Hayatta kalma moduna ek olarak Minecraft, yaratıcı modda hayal gücünüzü en üst düzeye çıkarmanıza izin verir. Yaratıcılığınıza meydan okurken Minecraft hile kodlarından da yardım alabilirsiniz. Ayrıca oyunu basitleştirmek için Minecraft hilelerini kullanır ve tek oyunculu modda gerekli ayarları değiştirmenize izin verir. Hileleri kullanmak için önce onları etkinleştirmelisiniz.

Bilgisayar sisteminde Minecraft hilelerini kullanmak için hile kullanımını etkinleştirmeniz gerekir. Bu bağlamda atmanız gereken adımların çok basit olduğu söylenebilir.

Minecraft Hile Kodlarına Nasıl Girilir ve Nasıl Özellikler Sağlar?

İlk olarak oyunu çalıştırın ve giriş ekranı gözükmesi halinde bekleyin.

Sonrasında ise oturum açma ekranında “T” tuşuna basın.

Daha sonra açılan ekranda / gamemod1 yazın

En sonunda ise artık oyuna girin ve hile kodunu girmeye başlayın.

Yukarıda belirtildiği gibi, önce hile kodunu etkinleştirmelisiniz (kontrol kodu olarak da bilinir). Oyun yaratıcı modda başlar başlamaz konsolu açıp transfer etmek istediğiniz tüm hile kodlarını girebilirsiniz. Minecraft oyununda gelen güncelleme işlemleri ile veya sürüm farklılıkları ile çalışmayan hile kodları olabilir. Minecraft hileleri 1.8 ve üzeri sürümlerde mevcut olmaktadır.

Çevre dostu bir hile kodu ile zevkinize gerçekten neyin uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Ayrıca havanın güneşli mi yağmurlu mu olduğuna da karar verebilirsiniz. Bunun dışında, çevredeki canavarların kaderini belirlemek için tek bir kodla gündüz ve gece arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu, yaratıcı modlar için gerekli Minecraft hilelerinden biridir.

Farklı zorluk seviyelerinde denemek isterseniz bu komutu normal, kolay ve huzurlu bir seviyede deneyebilirsiniz. Bu, oyunun zorluğunu belirleyen temel koddur, ancak oyunun zorluğunu ayarlamak için diğer hile kodlarını da kullanabilirsiniz. Bu hileyi kullanmak için önce komutu, ardından gerekli zorluk seviyesini yazın ve ardından Enter tuşuna basın.

Minecraft Yönetim Kodu

Yaratıcı moda geçmek için admin kodu: / gamemod 1

Hayatta kalma moduna geç için yapılması gereken: / gamemod Survival

Hileleri gösterme için yapılması gereken admin kodu: / help ve / help2

OP olarak adlandırabilirsiniz: / op

OP adını alabilirsiniz: / deop

Birini tekmeleyebilirsin: / kick name

Birini yasaklayabilirsiniz: / yasaklı isim

Yasaktan kaçabilirsiniz: / üzgünüm isim

Tüm çeteler ölür: / tüm çeteleri öldür

Birine ışınlayabilirsiniz: / tp adı

XP kazanın: 5000 / XP

Sunucuyu kapatın: / durdur

Minecraft yönetici kodu ile hilelerden daha fazlasını yüklediğiniz tek sunucu modunda kontrol edebilirsiniz. Eğer oynuyorsanız, bu komutları kullanabilirsiniz. Kurulan sunucuyu kapatmak istiyorsanız yukarıdaki gibi yazmak / durdurmak yeterlidir.

Farklı zorluk seviyelerinde denemek isterseniz bu komutu normal, kolay ve huzurlu bir seviyede deneyebilirsiniz. Bu, oyunun zorluğunu belirleyen temel kod olmaktadır ancak oyunun zorluğunu ayarlamak için diğer hile kodlarını da kullanabilirsiniz. Bu sayıyı kullanmak için önce komutu girin, ardından istenen zorluk seviyesini girin ve Enter tuşuna basın.

Minecraft hileleri için belki de en önemli kod, öğeleri bağışlamak ve ayarlamak için kullanılan kod olmaktadır. Bu kod hem hayatta kalma hem de yaratıcı modlarda çok kullanışlıdır. Özellikle hayatta kalma modunda ihtiyacınız olan eşyayı bulamayabilirsiniz. Bu noktada, biraz dolaşmak için bu kodları kullanabilirsiniz. Bunun dışında eşyalarınızı da göğsünüzde tutabilirsiniz.

Girdiğiniz komutu geri alın ve Minecraft hilesini kapatın. Hemen hemen tüm kodların sayaç komutları vardır. Ayarları değiştirmek veya düzenlemek ve ardından geri dönmek için aynı komutu kullanabilirsiniz. Sık kullanmayabilirsiniz, ancak oyunun rahatlığı için bu yararlı komutları kaldırabilirsiniz.

Minecraft Renk Kodu Tanımı

Minecraft bir renk kodu gerektirir. Renk hayatımızda önemli bir yer tutar. Gözlerinizle görebileceğiniz birçok renk var. Birbirinden ayırt edilebilen ve henüz tanımlanmamış birçok özelliği olan renklerle kaç renk kullanabilirim? Bu renkler ve yukarıdaki Minecraft kodu, oyunda önemli bir yer tutuyor. Minecraft tüm sunucularda kullanılır ve bu renkleri sohbetinizdeki ifadeleri ve kelimeleri diğer gönderilerden ayırmak ve metninizi renklendirmek için kullanabilirsiniz. Bu şekilde, yazmak diğer yazı tiplerinden farklı görünecektir.

Renk kodları, oyunda renkli olarak yazılan makalelerin başında yazılan çeşitli kodlardır. Renk kodu orijinal olarak “§” içinde kullanıldı ancak kullanıcının rahatlığı için sunucuda “&” olarak kullanıldı.

Minecraft renkleri, sohbetinizde farklı metin şekillerini ve renkleri kullanmanıza izin verir. Renk kodunu kullanmadan önce “&” sembolü görüntülenir. Yazdığınız kelime veya cümlenin başına aşağıdaki renk kodunu ekleyerek metni istediğiniz renge dönüştürebilirsiniz.

Minecraft Renk Kodları Şunlardır

& 1: Koyu mavi renk kodu

& 2: Yeşil renk kodu

& 3: Açık mavi renk kodu

& 4: Kırmızı renk kodu

& 5: Mor renk kodu

& 6: Sarı renk kodu

& 7: Açık gri renk kodu

& 8: Gri renk kodu

& 9: Turkuaz renk kodu

& 0: Siyah renk kodu

& A: Açık yeşil renk kodu

& E: Açık sarı renk kodu

& C: Açık kırmızı renk kodu

& B: Açık mavi renk kodu

& D: Açık mor renk kodu

& F: Beyaz renk kodu

Belirttiğiniz kodu girdiğinizde, sohbet metni kodun yanında renk kodlu olacaktır. Yukarıdaki kod yalnızca başka biri konuşuyorsa geçerlidir.

Sohbette & fKeylon yazarsanız, metin siz yazarken görüntülenir, ancak diğer kullanıcılar seçilen renkte “kavun” metnini görür.

Bir kelime için birden çok metin kodu kullanabilirsiniz, ancak aynı anda birden çok renk kodu kullanamazsınız.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Minecraft Piston Nasıl Yapılır?

Pistonlar, etkileşim veya oyuncu olmaksızın bir blok yapısını hareket ettirmeye yarar. Minecraft dünyasında pek çok teknik ihtimal sağlayan mekanizmalar için oyuncular kendi tasarımını geliştirir.  Oyunda pistonlar…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Minecraft Oyunu

Minecraft uzun yıllardır oynan bir oyundur. Oyun oynamayı severlerin keyifle oynadığı bir oyundur. Ve dünya üzerinde en fazla satışı yapılanlar arasındadır. Geçmişten günümüze kadar popülaritesini hiç…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Minecraft Merdiven Nasıl Yapılır?

Dünyada en çok oynanan oyunların başında Minecraft gelmektedir. Persson tarafından 2009 yılı içerisinde yazılmıştır. Üstelik o kadar hızlı bir şekilde ortaya çıkarılmıştır ki toplamda 1 hafta…

1 Yıl Önce
0 Yorum