Kilo Vermeyi Kolaylaştıracak Yiyecekler

7 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Kilo Vermeyi Kolaylaştıracak Yiyecekler. Kilo vermeyi kolaylaştıracak yiyeceklerle daha hızlı kilo verip yaza daha iyi hazırlanabilirsiniz. Sadece önerdiğim yiyecekleri yemekle olmaz bir de spor yapmanız gerekir. Böylece daha hızlı kilo verirken vücudunuz da sarkmalar olmaz. Daha biçimli bir vücudunuz olabilir.

Sporla birlikte diyet yapıyorsanız spordan önce yapmanız gerekenler

Spordan 4 saat önce ana öğün yenmesi gerekir. Spora başlamadan önce meyve tüketilmelidir. Ayrıca su kaybı yaşayacağınız için yaklaşık 500 ila 600ml su tüketilmelidir.

Spordan sonra çokça sıvı çıkışı gözlenir. Tekrardan yerine koymak için bolca su tüketilmelidir. Ağır sporlar yapıyorsanız daha fazla su tüketmeniz gerekecektir. Spordan sonra 1.5ml ile 3 litre arası su tüketilmelidir. Sıcak havalarda özellikle yazın bu sayı daha da artabilir.

Sporda tüketilmesi gereken gıdalara gelmeden önce günlük toplamda 4.5 yemek kaşığı yağ tüketebilirsiniz. Onu da doymamış yağ asitlerinden faydalanabilirsiniz.

  • Yumurta

Yumurta kas yapmak için yiyebileceğiniz iyi bir protein deposudur. Vücut proteini yakmak için çokça yağ yakacaktır.

  • Somon

Omega-3 deposu olan bu balık yağ asitlerini küçültür. Böylelikle daha uzun süre tok kalırsınız.

  • Keten Tohumu
Kilo Vermeyi Kolaylaştıracak Yiyecekler

Keten tohumu içerisinde bulunan bir madde sayesinde vücutta östrojene benzer bir etki yapar özelliklede kadınlarda menopoz sonrası bedendeki yağ kütlesinin aşağıya çekilmesini sağlıyor. Yoğurdunuza katarak yiyebilirsiniz.

  • Vişne

Eğer uykudan önce vişne yerseniz daha fazla kalori yakabilirsiniz. Yorgun olduğunuz zaman daha yüksek kalorili yiyecekler yemek isteyebilirsiniz.

  • Sarımsak

Sarımsakta yağ yakmaya yardımcı olur. Eğer ağzınızın kokmasını istemiyorsanız limonlu ve karbonatlı suyu ağzınıda çalkalayabilirsiniz.

  • Bitter Çikolata

Bitter çikolata karın yağlanmasını azaltır. Eğer ölçülü bir şekilde kullanırsanız yağ yakmaya katkısı olacaktır.

  • Kırmızı Erik

Kırmızı erik dolaylı yoldan yağ miktarının artmasını engeller. Yaz mevsimlerinde kullanabileceğiniz oldukça güzel bir besin kaynağıdır.

Metabolizmayı Hızlandırma Yolları

Metabolizmanızı egzersiz yaparak hızlandırabilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenip günlük yapmanız gereken egzersizleri yaparak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Güne kahvaltı ile başlayarak metabolizma hızınızı arttırabilirsiniz. Eğer güne kahvaltıyı geç yaparak başlarsanız metabolizma hızınızda o kadar azalır. Günlük su tüketimi de metabolizma hızınızı arttırır. Günlük içmeniz gereken su miktarınızı atlamamalısınız.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Zayıf Görünme Tüyoları

Ne kadar kilolu olursanız olun, yapacağınız basit tekniklerle kendinizi çok zayıf gösterebilirsiniz. Çünkü insanlar nasıl giyinirlerse ya da nasıl dururlarsa öyle bir görünüş kazanırlar. Bu nedenle…

4 Ay Önce
0 Yorum

DİJİTAL TIP NEDİR?

DİJİTAL TIP NEDİR? Geçmişten günümüze teknolojilerle birlikte tıp dünyası da  büyük bir gelişme göstermiştir. Bu durum bize gösteriyor ki, teknolojinin daha fazla gelişmesi ile birlikte elbette…

6 Ay Önce
0 Yorum

Psikoloji Güçlendirme Teknikleri

Dünya genelinde ruhsal bozukluk rahatsızlıkları yaşayan insanların sayısı hızla artıyor. Güncel yaşam şartları insanların ruhsal sorunlar yaşamasına neden oluyor. Her insanın özel yaşamında ve iş hayatında…

3 Ay Önce
0 Yorum