Kaan Elwind Atıcı Kimdir

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Elwind kullanıcı adıyla tanınan Kaan Atıcı, 14 Ekim 1993 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Küçük yaşta bilgisayar oyunlarına merak salması onu E-Spor oyuncusu olma yolunda ilerletti.

Oynadığı MOBA oyunlarında profesyonel şekilde başarılar elde eden Kaan ‘’Elwind’’ Atıcı, özellikle League Of Legends oyunundaki başarıları nedeniyle E-Spor kariyerinde müthiş ilerlemeler kaydetti.

Her geçen gün yeni kitlelere ulaşan Elwind için E-Spor takımları transfer yarışına girdi ve Elwind’in olduğu takımlar genelde başarılara imza attılar. 2018 senesinde E-Spor kariyerini noktalayan Kaan Atıcı, daha sonrasında Twitch platformunda canlı yayınlar yaparak sesini pek çok kitleye duyurdu ve özellikle oyun içeriğini fazlasıyla beğendirmeyi başardı.

Kaan ‘’Elwind’’ Atıcı’nın kitlesi her geçen gün hızla büyüdüğünden dolayı onun hakkında pek çok durum da merak konusu oldu. Aslında bir fenomene nazaran Elwind için boyu ya da kilosu soruları değil, kariyerinde yaptığı işler daha çok merak edildi.

Elwind Kariyeri

League Of Legends oyunundaki başarılara başka bir MOBA oyunu olan Dota2 sayesinde bir nebze antrenman yapan Elwind, Dota2 oyununda ilk 10 sırada yer almasıyla da dikkat çekti. Bu sebepten dolayı E-Spor kariyerinde kolayca yükselen Kaan, ilk olarak Team Turquality takımında yer aldı. Bu takımda 1 ay gibi kısa bir süre yer alan Elwind, daha sonrasında ise HWA Gaming takımına transfer oldu.

HWA Gaming’de 7-8 ay gibi bir süre performans sergileyen Elwind, burada güzel başarılara imza attı.  Bir başka Twitch yayıncısı olan; eskiden WrisTCutter, şu an Ferit ‘’Wtcn’’ Karakaya olarak anılan ve yine başka bir Twitch yayıncısı olan Şükrü ‘’Uthenera’’ Şentürk ve yine profesyonel 2 E-Sporcu Stomaged-Crystal ikilisiyle takımını TCL 2014 Winter kupasında 2.lige yükseltmeyi başardı.

HWA Gaming’den 8 ay gibi bir süre sonra ayrılan Elwind, Wild Fire E-Sports Club’e gitti ve burada yalnızca 2 ay kalıp 5.Lik başarısı elde edebildi.

Wild Fire E-Sports Club’den sonra 6 aylık bir süre için Big Plays İncorporated’e transfer olup yine 5. olabildi.

Buradaki kariyerinden sonra Dark Passage takımına giden Elwind, asıl başarısını burada gösterdi. Yakın arkadaşı ve yine bir Twitch yayıncısı olan Naru, Rogu ve Uthenera gibi popüler isimlerle nice birincilikler gördü. Elwind, Naru nedeniyle alışagelmişin dışına çıktı ve mid koridoru yerine üst koridorda performans sergiledi. Burada üst koridor oynarken ESL SEE Championship 2014, TCL 2015 Summer Playoffs, TCL 2016 Winter ve TCL 2016 Summer Playoffs kupalarını kaldırdı. 2 yıl gibi bir süre burada mücadele eden Elwind daha sonrasında takımdan ayrıldı.

Buradan ayrılan Elwind, Krew E-Sport Club’e gitti ve tam 1 sene mücadele verdi. Burada en düşük 4.Lük gören Kaan ‘’Elwind’’ Atıcı, Rift Rivals 2017 LCL-TCL kupasını kazandı.

1 sene sonra bu takımdan da ayrılan Elwind, 6-7 aya yakın bir süre mücadele verdiği YouthCrew E-Sports’a gitti ve burada en iyi 3. lük görebildi.

YouthCrew E-Sports’tan da ayrılan Elwind, Royal Youth’a giderek son anlarını yaşadı ve 2019 yılında E-Spor kariyerini noktaladı. 

Elwind Altın Çağını Dark Passage’de Yaşadı

Kariyerinde hiçbir başarısızlığa imza atmayan Elwind hemen hemen her zaman turnuvalarda ilk sıralarda yer aldı. Günümüzde en yakın arkadaşlarını ise yine E-Spor kariyerinde beraber olduğu kişiler oluşturmaya başladı. E-Spor’dan ayrılan arkadaşlarıyla Twitch kariyerine devam eden Elwind, altın çağını birçok kupa kaldırdığı Dark Passage’de yaşadı.

Dark Passage’de yaşadığı başarılar ile ünlenen Elwind, burada güzel arkadaşlıklar edindi. Eski takım arkadaşlarıyla da burada sık sık karşı karşıya gelen Elwind bu mücadelelerin hemen hemen hepsinden galip geldi ve özellikle Naru ile olan başarısı E-Spor dünyasına bomba gibi düştü.

HWA Gaming’de tanıştığı ve Twitch Türkiye’nin en çok takipçiye sahip kanalı olan wtcN ile burada karşı karşıya geldi ve aralarındaki rekabet dört gözle gözleniyordu. Bu süreçte rakiplerini tek tek eleyen Dark Passage’de 4 kupa kaldırdı ve diğer turnuvalarda hep ilk 3’e girebildi.

Buradaki başarısı Elwind’in dünya çapında ünlenmesine sebebiyet verirken pek çok global E-Spor takımı onu dikkate aldı. Daha sonrasında ise hem maddi hem kariyer açısından güzel başarılarla devam eden Elwind en son noktayı mart 2019’da koydu.

Elwind Boyu-Kilosu

Her ne kadar kariyeri merak edilse de Elwind’in en merak edilen unsurlarından bir diğeri de boyu ve kilosuydu. 1.70 Boyundaki Kaan Atıcı 55 kiloya sahip. Bu boyundan ve kilosundan şikayetçi olmayan Elwind’in fiziksel özellikleri çoğu kişiye sempatik geliyor. 27 yaşındaki Elwind hayatındaki kötü olayları umursamayıp yeni kariyerine Twitch yayıncılığı yaparak devam ediyor.

Elwind Twitch’in Enlerinden

Şimdiye kadar kariyerinde daima başarılı olan Elwind, Twitch platformunda da başarısını giderek arttırıyor. 869B takipçi barındıran Kaan ‘’Elwind’’ Atıcı bu konuda Twitch’in enleri arasında yer alıyor ve başarısını giderek arttırıyor.

Canlı yayınlarında elbette en sevdiği işi yapıyor ve çoğu zaman League Of Legends oynuyor. Oynarken aynı zamanda öğreten Elwind, Youtube kanalında da yayınlarından kesitler bulundurup 358B abone barındırıyor.

2019 yılında ‘’Yılın MOBA Yayıncısı’’ ödülünü sahiplenen Elwind, 27 yaşında genç bir yayıncı ve oyuncu olarak hayatını sürdürmeye devam ediyor ve League Of Legends’de ise yine başarılara imza atıyor.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Valorant Crosshair

Valorant crosshair ayarlamak kimilerine göre zor olabilir. Crosshair ayarları kişilerin kendilerine göre ayarlaması gereken hassas bir konudur. Ama bu örnek crosshairları referans alarak kendinize en uygun…

6 Ay Önce
0 Yorum

Steam Tarayıcıda Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

İnternetin hayatımızda çok önemli bir noktaya gelmesiyle birlikte oyun satış platformları daha fazla ilgi görmeye başladı. Bu ilgiyle birlikte platformların kullanıcılarına sunduğu oyunların çeşitliliği de artışa…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Heats of Iron 4 Hileleri

6 Haziran 2016 senesinde piyasaya sürülen Hearts of İron savaş oyunu severlerin oldukça ilgisini çekmiş bir oyundur. Yüksek görsel kalitesi ve oyunun ana hikayesi kişilerin kendini…

1 Yıl Önce
0 Yorum