LoL de FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Her insanın son zamanlarda evde olduğu boş vakitlerinde bilgisayar oyunlarına düşkünlüğünün arttığını görüyoruz. Bu durum birçok kişi için zaman geçirme konusunda avantajlar sunuyor olsa da bazı kişiler için ne yazık ki sistem özelliklerinin çok düşük olması sebebiyle adeta çile haline geliyor. Hâl böyle olunca da düşük sisteme sahip kullanıcıların League of Legends gibi oyunlarda FPS problemi yaşadığına şahitlik ediyoruz. Bu problemin çözümü bilgisayar bileşenlerini yükseltmekten geçiyor ancak öncelikle bilgisayarın görüntü aktarım performansını ölçmeniz gerekiyor. Bu da LoL de FPS gösterme yöntemleriyle mümkün hale geliyor.

Bkz: LOL Terimleri ve LOL Kısaltmaları

LoL de FPS Gösterme, FPS Değeri Ne Anlama Gelmektedir?

FPS (Frame Per Second), bizim dilimize geçmiş haliyle saniye başına ekrana düşen kare sayısıdır. Bilgisayar içerisinde yer alan bileşenlerin performansıyla ortaya çıkar. Bu değerin yüksek olması oynadığınız oyunu daha akıcı halde görüntülemenize sebep olacaktır. Her ne kadar 30 seviyelerinde olan değerler oyun deneyimi yaşamanızı sağlasa da akıcı bir oyun için muhakkak 60’ın üzerinde değerlere sahip olmanız gerekiyor. Bu değerin takibini gerçekleştirmek için aşağıda sizlerle paylaştığımız LoL de FPS gösterme yöntemlerinden herhangi birini deneyebilirsiniz.

1- Oyun İçi FPS Göstergesini Açma

League of Legends oyununda akıcı bir oyun oynayamıyor ve birçok sorunla karşılaşıyorsanız bu durumda yapmanız gereken şey öncelikle oyun içi göstergeyi kullanarak kare hızını ölçmektedir. İlgili gösterge ekranın sağ üst köşesinde yer alıyor. Bu alanda gösterilmeyen göstergeyi açmak için klavyenizden bir kombinasyon uygulamanız gerekmektedir. “CTRL + F” kombinasyonunu uygulayarak oyun içi FPS göstergesini açabilir ve cihazınızı test edebilirsiniz.

2- Ekstra Programlar Kullanın.

League of Legends’de FPS gösterme işlemini gerçekleştirirken aynı şekilde diğer değerleri de ölçmek isteyebilirsiniz. LoL de FPS gösterme için kullanılan imge ne yazık ki sadece ve sadece söz konusu değeri gösteriyor. Bu sebeple de aşağıda belirttiğimiz programları kullanarak bilgisayarınızın oyun içerisinde genel değerlerini kontrol altında tutabilirsiniz.

  • Bandicam Screen Recorder.
  • Fraps.
  • GeForce Experience.
  • RadeonPro.
  • Razer Cortex.
  • Dxtory.

Bu programlardan herhangi birini bilgisayarınıza indirip LoL de FPS gösterme işlemini gerçekleştirirken aynı zamanda oyun içerisinde ekran kaydı ve buna benzer faaliyetleri de yerine getirebilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Zula Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Zula Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır? Şifreler oyun hesaplarımızı korumak için konulur. Ancak bazen bu şifreleri unutabiliyoruz. Unuttuğumuz için de değişimi gerekebiliyor. Zula adlı oyunun şifre değiştirme…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Ekran Kartı Sıralaması

Birçok insanın bilgisayar alırken titizlik gösterdiği konulardan birisi de ekran kartıdır. Ekran kartları ya da diğer ismi ile grafik kartları bilgisayarlarda ki görüntüyü işleyerek monitöre aktarılması…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Bilardo

Bilardo, belirli bir alanda genellikle kapalı bir salonda, masa örtüsüyle örtülmüş ve her tarafı isteka ve toplar yardımıyla bantları olan iki kişi arasında yapılan bir spordur.…

1 Yıl Önce
0 Yorum