Minecraft Örs Yapımı oluşturmak çok önemli bir konudur ancak açıklaması ve kullanımı çoğu oyuncu tarafından bilinmemektedir. Minecraft Anvil ile öğe onarımları için öğe takas edebilir ve ek özellikler elde edebilirsiniz.

Minecraft Örs Nedir ve Nasıl Yapılır?

Minecraft Anvil’in yardımıyla sizi çok daha iyi hale getirebilirsiniz. Çoğu oyuncu, rakiplerine karşı daha güçlü olmak için genellikle tek oyunculu mod yerine çok oyunculu modda örs kullanır. Anvil yardımı ile kırılan eşyalarınızı tamir edebilir hatta Anvil yardımıyla büyü yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu büyüleri, rakiplerinize karşı daha güçlü hale getirmek için eşyalar üzerinde kullanabilirsiniz.

Demir blok x3

Demir külçe x 4

Bu kadar demir elde etmek için 4 demir bloğa (her biri 9 demir külçe içerir) ve 3 demir külçe ihtiyacınız vardır. Bu nedenle 39 demir külçe olmadan örs yapmak mümkün değildir. Minecraft’ta bir örs oluşturmak için masaya 3 blok demir, ortasına 1 demir külçe ve alt tarafa 3 demir külçe yerleştirin.

Minecraft, örslerdeki nesneleri onarmak için malzeme ve deneyim gerektirir. Bir nesneyi tamir ederken, aynı malzemeden parçalar veya kırık parçalar kullanılması tavsiye edilir. 

Örs kullanmanın faydalarından biri, hasarlı bir öğeyi geri yüklemek için kırık bir öğeyi ederseniz, feda ettiğiniz deneyime bağlı olarak tüm büyülerin farklı olacağıdır. Bu aktivite, sihirli masayı kullanarak her zaman oluşturamayacağınız sihirli kombinasyonlar oluşturmanıza olanak tanır. Daha büyük bir büyü aktarıyorsanız, bunun maliyetli olabileceğini ve örsün 39 kurtarma ile sınırlı olduğunu ve tamir etmeyi reddedebileceğini unutmayın. 

Özellikle ürün dayanıklı değilse onarım gerekebilir. Bir öğeyi onarmak için, hasarlı öğeyi sol yuvaya ve kullanmak istediğiniz öğeyi sağ yuvaya yerleştirin. Öğeyi tamir edip onarmak için yeterli XP puana sahip olduğunuzdan emin olunması gerekir. Esas olarak elmaslar, demir külçeleri, altın külçeleri, nether ışık çubukları vb. için kullanılır. Örneğin, bir elmas kılıcı onarmak için elmas kullanabilirsiniz.

Minecraft Örsleri Oluşturma ve Kullanma (İkinci Yöntem)

İkinci yol, aynı türden başka bir öğe kullanmaktır. Örneğin, elmas kılıcı onarmak için başka bir elmas kılıç kullanabilirsiniz. Ancak bu yöntemi önermiyoruz. Aşağıdaki tablo, bir parçayı onarmak için gerekli malzemeleri / parça türlerini göstermektedir. Minecraft

Anvil kullanarak bir nesneyi yeniden adlandırmak bazı kaynakları tüketir. Bazı sandıklar ve araçlar, GUI başlıklarını görüntülemek için yeniden adlandırılabilir ve yerleştirilebilir. Maksimum nesne yeniden adlandırma boyutu 35 karakterdir ve sonraki nesneleri yeniden adlandırmak size belirli sonuçlar verecektir.

Çete: Minecraft çetelerinde kullanılan başlık etiketini yeniden adlandırın

Silah: Başka bir katılımcının öldürülmesinde kullanılan ve  yeniden ad verilen silah, başlığın bir mesajın içine bakmasını sağlar.

Yumurtlama Yumurtası: Bir yumurtlama yumurtasını yeniden isimlendirmek, o başlığa sahip bir hayvan / yaratık oluşturmaktadır.

Wood and Stone’u seçtikten sonra, Minecraft’taki Diamond görevinize başlamadan önce Iron’a yükseltmek iyi bir fikirdir. Elmasların doğal olarak bulunması olası değildir ve elmas cevheri yalnızca demir cevheri ile çıkarılabilir.

Minecraft’ta Demir Nasıl Bulunur?

Demiri bulmak için yüzeyden kazın, merdivenlerden ve spirallerden aşağı inin, zemini geçin ve sonunda kayalara ulaşın. Yan mayını kaçırabileceğiniz ve merdiveni tırmanmanız zor olacağından dümdüz aşağı inmeniz tavsiye edilmez.

(Bu madenden çıkmak için meşaleler, merdivenler ve motivasyon kullanın.) Sonunda demir cevheri bulmanız gerekecek ancak Stone Picax’ı kazmak onu demir cevherine dönüştürüyor. Tahta kazma ile kazılarak demir çıkarmak mümkün değildir. Ayrıca cevher israf edilmektedir. Doğal olarak oluşan mağaraları bulmak ve keşfetmek, mineralleri kendiniz toplamayı çok kolaylaştırır. Bir sürü meşale getirin ve adım attığınız yerde dikkatli olun.

Maden çıkarıldıktan sonra demir külçe içine ateşlenmeli ve silahlar, zırhlar ve diğer demir malzemeler için hazırlanmalıdır. Kamado’ya yakıt ikmali yaparak, demir külçeleri kullanarak zırh ve aletler (tahta aletler, odun, kömür, odun kömürü vb.) yapabilirsiniz. Altın ve elmas çıkarmak için demir kazmadan daha fazlasına ihtiyacınız var.

Minecraft’ta bir öğeyi büyülemek için önce sihirli bir grafik oluşturmanız gerekir. Büyü masasını kullanmadan öğeleri büyülemek için örsleri de kullanabilirsiniz. Örslerin en çarpıcı özelliği, bir veya daha fazla büyüyü bir eşya ile birleştirme yeteneğidir.

Malzeme bulmak için desteğe ihtiyacınız varsa, elmaslar genelde yeraltında bulunur ve bunları çıkarmak ve kazmak için bir demir kazma aletine (veya daha fazlasına) ihtiyacınız olacaktır. Obsidiyen bir elmas kazma ile kaldırılmalıdır. Obsidiyen olmak için su ve lavın buluştuğu yere gitmelisiniz. Bu alanlara gitmek istemiyorsanız iki kova yardımı ile obsidiyen satın alabilirsiniz. Kovadaki lavları ortadaki suyla birleştirebilirsiniz.

Minecraft Anvil’de Büyü Yapın

Yeni büyüler eklemek ve favori araçlarınızı geliştirmek için Minecraft’ın örs oluşturma yöntemini kullanabilirsiniz. Ardından örsün içine girmeniz, ilk alana sihir eklemek için bir araç eklemeniz ve ikinci alana sihir eklemeniz gerekir. Yeni bir araç oluşturmak için örs içinde aynı türden iki aracı birleştirebilirsiniz. Örsleri, eşyaları onarmak ve büyüleri yükseltmek için kullanabilirsiniz.

Minecraft Örsüyle Renkli Aydınlatma

Minecraft Anvil’e renkli metin girmek için yeni bir moda ihtiyacınız var. Minecraft’ın orijinal sürümünde, örsün içinde renkli bir adı olan bir öğeyi almak çok zordur. Örnek olarak, renkli metin çevrimiçi sunum yapan kişilerde genellikle çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Örse renkli yazmak için ReName eklentisini kullanabilirsiniz. Bu eklentiler genellikle “&” sembolüyle çalışır ve kullanımı çok kolaydır. Çevrimiçi bir sunucuda oynuyorsanız yararlı olan komutlar da vardır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Minecraft Büyü Masası Nasıl Yapılır?

2009 yılında yazılmış bir oyun programı olan minecraft 2011’de dünya geneline yayılmış bir program olarak dikkatleri üzerine toplamıştır. Bu oyunun temelinde basit bloklar yer almaktadır. Bu…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Minecraft Dünyasının Sırları

En çok vakit geçirdiğiniz dünyada zamanınızı biraz daha verimli kullanabilmek için Minecraft komutları mı arıyorsunuz? Komutlar, ister bir binayı kopyalamak, oyun modunu değiştirmek veya günün saatini…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Minecraft Merdiven Nasıl Yapılır?

Dünyada en çok oynanan oyunların başında Minecraft gelmektedir. Persson tarafından 2009 yılı içerisinde yazılmıştır. Üstelik o kadar hızlı bir şekilde ortaya çıkarılmıştır ki toplamda 1 hafta…

1 Yıl Önce
0 Yorum