Mutfak Dekorasyonlarında Kombi Kullanımı

3 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Mutfak Dekorasyonlarında Kombi Kullanımı , evlerde ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan icattır. Her evde görebileceğiniz bu icadın konumlandırılması da her eve göre değişmektedir. Özellikle göz önünde olan kombiler estetik uyumu bozmaktadır. Eski kombilerin görünüşlerinin kaba olması ile günümüzde daha zarif ve estetik görünümlü kombilerde kullanılmaktadır.Eski tip kombileriniz için gömme dolaplar yaparak gizlemenizde mümkün.

Mutfak Dekorasyonlarında Kombi Kullanımı

Kombi dolapları

Kombiler mutfak içlerinde ,balkonlarda hatta bazen de oturma odalarında bulunabilmektedir. Her ne kadar eski görünüme sahip olmayan modern ve zarif kombilerde tercih etseniz evinizin dekorasyonunu etkileyecek unsurdur. Mutfak içlerinde olan kombilerinde dolap içlerine gizleyebilirsiniz. Ayakları olmayan duvardan monteli dolaplarda çok şık görüntüler katabilir.

Bu tür dolaplarda alttan katlanabilir masalar açıp alanı doğru değerlendirebilirsiniz. Gelen misafirleriniz dolabınızın içinde kombi olduğunu anlamayacağı için direk açacaktır. Dolap açılır açılmaz ilk görüntünün kombi olması ve elverişsiz bir dolap olması hoş bir durum değildir. Bu tür durumları ortadan kaldırmak için kombinizin ön tarafını da sunta yada raf sistemi veya pencere şeklinde kapatabilirsiniz.

Pencere şeklinde kapattığınız kombinizin önüne küçük ek raflar yaparak da kullanışlı hale getirebilirsiniz. Artık dolabınızı ilk kez açanlar kombileriniz yerine baharatlıklarınızı , bakliyatlarınızı görecektir. Hoş olmayan kombi borularınız var ise renkli bant veya iplerle dekorasyonunuza göre süsleyerek de kötü görünümü ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı işlemi balkonunuzda ve salonlarınızda yapabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonlarında Kombi Kullanımı

Kombi Taşıma İşlemi

Bunun yanında kombi taşıma işlemi de çok sorulan sorular arasında geliyor. Kombi taşıma işleminde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Kombilerin daire ve bina içerisindeki konumu, sadece açık alanlarda ve balkonlarda bulundurmak önemlidir. Balkonlarda rüzgarı ve güneşi çok alan yerlerin tespiti önemlidir. Yoğuşmalı cihazlarda dış atmosfere açılan en az 150 cm 2 serbest en kesit alan olduğu için kombi yerlerinde balkon seçilmelidir.

Kombi ler balkonlarda yer aldıklarında , hermetik kombiler temiz havayı dışarıdan toplayarak yakma işlemini gerçekleştirecektir. Bu işlemi yaparken karbonmonoksit de dışarıya verecektir. Bu tür özellikler ile kombileri balkonlarda kullanmak kullanışlı ve sağlıklı olacaktır. Doğalgaz kullanım yasalarında biriside kombiyi balkon gibi dış mekanlara koyma zorunluluğu tutulmuştur ve kontrole gelen doğalgaz dağıtımcıları denetlemektedir. Kombi taşıma işlemlerinde bu tür detaylar oldukça önemlidir. 

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Rüyada Araba Kullanmak

Rüyada Araba Kullanmak , rüyalar hayatımızın bir parçasıdır. Rüyalar hem bilinçaltımızın yansıması hem de hayatımızda olabilecek bazı olayların habercisidir. Rüyalarda görülen nesneler, hayvanlar veya olaylar hayatla…

2 Ay Önce
0 Yorum

Mutfak Dekorasyonlarında Kombi Kullanımı

Mutfak Dekorasyonlarında Kombi Kullanımı , evlerde ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan icattır. Her evde görebileceğiniz bu icadın konumlandırılması da her eve göre değişmektedir. Özellikle göz…

3 Ay Önce
0 Yorum

Diş Lekelerini Temizlemek İçin Doğal Yollar

Dişlerin her zaman inci gibi beyaz olmasını ister ve bunun için arayışlarda oluruz. Düzenli olarak dişleri fırçalamak bazen yeterli olmayabilir ve istenilen beyazlığa ulaşılamayabilir. Dişlerin uzun…

1 Yıl Önce
0 Yorum