutun.
  • Sağ alt köşedeki “Üç Nokta” simgesine tıklayın.
  • “Özel Olarak Ayarla” seçeneğine dokunun.

Bu aşamaların ardından OPPO fotoğraf gizleme işlemi çok basit bir şekilde gerçekleşecektir. Her ne kadar kullanıcıların söz konusu işlemi yapmakta zorlandığını görüyor olsak da işlem adımlarının ardından kolayca yapılabilir hale geliyor.

OPPO Fotoğraf Gizleme İşleminin Ardından Fotoğrafları Tekrardan Görüntüleme

OPPO fotoğraf gizleme işlem adımlarını uygulayarak gizlediğiniz fotoğrafları tekrardan görüntülemeye açmak için yapmanız gerekenler de oldukça kolaydır. Bu bağlamda aşağıdaki yöntemleri deneyin.

  • “Fotoğraflar” uygulamasını başlatın.
  • “Albümler (Keşfet)” ibaresinin yer aldığı menünün herhangi bir yerine basılı tutun.
  • “Gizlilik Şifresi” ekranda görüntülenecektir. Kaydettiğiniz şifreyi girerek gizli fotoğraflara ulaşın.

Bu noktada birçok kullanıcının oluşturmuş olduğu gizlilik şifresini unuttuğunu görüyoruz. Bu şifreyi tekrardan yenilemek için yapacağınız herhangi bir işlem bulunmuyor. Tek yapmanız gereken fotoğraflarınızı farklı bir cihaza yedeklemişseniz oradan almak ya da telefonunuzu bilgisayara bağlanarak o şekilde almaktır.

OPPO Fotoğraf Gizleme İşleminin Ardından Fotoğrafları Başkası Görebilir Mi?

OPPO fotoğraf gizleme adımlarını uyguladıktan sonra seçmiş olduğunuz fotoğrafları sizden başka şifreyi bilmeyen kişilerin görüntüleme olasılığı neredeyse imkansızdır. Bu sebeple de hiçbir şekilde endişe duymadan fotoğraflarınızı gizleyebilir ve diğer kişilerin görüntülemesini engelleyebilirsiniz.

Bu içeriğimizde OPPO fotoğraf gizleme adımlarını sizlerle paylaşarak hangi yolu takip etmeniz gerektiği konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Her adımı eksiksiz uyguladığınızda artık fotoğraflarınız tamamıyla sizin özeliniz olacak ve yetkisiz kişilerin erişimine kapatılacaktır. Biz de bu konuda herhangi bir endişe duymamanız gerektiğini sizlere belirtmek istiyoruz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Asus ROG Phone 3 ZS661KS

Asus ROG Phone 3 ZS661KS Tayvan merkezli olarak kurulan bir şirket olup uzun bir zamandır teknoloji pazarında faaliyetine devam etmektedir. Acer firmasından ayrılan dört mühendis tarafından…

5 Ay Önce
0 Yorum

Youtube Kanalı Nasıl Silinir

Youtube kanalı nasıl silinir Youtube herkesin farklı içerikleri paylaştığı popüler bir sosyal medya ağıdır. Youtube ile yemek yerken otobüsteyken, trafikte kalmışken, yemek yaparken, çizim yaparken vb.…

5 Ay Önce
0 Yorum

Redmi 10X 4G

Redmi 10X 4G Dünkü sunum gösterisinde Redmi K30i 5G model telefonun özelliklerini ve fiyatlandırmasını tanıttık. Redmi 10X 4G modeli bugün açıklandı. Modelin sonuna 4G eklenmesi, aynı…

5 Ay Önce
0 Yorum
takipçi satın al