Minecraft Karakterleri

5 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Minecraft 2011 yılında piyasaya çıktığından bu yana en çok oynana ve indirilen oyunlar arasında yer almaktadır. 2011 yılında piyasaya çıkan oyunun 2014 yılında tüm hakları Microsoft tarafından satın alınmıştı. 3 boyutlu tasarımlar yapmak üzere kurgulanan oyunda en önemli husus kişilerin kendi tasarımlarını oluşturmalarıdır. 

Oyun içerisinde en çok karşılaşılan karakter tavuklar olmaktadır. Oyuna 9 ve daha üst seviyelerde katılmaktadırlar. 9 ve daha üst seviyede ışık limitinde görülen tavuklar 2 cana sahip olarak oyuna katılmaktadırlar. Tavuklar öldükleri zaman 1 çiğ tavuk eti ve belirli miktarda tecrübe düşürmektedir. Oyun içerisinde eğer oyuncu tavuk etini çiğ yerse midesi bir süre bulanır. Tavuklar yem olarak tohum yemektedirler. 2 tavuk yan yana ise ve bu iki tavuk tohum yerlerse çiftleşirler ve her 5 ile 10 dakikada bir yumurta ortaya çıkar. Tavukların en büyük özelliklerinden bir tanesi yer düşerken hasar almamalarıdır. Bunun en büyük nedeni ise kanatlarını çırpmalarıdır.

Diğer oyun karakterlerinden biri de inektir. En çok karşılaşılan ve kullanılan karakterlerden biri olmaktadır. İnekler toplam 5 canlıdırlar. Kova işaretine dokunulduğunda süt verir süt veren inek oyunda en çok kullanılan karakterler arasında yer almaktadır. İnekler öldükleri zaman 1 ile 3 arasında tecrübe düşürmektedir. Yem olarak buğday yerler. Buğday yiyen iki inek yan yana gelirse çiftleşirler. Çiftleşmeden yavru bir inek ortaya çıkar.

MineCraft Karakterlerinin Özellikleri

Son yıllarda en popüler oyunlar arasında yer alan Minecraft onlarca farklı karaktere sahip durumdadır. Bu nedenle oyunda yer alan karakterlerin özelliklerini bilmek diğer oyunculara göre daha ilerde olmanızı sağlamaktadır. Bu nedenle her karaktere ait özellikleri iyi bilmek oyunda seviye atlamanıza sebep olacaktır.

Oyun içerisinde yer alan karakterlerden ilk olarak Mooshroom göze çarpmaktadır. Mantar adası bölümünde karşımıza çıkmaktadır. Karakter 5 cana sahiptir. 5 cana sahip karakterin üzerinde kase simgesine dokunabilirsiniz. Bu simgeye dokunulduğunda karakter güveç vermektedir.

Oyunda bulunan diğer bir karakter ise koyundur. Koyunların büyük bir kısmı beyaz renkte karşımıza çıkmaktadır. Ancak az sayışa gri ve siyah ile daha da az kahverengi koyunlar da karşımıza çıkabilmektedir. Koyunları diğer karakterlerden ayıran bir özelliği bulunmaktadır. Bu özellik ise koyunların boyanabilir olmasıdır. Koyunlar ile alakalı en ok dikkat edilmesi gereken konu kurtların koyunlara saldırmasıdır. Bu konuda dikkatli olunmalı ve ona göre tedbir alınmalıdır.

Oyunda bulunan diğer bir karakter domuzdur. Öldükleri zaman 1 ile 3 tecrübe düşüren domuzlar ayrıca öldüklerinde 1 ile 3 çiğ domuz eti de düşürürler. Domuzun 5 canı vardır. Domuz eyerli ise öldüğü zaman eyeri yere düşer. Domuz karakterinde en dikkat çeken özellik havuç oltasının peşinden koşmasıdır.  Domuza binip havuç oltasını bir yöne tutarsanız domuz o yöne doğru gidecektir.

Oyun içerisinde yer alan ve dikkat çeken karakterlerden bazıları da şunlardır.

 • Tavşan
 • Mürekkep Balığı 
 • Yarasa 
 • Köylü
 • Rahip
 • Kasap
 • Demirci
 • Kütüphaneci
 • Çiftçi

Bu karakterler de oyun içerisinde çok fazla kullanılmaktadır. Her birinin kendine göre özellikleri ve can sayıları bulunmaktadır. Hepsinin ortak özelliği ise oyun içerisinde çok fazla kullanılıyor olmalarıdır.

Oyundaki Köylü Rahip ve Kasap Karakterleri

Oyun sadece hayvan ve benzeri karakterleri içermemektedir. Bunun yanında bazı inşa karakterlerini de içermektedir. Bunlardan birincisi köylü karakteri olmaktadır.  Her köylü karakteri faklı özelliklere sahip olmaktadır. Meslekleri ve yaptıkları işler hemen her köylü için farklıdır. Ancak köylülerin çok iyi şekilde korunmaları gerekmektedir. Çünkü zombiler köylüleri ısırabilmekte ve ısırılan köylüler de zombi olmaktadırlar.

Köylü karakterleri köylerde yaşarlar. Oyun içerisinde bulunan köylerin büyü bir çoğunluğu engebesiz bir zemine sahiptir. Bu köylerde yerlerde meşe tahtası bulunmaktadır. Diğer köy türlerinde ise yerde ladin ağaçlarını görebilirsiniz. Köylüler tarım ile ilgilenirler. İlk olarak patates ve havuç ekebilmektedirler. Bunun yanında ilerleyen zamanlarda turp da ekebilmektedirler. Bunun yanında ekilen ürünleri de toplayabilirler.

Oyunun dikkat çeken bir diğer karakteri de Rahiplerdir. Rahipler iksir ve kırmızı renkli taş satın alabilirler. Düşmanlarını ise sihir ile öldürebilirler. Sihirli zırh yapma güçleri bulunmaktadır. Rahiplerin yanında oyun içerisinde insan karakteri olan bir diğer oyun karakteri de kasaptır. Kasaplar çiğ et satın alabilirler. Çiğ etin yerine de köylülere pişmiş et ve bunun yanında deriden ürünler satarlar. Oyunda bulunan diğer insan karakterler ise şunlardır.

 • Demirci
 • Kütüphaneci
 • Çiftçi

Bu karakterlerde insan olarak oyunda karşımıza çıkmaktadırlar.

Oyunda Bulunan Saldırgan Karakterlere Dikkat Etmek Gerekmektedir

Oyun içerisinde saldırgan bazı karakterler de bulunmaktadır. Bunlardan en tehlikelileri şunlardır.

 • Creeper
 • Zombi

Bu ikisinin yanında az da olsa tehlikeli diğer karakterler şunlardır.

 • İskelet
 • Wither iskeleti
 • Stray
 • Silverfish
 • Endermite
 • Magma Cube
 • Blaze
 • Ghast
 • Örümcek Jokey
 • Tavuk Jokey
 • Gardiyan

Saldırgan karakterlerden Creeper en çok karşılaşılan karakter olmaktadır. Bu karakterlerin toplamda 10 canı bulunmaktadır. En büyük özelliklerinden bir tanesi kendini patlatmasıdır. Köylü ya da çiftçileri gördüğü zaman yanlarına gelerek kendini patlatmaktadır. Yine üzerine yıldırım düştüğünde daha şiddetli patlama özellikleri de bulunmaktadır.

Oyunda bulunan en saldırgan karakterlerden bir diğeri de zombidir. Zombiler grup halinde ortaya çıkarlar. Zombilerin de 10 canı vardır. Oyun içerisinde bulunan en büyük amaçları ise köylülere saldırmak ve onları ısırmaktır. 

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Samsung Galaxy A71 5G

Samsung Galaxy A71 5G , Dünyanın önde gelen sayılı akıllı telefon üreticileri arasında yer alan Samsung’un merkezi Güney Kore’de bulunmaktadır. Sadece akıllı telefon teknolojisinde değil; bilgisayar,…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Mutfak Dekorasyonu 20 Kendin Yap Fikri

Mutfak Dekorasyonu  20 Kendin Yap Fikri ile mutfaklarınızda atmaya kıyamadığınız eşyalarınızı dönüştürmek artık çok kolay. Düz bir kutudan bile çok fonksiyonel tasarımlar yapabilirsiniz. Yaratıcılığınız ve zevklerinizle…

2 Ay Önce
0 Yorum

DGS İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS İş Sağlığı ve Güvenliği  Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022 , 4 yıllığa tamamlamak isteyen adayların en çok merak ettiği konulardan bir tanesidir.…

1 Ay Önce
0 Yorum