Modern Banyolarda Aydınlatma Fikirleri

1 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Modern Banyolarda Aydınlatma Fikirleri ile dekorasyonunuzu şık bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Evlerde gün ışığının pek içeri girmemesi ile başvurulan yegane çözüm aydınlatmalardır. Özellikle banyolar gün ışığından pek yararlanamamaktadır. Evlerin birbirine yakın olması ve genellikle banyo taraflarının arkaya yada apartman boşluğuna denk gelmesi de aşikardır.

Modern Banyolarda Aydınlatma Fikirleri

Banyolar bu denli gün ışığından faydalanamadığı için aydınlatmalar da bir o kadar önemli olmaktadır. Her aydınlatma da dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Banyolar tamamen kapalı olduğu için ve kullanacağınız dekorasyonlarınızda ışığı yansıtacağından daha fazla önem gösterilmelidir. Aydınlatmalarda modelinden tutun da voltaj seviyesine kadar düşünülmelidir. Banyolar ev içinde en iyi aydınlatılması gereken alanlardır. Aynı zamanda sıcaklığın ve ısının da doğru kullanılması gerekmektedir. 

Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Modern Banyolarda karanlık alanlarda açık renkler kullanmanız daha iyi olacaktır. Banyolar loş ortam olmaya müsait olduğu için açık tonlar kullanmanız ferah bir görünüm sağlayacaktır.

Açık renk tonları aydınlatmalarda ne olursa olsun ışığı doğrudan yansıtma eğilimindedir. Yansıyan ışık banyonuza derinlik katacaktır. Aynı zamanda daha geniş bir banyoya ulaşmak isterseniz birden fazla aydınlatmada kullanabilirsiniz. Kullanılan aydınlatmanın doğru ışık ve rengi vermesi önemlidir.

Modern Banyolarda Aydınlatma Fikirleri

Eğer bu kriterleri  sağlıyorsanız banyonuzda 3 4 tane aydınlatma bile kullanabilirsiniz. 

Aydınlatmalarınızın hangi objelere yansıdığını kavrarsanız banyonuzun dekorasyonunda bu bilgiler doğrultusunda dizayn edebilirsiniz. 

Yapılan Hatalar 

Banyolarda genellikle açık tonlar dediğimizde  beyaz dekorasyonu benimseyen çoktur. Beyaz renk dışında da açık tonlar kullanabilirsiniz. Kullanacağınız renklerde sabitlik yoktur. Eğer renkleri doğru kullanırsanız banyonuzda siyah renk veya gri renkler de kullanabilirsiniz. Detaylarda genelde kendini gösteren koyu tonları size yardımcı olacaktır. Doğru ışık kullanımında, renkleri nereden yansıttığını gözlemlerseniz eğer mobilyalarında kullanmak istediğiniz renklerde oynama durumunuz daha fazla olacaktır. 

Modern Banyolarda Aydınlatma Fikirleri

Aydınlatmalarda bir diğer yapılan problem ise yeterli aydınlatma kullanılmamasıdır. Birden fazla ışık kullanmak yada bir tane ışık kullanmak her zaman banyonuzu aydınlatmaya yetmez. Çünkü düşük voltajlı yada loş bir ışık alırsanız ne kadar ışıklandırma yapsanızda istediğiniz görünüme ulaşamayabilirsiniz.

Aydınlatmalarınızı abajur veya farklı biçimlerde olan avize tarzı da kullanabilirsiniz. Bunları kullanırken dikkat etmeniz gereken kural ise; kullandığınız aydınlatmalardan yada sarkıt kristalli lambalarında ışığı yansıttığı için dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda temizlemesi ve kullanımı kolay olan aydınlatma türlerini seçebilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Ücretsiz Yaşlandırma Uygulamaları Güncel

Snapchat, Instagram ve Facebook derken efekt çılgınlığı ne yazık ki önüne geçilemeyen bir hâl aldı. Bu noktada herhangi bir platforma bağlı kalmadan mobil uygulamalar aracılığıyla yaşlandırma…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Kusursuz Ten Makyajınız İçin Tüyolar?

Genel itibariyle konuya bakıldığında makyaj bir maske değil aslında bir sanat çeşidi ve daha da önemlisi bir ifade biçimidir. Makyajın öncelikli olarak kişinin fikrini dışa yansıtması…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Samsung Galaxy A51 5G

Samsung Galaxy A51 5G . Samsung markası dünyanın önde gelen sayılı telefon üreticilerinden yalnızca biridir. Güney Kore merkezli şirket, 2020 yılında Galaxy A51 5G cihazının lansmanını…

10 Ay Önce
0 Yorum