Netflix Profil Resmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Türkiye’de ve dünyada birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılan Netflix’in son zamanlarda ara yüz geliştirme konusunda atmış olduğu adımlar herkesi huzura erdirdi desek yeridir. Tamamıyla kullanışsız bir ara yüze sahip olduğu için kullanıcılar genellikle mobil, tablet ve buna benzer cihazlardan ilgili platformlara giriş yapmayı tercih ediyordu. Bu da Netflix’in web ortamındaki etkinliğini bir hayli düşürüyordu. Hâl böyle olunca atılan adımların mükemmelliği söz konusu görüntünün daha iyi hale gelmesine sebep oldu. Biz de bu konuda kullanıcılarımıza uzun zamandır bekledikleri “Netflix Profil Resmi Değiştirme” ile alakalı detaylı bilgilerin aktarımını sağlıyoruz.

Bkz: 2022 Netflix Filmleri

Netflix’de Profil Resmi Boyutları Nasıl Olmalıdır?

Netflix Profil Resmi Değiştirme

Dünyanın en popüler dijital video platformlarının başında gelen Netflix, kullanıcıları için profil fotoğrafı özelliği sunuyor. Belirlenmiş olan profil fotoğrafı hesaba giriş yaparken ve profil sayfasında diğer kullanıcılar tarafından rahatlıkla görüntülenebiliyor. Her kullanıcı gibi siz de söz konusu Netflix profil resmi değiştirme işlemlerini gerçekleştirmek istiyor, kişisel profil fotoğrafınızı koymak istiyorsanız doğrudan aşağıdaki ölçülere göre bir fotoğraf yaratmaya başlamalısınız.

Netflix Profil Fotoğrafı Boyutu: 500 x 500 Pixel

Bu boyutlarda oluşturmuş olduğunuz profil fotoğrafını ilgili platformda kolayca kullanabilirsiniz. İlk olarak profil fotoğrafını uygun boyutlarda oluşturduktan sonra artık “Netlix Profil Fotoğrafı Değiştirme” adımlarına geçiş yapabilirsiniz. Bu adımlar sizler için oldukça önemlidir. Bazı kullanıcılar yanlış işlemler yaparak profil fotoğrafını değiştiremiyor.

Netflix Profil Fotoğrafını Değiştirme Nasıl Yapılır?

Netflix’de profil fotoğrafınızı yenisiyle değiştirmek için yapacağınız işlemler aslında tahmin edildiğinden daha basittir. Eğer ki platformun web sürümüne hakim değil, kullanmakta zorluk çekiyorsanız bir diğer alternatif olan mobilden Netflix profil fotoğrafını değiştirme işlemini gerçekleştirmeye odaklanabilirsiniz. Her iki yöntemi de içeriğimizde adımlar neticesinde sizlerle paylaşacağız.

Tarayıcıdan Netflix Profil Fotoğrafını Güncelleme

Netflix’i masaüstü tarayıcısından kullanıyorsanız Netflix profil resmi değiştirme işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Her adım açık açık anlatılmıştır.

  • Netflix’e “Kullanıcı Adı ve Şifre” bilgisi girerek giriş yapın.
  • “Profil Resmi” simgesine tıklayın.
  • “Profili Düzenle” butonuna basın.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yapacağınız değişikliğin sadece aktif olarak kullanmış olduğunuz hesapta geçerli olduğudur. Hesap içerisindeki diğer kullanıcıların profil fotoğrafı asla ve asla değişmeyecektir. Bunu da belirttikten sonra artık bir diğer işlemlere geçiş yapabilirsiniz.

  • “Profil Resmi” simgesinin üzerinde bulunan “Kalem” simgesine dokunun.
  • Yeni oluşturduğunuz fotoğrafı seçin ve “Kaydet” butonuna basın.

Bu işlemlerin ardından artık hesaptaki ilgili kullanıcının profil resmi değişmiş olacaktır.

Mobil Uygulamadan Netflix Profil Resmi Değiştirme

Netflix’i tarayıcıdan değil de direkt olarak telefon ya da tablet gibi cihazlardan kullanıyorsanız masaüstündeki işlemlerde olduğu kadar kolay adımlar neticesinde işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  • Telefonunuzdan “Netflix” uygulamasını açın.
  • “Kullanıcı Adı ve Şifre” bilgisini girerek hesaba giriş yapın.
  • “Profil Fotoğrafı” simgesine tıklayın.
  • “Fotoğrafı Güncelle” diyerek söz konusu profil fotoğrafınızı güncelleyin.

Bu işlem adımlarının ardından artık kullanmış olduğunuz hesaptaki kullanıcının fotoğrafı değişecek ve bu değişiklik tüm platformlarda geçerli olacaktır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Chrome Ağ Hatası İndirme Başarısız Çözümü

Chrome Ağ Hatası İndirme Başarısız Çözümü,Her bilgisayarda neredeyse internete girmek için en fazla tercih edilen programlardan biri Google Chrome’dir. Her açıdan profesyonelliğini kullanıcılarına çok rahat yansıtmasının…

4 Ay Önce
0 Yorum

2022 Yılında Playstation 3 Alınır Mı?

Playstation; oyunlar takılarak kullanılan, takılan oyunu destekleyen, kolları ve yönergeleri olan bir oyun konsoludur. Evrensel olarak satışı olan oyun araçlarınınsa birden başlayarak ilerleyen yıllarda daha üst…

2 Ay Önce
0 Yorum

İnternetten Fotoğraf Silme Ve Fotoğraf Kaldırma

İnternet teknolojisinin gelişmesi ve insanları, sosyal medya gibi platformları sık kullanmaya başlaması, birçok kişinin suça yönelmesine neden oluyor. İnternet siteleri ya da sosyal medya platformları aracılığı…

2 Ay Önce
0 Yorum