Ktunnel 2021

10 Gün Önce
Admin
0 0 0 0 0

Ktunnel 2021 yılında en çok aranan içeriklerden biridir. Ülkemizde internet kullanımı yaygındır. Bunun yanında bazı sitelere giriş için kısıtlamalar getirilmiştir. Kısıtlmalar nedeniyle girilemeyen sitelere girebilmek için farklı yollar denenmektedir.

Ktunnel 2021 yasak olan ve erişim kısıtlaması getirilen sitelere girmek için kullanılan bir yöntemdir. Son 20 yıldır internette yasak olan sitelere girmek için Ktunnel yöntemi kullanılmaktadır. Ktunnel nedir, ne için kullanılır gibi soruların cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

Ktunnel Nedir?

Sıklıkla kullandığımız uygulamalar zaman zaman ülkemizde yasaklanmaktadır. Wikipedia, Youtube gibi sürekli giriş yaptığımız siteler belli dönemlerde ülkemizde yasaktı. Kullanıcılar bu sitelere girmek için yıllardır Ktunnel kullanmaktadır. Ktunnel tanımını yapmak gerekirse; IP adresinin gizlenerek her siteye kolay bir erişim imkanı sağlayan yöntem olarak bilinmektedir. Bu sayede internette özgürce dolaşarak istediğiniz siteyi kullanmabilirsiniz.

Ktunnel 2021 yılında kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Yıllardır internet yasaklarını delmek için kullanılan yöntem hala günümüzde insanlar tarafından kullanılmaktadır. İnternet yasaklarının çok fazla olduğu ülkemizde bu ve bunun gübü yöntemlerin aktif kullanımı sayesinde yasaklar biraz olsun azaltılmış olsa da tam anlamıyla özgür bir internet kullanımı söz konusu değildir.

Ktunnel 2021

Ktunnel Kullanımı?

Yeni dönemde Proxy ayarlarını değiştirmek olarak kullanılan yöntemin başını aslında Ktunnel oluşturmaktadır. yani Ktunnel 2021 yılında adını Proxy ayarları değiştirmeye bırakmıştır. Teknolojinin ve internet alt yapısının gelişmesi hayatımıza DNS sunucularını getirmiştir. DNS sunucu ayarlarında yapılan ufak değişiklikler sayesinde de yasaklı sitelere giriş imkanı oluşmaktadır.

Yasak olan sitelere erişmek için farklı siteler günümüzde bulunmaktadır. Fakat bu sitelerin güvenilirliği tartışmaya açık bir konudur. Artık Ktunnel gibi erişim yasaklarını kaldıran siteler hizmetlerine farklı alanları da eklemiştir. Bir çok erişim sitesi bu sayede hayatımızda yer almaktadır.

Ktunnel kullanarak bir siteye giriş yapmak istediğiniz de kendi adresinizi değil hayali bir IP adresini kullanırsınız. Bu sayede IP adresiniz takip edilemez.

Ktunnel 2021 yılında nasıl çalışır?

Ktunnel’e giriş yapabilmek için ilk olarak site adresine erişmeniz gerekir. Ardından bir sunucu seçerek ulaşmak istediğiniz adresi site üzerinde yer alan kutucuğa yazabilir ve “Ktunnel Surf” seçeneğine tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz. Sunucu içinde yüzlerce IP adresi barındıran platform, internet üzerinde daha güvenli bir şekilde gezebilmenize yardımcı olur.

Ktunnel vekil sunucu denilen bir aracı yöntemdir. Yani girmek istediğiniz siteye kendi bilgileriniz ile değil de farklı bilgiler ile girip siteden almak istediğiniz bilgilere erişebilirsiniz. Bu sayede kendi güvenliğinizi de koruyarak daha sağlıklı bir internet kullanımı yapmış olursunuz.

Ktunnel 2021 yılında hala kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ktunnel Proxy hizmetlerinin geliştirilmesi sayesinde güvenilir hizmet veren siteler mevcuttur. Aktif şekilde kullanılması ve internet yasaklarının sık sık tekrarlanması nedeniyle de uzun yıllar Ktunnel yöntemi kullanılacak gibi gözükmektedir.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Kamp İçin Gerekli Eşyalar Nelerdir?

Yoğun şehir hayatından uzaklaşıp, doğa ile iç içe yaşamak isteyenler kamp tatiline büyük ilgi gösteriyor. Son dönemde yaşanan pandemi de kişileri bireysel tatillere yönlendiriyor. Bunların başında…

4 Ay Önce
0 Yorum

Gizli Numara Engelleme (Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom)

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi operatörler günümüzde kullanıcılarına tamamıyla ücretsiz bir şekilde gizli numaraya açma ve kapatma hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetler hatta birçok yolla gerçekleştirilebiliyor.…

10 Gün Önce
0 Yorum

DGS Yazılım Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Yazılım Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler, DGS sınavının yaklaşmasıyla birlikte birçok kişi tarafından merak edilen tercihlerin başında geliyor. Bu sebeple de biz de öğrenci arkadaşlarımıza…

10 Gün Önce
0 Yorum