League of Legends Irelia’ya Karşı Güçlü Rakipler ve Öneriler

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

League of Legends Irelia’ya Karşı Güçlü Rakipler ve Öneriler. League of Legends’in efsane karakterlerinden olan Irelia, söz konusu oyunun gündemini en çok işgal eden meselelerden biridir. Irelia counterları, Irelia’ya Karşı Güçlü Rakipler ve Irelia’ya Karşı Güçlü Rakipler, Irelia’ya Karşı Öneriler gibi konular oyunun tutkunları tarafından sürekli olarak ileri sürülen ve cevabı da merakla beklenen meselelerin başında yer almaktadır. Dilerseniz Irelia özelinden hareketle bu soruları yanıtlamadan önce League of Legends oyununun geneline bakarak işe başlamak çok daha mantıklı olacaktır.

League of Legends, Riot Games yapımı bir strateji oyunu olarak 27 Ekim 2019 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Oyun 3 boyutlu bir bakış açısına sahip bir pozisyondan oynanmaktadır. 3 farklı oyun modundan oluşan League of Legends, Taktik Savaşlar, Sihirdar Vadisi ve ARAM kategorilerine ayrılmıştır.

Irelia Counterları

Konumuza dönecek olursak Irelia, hem oynaması hem de karşısında mücadele etmesi oldukça zor bir karakterdir. Nitekim Irelia, oldukça donanımlı ve üst düzey bir savaşçıdır. Irelia’nın ön plana çıkan yetenekleri arasında ilk sırada Ionia Azmi gelmektedir. Irelia Counter bu özelliği ile rakiplerinin üzerine yetenek isabet ettirdiği anda, saldırı ve arak gücü eş zamanlı olarak artış göstermektedir. Öte taraftan bu ritmik hız daha sonra yük olarak belirmeye başlar ve Irelia maksimumum yük seviyesine ulaştığında rakibine ekstra hasarlar verebilmektedir.

Irelia’nın en ölümcül silahlarından biri de uçar bıçaktır. Irelia’nın sahip olduğu bir diğer özellik ise Direniş Dansı’dır. Irelia bu özelliği sayesinde fiziksel hasarlarını en aza indirgemeyi başarmaktadır. Öte taraftan Irelia’nın en mistik ve çarpıcı özelliklerinden biri de Ölümcül Ahenk’tir. Irelia bu özelliği ile 2 bıçağı aktif olarak fırlatmakta ve bu iki bıçak arasındaki alan arasında kalan rakipler aldıkları büyü hasarının etkisi ile sabitlenmektedir. 

Irelia’nın elindeki en büyük kozlardan biri de Keskin Hapis’tie. Irelia bu özelliği ile rakibine çarpmakta ve daha sonra çevreye saçılan bıçaklar fırlatmaktadır. Bu bıçaklardan isabet alan düşmanlar ağır hasarlar alır ve devamında da işaretlenir. Bu bıçakların en önemli tarafı ise düşmana hasar vermesinin yanı sıra onları oldukça yavaşlatması ve silahsız bir hale getiriyor olmasıdır.

Irelia’ya Karşı Güçlü Rakipler

Irelia sahip olduğu bu özelliklere rağmen karşısına çıkabilecek bazı güçlü rakipler de yok değildir. Bu karakterler arasında Garen, Olef, Udyr, Dairus, Jack, Renekton, Fiora, Pantheon ve Nasus sayılabilir. Bu liste arasında özellikle de Olaf ön plana çıkmaktadır. Olaf, sahip olduğu w ve q yetenekleri sayesinde sürekli olarak hasara sebebiyet vermektedir. Bu kapsam da Garen de w yeteneği aracılığıyla özellikle uzun savaşlarda rahatça üstünlük elde edebilmektedir. Garen ile Irelia’ya karşı sabırlı bir mücadele vermeniz oldukça önemlidir. Nitekim oyun akışı sırasında ulti elde ettiğiniz anda nispeten daha rahat skorlar alabilirsiniz. 

Irelia’ya Karşı Öneriler içeriğine bakmaya devam edecek olursak kullanabileceğiniz bir diğer karakterin ise Darius olduğu rahatlıkla söylenebilir. Darius, w ve q yetenekleri doğru ve tutarlı bir şekilde kullanıldığı zaman Irelia karşısında avantajlı bir pozisyona gelebilir. Özellikle ultiniz geldikten sonra Irelia karşısında çok daha iyi bir pozisyon sahibi olabilirsiniz. 

Fiora ise Irelia karşısında sahip olduğu agresif özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Fiora, sahip olduğu w yeteneği sayesinde İrelia’nın q yeteneğini pasivize etmekte ve böylece rakibi karşısında üstün bir konuma gelmektedir. Siz de Irelia karşısında, bu taktikleri deneyerek avantajlı bir konuma gelebilir ve oyunun keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

SİMS 4 Hileleri Nelerdir

SİMS 4 Hileleri Nelerdir , Son dönemlerinde en popüler hayat simülasyonu serisi olan The Sims, 2014 yılında The Sims4 versiyonu ile takipçilerine farklı detaylar sunmuştur. Halada…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Evde Oynanan 2 Kişilik Oyunlar

Başta pandemi gibi nedenlerden dolayı, evde çok daha fazla kalma gerekliliği de artmış durumda. Özellikle evde uzun süre vakit geçirildiği durumlarda, bu sürelerin daha iyi değerlendirilmesi…

4 Ay Önce
0 Yorum

Küçük Çocukların Oynayabileceği Oyunlar

Küçük çocukların oynayabileceği oyunlar birbirinden farklı yaratıcı oyunları göstereceğiz. Bu oyunlar her yaştan insanın oynayacağı farklı ve hayal gücünü kullandıracağı oyunlar. Minecraft Bu oyunda blokları istediğiniz…

5 Ay Önce
0 Yorum