Klasik Yemek Odası Dekorasyonu

1 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Klasik Yemek Odası Dekorasyonu, evlere ilham veren fikirler arasında gelir. İşlemeli ve kabartmalı mobilya tasarımlarının en gözdesi kadife kumaşlar ile buluştuğu takımlar, insanı kendi evinde adete zamanda yolculuğa çıkarıyor.

Klasik Yemek Odası Dekorasyonu

Klasik yemek odası takımları diğer yemek odası takımlarına göre daha büyük ve geniş mobilyalardan oluşur. Bu nedenle çok daha büyük yer kaplarlar. Bu tarz bir yemek odası tercih edecekseniz büyük bir salon veya geniş bir odaya ihtiyaç duyabilirsiniz. 

Klasik Yemek Odası Dekorasyonu

Klasik Renklerin Öncüsü 

Klasik yemek odası dekorasyonunda en çok kullanılan renk bej rengidir. Avrupa tarihinin en gösterişli ve şık dönemi olan Rönesans dönemi tablolarında genellikle kocaman yemek masalarında zengin ziyafet ve ihtişam görürsünüz.Saraylara ve ya otellere gittiğinizde de gözünüze ilk çarpan genellikle kocaman masa ve sandalyeler olur. Klasikliğin getirdiği ihtişamın büyüsünden kendinizi alamazsınız.

Klasik Yemek Odası Dekorasyonu

Klasik dönemde genellikle krem ve bej renk tonlarını görebilirsiniz. O dönemden günümüze de kalıcılığını koruyan renkler haline gelmiştir. Genellikle renk tercihinden dolayı evin bir çok alanında uyumunu korumaktadır. Kolaylıkla bu tür takımların renk çeşitlerini bulabilirsiniz.

Modern yemek masa modelleri ile klasik kadife döşemelerin marjinal uyumuda çok tercih edilmektedir. Her mobilyayı klasik yapmak yerine nefes alacak ve şık görenecek modellerle uyumun yakalanmasıda gözle görülür bir denge sağlamaktadır. Katlanabilir masalar ile işlemeli sandeyeler , ön görebileceğinizden daha çok çekici bir görünüme sahip olacaktır. 

Klasik Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek Odanızın Kadifeleri

Vitrin ve perdeler ile kolaylıkla kombinleyebilirsiniz. Kruvaze tarzındaki kadife perdeler ile yemek odası dekorasyonunuza hareket ve şıklık katabilirsiniz. Pencereleriniz geniş ise yemek odası takımınızı pencere önünde kullanmalısınız. Koltuklarınızın ışık alanlarını verimli olarak kullanabilirsiniz. Yemek alanında sabah kahvaltıları için doğal ışıklandırma olması oldukça önemlidir. 

Klasik Yemek Odası Dekorasyonu

Açılabilir modern masalar ile işlemeli sandalyeler, tahmin ettiğinizden çok daha çekici bir görünüme sahiptir. Dilediğiniz tarzdaki büfe ve perdeler ile konbinleyebileceğiniz bu tasarımları da farklı renk gruplarından da seçebilirsiniz.Kalın açık renk kadife perdelerde evinizin şıklığını destekleyecektir. Bu kadife perdeleri açık renk tonlarındaki tüller ile tamamlamayı da unutmayın. Klasik yemek odası takımınızın konuşan eserleri olan aksesurarlarıda unutmayın.

Evinizi şimdiden kıskandık .

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

CS GO Süre Uzatma Kodu Nedir?

CS GO’da maç süreleri daha öncesinde belirlenmiş olsa da round süresini uzatmak bir kod yardımıyla mümkün hale geliyor. Bu içeriğimizde sizlere süre uzatma işlemini mümkün hale…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Galaxy Note 20

Galaxy Note 20 serisinin üst sınıf üyesi olan Galaxy Note 20 modeli 6,9 inç büyüklüğünde yüksek çözünürlüklü ekrana sahiptir. Hızlı ve yeni yeteneklerle piyasaya sunulan modelde…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Salavat Okunuşu

İslam dini tüm insanlığa indirilmiş son dindir ve evrensel özellikler taşır. İslam dini içerisinde bazı kaideler vardır ve tüm Müslümanlar bu kurallara uymakla yükümlü tutulurlar. Ayrıca…

1 Yıl Önce
0 Yorum